Yüz Hatlarına Göre Saç Kesimleri


Yüz Hatlarına Göre Saç Kesimleri
3 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 110 kez okundu.

Birçok şeyin bedelini saçlar çeker; depresyonun, değişiklik isteyenlerin, can sıkkınlığının ve en önemlisi bir türlü beğenilmeyen saçın çok işlem görmesi. Öncelikle uzun vadeli kullanılabilecek saç modeli için iyice düşünmek, bir anda upuzun saçları kısa kestirip, farklı işlem uygulayarak ani kararlar mağduru olmak ya da kendini rahat hissettirmeyecek modeller kestirmek kimseyi o kuaförden çıkınca mutlu etmez. Yüz şekline göre saç modelleri seçimi yaparken ister kısa olsun ister uzun önemli olan kendinize yakışan ve yüz hatlarınıza gidecek saç modeli seçmeye dikkat edin. Bu durumda yüz şekline göre ideal saç modelini tutturmak için ne yapıp ne yapmamalıyız?

YUVARLAK YÜZ HATLARINA SAHİP KİŞİ İÇİN SAÇ KESİM MODELLERİ

Yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanlar bu durumdan genelde memnun olmazlar bunun sebebi ise kilolu gösterdiğini düşündükleri için. Yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanlar yüz şeklinin uzun görüntü oluşmasını sağlayan uzun saç modelleri tercih etmeleri gerekir. Yuvarlak yüzlü bayanlar uzun perçemli saç modellerini de tercih edebilirler. Sürekli düz uzun saçlar mı kullanılır? Tabi ki hayır çene hizasına kadar düz olan saç çene hizasından aşağısı dalgalı olabilir. Yuvarlak yüzler saç seçimi yaparken uzun saç modeli tercih etmelerini öneririz.


KARE YÜZ HATLARINA SAHİP KİŞİ İÇİN SAÇ KESİM MODELLERİ

Kare yüz tipine sahip bayanlar saç kesiminde kısa, dalgalı kesim yapmaları daha doğru bir tercih olur. Kare yüz tipine sahip ünlüler ise genelde omuz hizasına kadar küt kesim modelleri uyguladıkları görünmektedir. Omuz hizasına kadar olan saçlara dalgalı kesim uygulayarak daha havalı bir görüntü oluşturabilirsiniz. Kare yüz tipine sahipseniz gerekmediği sürece yaptırmamanız gereken şey ise kakül kesimidir.

ÜÇGEN YÜZ HATLARINA SAHİP KİŞİ İÇİN SAÇ MODELLERİ

Üçgen yüzlü bayanlar alın kısmı geniş, çene ve yanak bölgesinde daha dar bir yapı vardır. Bu tarz yüz şekillerine uygun olarak mutlaka katlı kesim tercih edilmelidir. Ters üçgen olarak bilinen yüz tipinde, saçları omuz hizasında hacimli olarak dururken dalgalı şekil verilmesi gerekir. Yüzün dar alanlarında bir ton açık renk, geniş alanlarında ise koyu renkler tercih edilmelidir. Kısa ve düz saçlardan uzak durulmalı bunun yerine kabarık saç modelleri tercih edilmesi doğru olur.

 

OVAL YÜZ HATLARINA SAHİP KİŞİ İÇİN SAÇ MODELLERİ

Saç kesenler için fazlasıyla ideal olan oval yüz şekli her türlü saç modelini kaldırabilecek yüz hattıdır. Oval yüz hattı her şekle uyum sağladığı ve oldukça güzel görüntüler ortaya çıkardığı için her şekli kaldırabilir. Ayrıca diğer yüz hatlarına sahip bayanlar saç kesimi yaparken yüz hatları açılarak ya da kapatılarak oval yüze yakın bir görüntü verilmeye çalışılır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git