Yeni Anneler İçin Kolay Saç Modelleri


Yeni Anneler İçin Kolay Saç Modelleri
7 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 402 kez okundu.

Zorlu hamilelik sürecinin yorgunluğuyla bir de artık evde yeni bir bebeğin telaşı içinde olan yeni anneler için, saçlarıyla ilgilenmek neredeyse bir lüks halini alır. Bu telaş içinde, saçların hem oldukça şık hem de çok pratik kullanılabilmesi için birkaç ipucu, her yeni anne için oldukça faydalı olacaktır. Ev telaşının içinde kolaylıkla yapılabilecek yeni anneler için en kolay saç modelleri arasından en şık ve pratik olanlarını sizin için derledik.

 • İnce Bukleler 

Bakımsız kalmış ve taranmamış saçlar için kullanılabilecek bu model, çok kısa bir sürede gayet şık ve kullanışlı saçlar elde etmeyi sağlar. Öncelikle saçın düğümlerini açmak için bir fırçayla taranması gerekir. Bundan sonra şakaklardan tutularak alınacak birer tutam saçın, başın arkasında tel tokalarla birleştirilmesi gerekir. Bundan sonra başın iki yanında ince bukleler oluşturarak, oldukça rahat ve şık bir görünüm elde edilebilir.

 • Topuz 

Özellikle saçlarını yıkamaya fırsat bulamayan anneler için ideal bir çözüm olan topuz için, bütün saçın başın üstünde toplanması ve bir lastik tokayla tutturulması yeterlidir. Hafif yağlanmış saçlar, bu şekilde biçimlendirmeye daha uygundur ve yorgun anneler için ideal bir çözüm sağlar.

 • Kuru Şampuan Kullanmak 

Kirli görünen saçları nedeniyle rahatsızlık duyan yeni anneler için harika bir çözüm sağlayan kuru şampuanlar, çok kısa sürede canlı görünen saçlar elde etmeyi sağlar. Kuru şampuanın saçın yağlı kısımlarına uygulanması yeterlidir. Sadece birkaç dakika bekledikten sonra saçları taramak, onların yeni yıkanmış gibi tertemiz ve canlı görünmelerine yardımcı olacaktır.


 • Atkuyruğu 

At kuyruğu, farklı modellere de izin veren pratikliği sayesinde, yalnızca yeni anneler için değil, günlük kullanımda dahi oldukça hızlı ve şık sonuçlar almayı sağlar. Saçın arkada kuyruk şekilde toplanmasından sonra, istenilen biçimde şekillendirilmesiyle, farklı modeller elde edilebilir. Bakımsız kalmış saçların toplu ve şık görünmesini sağladığı kadar, telaş içinde saçların rahatsız edici olmasını da engeller. Başın iki yanından birer tutam saçın arkada at kuyruğu yapılması da, saçın uzunluğunu belli ettiği gibi öne düşmesini engelleyerek, annelerin telaşı içinde onlara kullanım kolaylığı sağlayabilir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yeni Anneler İçin Kolay Saç Modelleri Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Bengi Karan dedi ki:

  güzel öneriler

 2. Arsal Bozdag dedi ki:

  Berberime söyledim bu tarz kestir diye. Kesemedi

 3. Ovunc Akbulut dedi ki:

  tekrardan cok sagolun

 4. Aycan Onay dedi ki:

  Vaaay harika

 5. Aysun Demir dedi ki:

  ellleriniz dert gormesin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git