2018 İçin Yüz Şekline Göre Kahkül Modelleri


2018 İçin Yüz Şekline Göre Kahkül Modelleri
21 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 780 kez okundu.

Saçlarınızın aynılığından sıkıldıysanız ve küçük bir işlemle aslında büyük bir değişiklik yapmak istiyorsanız kahkül ya da perçem en iyi seçenektir. Fakat bu tarzda bir değişikliği uygulamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey yüz tipinizdir. Yüz tipinizi tanıyarak en yakışan modeli yazımızı inceledikten sonra kendinize uyarlayabilirsiniz.

Kahküllü saç modelleri kimlere yakışır?

Bu soruyu duyduğunuzda aklınıza ilk gelen alnı geniş yüz tipi diyeceksiniz, biliyoruz. Fakat bu aslında büyük bir yanılgıdır 🙂 Evet, kaşınızla saçınızın başladığı ara daha fazlaysa kahkülü taşıyabilirsiniz fakat bu yakıştığı anlamına gelmez. Alın bölgeniz geniş olabilir ancak asıl dikkat etmeniz gereken alın bölgenizin eğimli değil düz olmasıdır. Kahkül olan modellerde saçlarınızın önü hızlıca yağlanır ve yapışır bu yüzden şekillendirdiğinizde alnınız düzse ancak kahkülleriniz serbest durarak olması gerektiği şekilde görünür.

Perçem kahkülden daha bağımsız bir modeldir. Perçem saçınızın önünde belirlediğiniz bir bölgeden yana doğru katlı kesimle ortaya çıkar. Bu modelde yağlanma söz konusu olmaz bu sebeple alın şekliniz önemli bir kriter değildir. Düz ya da kıvırcık tüm saç modelleri ve yüz tiplerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Dalgalı saça yapılacak perçem modelleri

Dalgalı saçlar her değişikliği uyumlulukla kucaklamayabilir. Bu yüzden bir değişiklik yapacaksanız iki kez düşünmeli hatta peruk vb. ürünlerle öncesinde denemelisiniz. Kahkül kullanımı bu saç modellerinde doğru olmayabilir. Ne kadar düzleştirirseniz düzleştirin sonunda saç kendi doğal haline dönüşecektir. “Yan perçem kimlere yakışır?” derseniz, dalgalı saç sahibi kadınlar diyebiliriz. Bu yüzden dalgalı saça yandan katlı olarak perçem uygulamanızı öneririz. Yuvarlak yüz tipine sahip olanların iki taraftan da perçem uygulaması yüzlerini daha ince gösterebilmek adına daha uygun olacaktır.


Düz saça yapılacak kahkül ve perçem modelleri

Düz saç kolay şekil alan ve modelleri doğru bir şekilde taşıyabilen bir saç türüdür. Bu sebeple kahkülü de perçemi de bu saç tiplerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnızca yuvarlak yüz tipine sahip kadınların kahkül kullanması yüzlerinin daha kısa ve ince görünmesini sağlayabilir. Bu yalnızca düz saçlı kadınlarda geçerlidir.

Sizin için konu hakkında oluşturduğumuz galeriden perçem modelleri 2017 yılında nasıl olmalı, yuvarlak yüz kahkül modelleri, yandan kahkül modelleri, yüz şekline göre perçem modelleri ve daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz.

Size en uygun olanı seçin ve vakit geçmeden uygulayın! 🙂

 

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

2018 İçin Yüz Şekline Göre Kahkül Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Emek Taskiran dedi ki:

    Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

Sayfa başına git