Yuvarlak yüzler için makyaj nasıl yapılır


Yuvarlak yüzler için makyaj nasıl yapılır
30 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 751 kez okundu.

Yuvarlak yüzler için makyaj

Yüz güzelliğinde en önemli unsurlardan birisi yüz şekline göre makyaj yapmaktan geçer.Neredeyse her bayan makyaj yapar ama doğru makyajı yapamayabilir.Çoğu bayan yaptığı makyaj sonrasında yüzünün güzel görünmediğini düşünür ama bunun sebebi doğru makyajı yapmadığı içindir.Yuvarlak yüze makyaj çalışması yaparken ten rengine göre fondoten seçmemiz gerekir.Fondoteni çok ince bir halde yüzümüze yedirmemiz gerekir ki çünkü kontur çalışması yapacağız.Yuvarlak yüzlerde genelde yanak kısımları olduğu için oval hale getirmemiz gerekiyor.Yuvarlak yüzlerde kontur uygularken kaş bitiminizden başlayarak çene kemiğimize doğru üç çiziyoruz.Aynı işlemi diğer yanağımıza da uygulamamız gerekir.

 

Yuvarlak yüz için makyaj ipuçları

 

Yüzünüzü daha zayıf göstermenin sırrı allığınızı elmacık kemikleri üzerine V şeklinde uygulamaktır.


  • Yuvarlak bir yüze sahipseniz dikkatleri göze çekmenizde fayda var. Bunun için göz makyajını çekik yapmanız gerekmektedir. Özellikle eyeliner bu konuda vazgeçilmeziniz olmalıdır.
  • Dudaklarınızda koyu tonlar kullanarak dikkati yanaklarınızdan uzaklaştırmayı başarabilirsiniz. Kırmızı ruj ile dudağınızı yüzünüzün odak noktası yapmayı başarabilirsiniz.
  • Yuvarlak yüze makyaj tüyoları konusunda saç kesiminin de tamamlayıcı unsur olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle katlı kesimler yanaklarınızın dolgunluğunu kapatmada etkili olacaktır.

 

Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Makyaj Modelleri

Makyaj ile yüzünüzü baştan aşağı farklı bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Yanaklarınızın dolgunluğundan şikayetçi olduğunuz yuvarlak yüz için makyaj modelleri mevcut. Örneğin; Miranda Kerr Makyajı yuvarlak yüze sahip birçok bayana yakışacak bir model. Özellikle beyaz tenliler için uygun olan bu makyajın en büyük sırrı kırmızı ruj kullanmasıdır. Dikkatleri dudak bölgesine çeken Miranda Kerr yüzünü daha küçük göstermek için de allığını tam uygulanması gereken noktada V şeklinde uygulamaktadır.

Sizlere sunduğumuz yuvarlak yüz için makyaj tüyoları sayesinde yüzünüzü daha dar ve zayıf gösterebilirsiniz. Özellikle göz ve dudak bölgesini ön plana çıkarmanızı tavsiye ederiz.

 Yuvarlak yüze konturleme nasıl yapılır videosu

 

Bunlar da ilgini çekebilir

Yuvarlak yüzler için makyaj nasıl yapılır Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Pervin Dal dedi ki:

    ben bunu uyguladim cok da begendim

Sayfa başına git