Yeni akım olan nude makyaj yapmanın tüyoları


Yeni akım olan nude makyaj yapmanın tüyoları
8 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 76 kez okundu.

Yeni akım olan nude makyaj yapmanın tüyoları!

Son dönemlerde abartılı makyajlar değil doğal görünümlü makyajlar revaçtadır. Bu nedenle de doğal görünümlü makyajlara verilen yeni isim nude makyaj olmaktadır. Herkes makyajının doğal ve güzel görünmesini ister. İşte bunun için ipuçlarını açıklıyoruz.

Kadınların olmazsa olmazı arasında olan makyaj, artık doğal görünümden yana olmanın diğer adıdır. Eskisi gibi abartılı dudaklar, göz alıcı farlar ya da porselen görünümlü fondötenler tercih edilmemektedir. Artık sadelik ve doğal görünüm için olan nude makyaj yani nude renkler tercih edilmektedir. Genellikle ten rengine yakın, toprak renkleri ve kahverenginin tonları bu makyajda yer almaktadır. İlk önce aşamalarını anlatacağımız bu yazımızda sonra cilt tonunuza uygun renklerden bahsedeceğiz.

İlk aşama

Cilt renginizi aynı ton yapmak için matlaştırıcılı açık bir fondöten ya da BB krem tercih ederek cildinize sünger yardımıyla sürmelisiniz.

İkinci aşama

Alnınızın ortasına, elmacık kemiklerinize, burun kemiğinize, dudak üstü ve dudak altı çevrenize varla yok arası bir aydınlatıcı sürmeniz gerekmektedir.


Üçüncü aşama

Far tonlarınızı toprak, kahverengi ve ten rengi olarak seçerek hafif dokunuşlarla göz kapaklarınızı aydınlatmalısınız. Kirpikleriniz içinde doğal görünüm katmak için tek kat rimel sürmelisiniz.

Dördüncü aşama

Ruj olarak seçmeniz gereken renk tonları da toprak ve yine ten rengi tonları olmalıdır. Böylelikle 4 aşamada doğal bir görünüm yaratabilir ve varla yok arası bir makyaja sahip olabilirsiniz.

Ten rengine göre nude makyaj nasıl olmalıdır?

Nude makyaj yapmak ten rengiyle de alakalı olduğu için açık, orta ve koyu tenlerin de yapabileceği makyaj tüyoları mevcuttur.

Açık ten rengi

Açık ten renginde olan kişilerin tercih etmesi gereken far tonları vizon ve şeftali renkleri olmalıdır. Allık olarak yine hafif bir ton olan şeftali tonunu tercih etmelisiniz. Dudaklarınızı ise doğal bir pembe ruj ile birlikte tamamlayabilirsiniz.

Orta ten rengi

Orta ten rengi olan kişilerin tercih etmesi gereken far tonları bronz ve altın tonları olmalıdır. Far sürerken dikkat etmeniz gereken doğallıksa soluk renklerdir ve simli farlardan uzak durmalısınız. Allık olarak açık pembe tonları kullanabilirsiniz. Ruj olarak da şeftali tonlarını tercih etmelisiniz.

Koyu ten rengi

Koyu ten rengi olan kadınların tercih etmesi gereken far çeşitleri kahverengi ve toprak tonları olmalıdır. Allık seçiminiz biraz daha bronz tarzda olabilir fakat koyu renklerden kaçınmalısınız. Ruj seçiminizde de koyuya kaçmayan bronz tonlar doğal bir görünüm katacaktır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git