Yağlı Saçlar İçin Bakım


Yağlı Saçlar İçin Bakım
30 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 316 kez okundu.

Yağlı saçlarla mücadele etmek fazlasıyla zordur. Kadınların en büyük problemlerinden biri yağlı saçlardır. Aslında uzmanlar ‘saçlarınızın yağlanması, saçlarınızın sağlıklı olduğunun kanıtıdır’ diyorlar fakat bu durum kadınları çileden çıkarmaya yetiyor. Her sabah saçlarını yıkamak zorunda kalan kadınların saçlarına model vermeleri de bir hayli zordur. Bunun için bazı tüyolar ve maske tarifi verebiliriz. Eğer acil yetişmeniz gereken bir yere gideceksiniz ve saçlarınızı yıkamaya vaktinizin yoksa saçlarınıza bebek pudrası dökerek yağlı görüntüsünü yok edebilirsiniz. Yağlı saçlar için bakım maskesi yaparak saçlarınızın yağ oranını dengelemeniz mümkündür.

Yağlı Saçlar İçin Bakım

Yağlı Saçlar İçin Bakım Maskesi

Bu maske ile saçlarınızın yağ oranını azaltacak ve saçlarınızın duru görünümünü sağlayacaksınız. Yağlı saçlar için bakım maskesi, saçlarınızın yağlı görünümü yok ederken aynı zamanda maske içerisinde bulunan vitamin ve minerallerle saçlarınız beslenecektir. Maske için gerekli malzemeler;

  • 100 gram maydanoz
  • 1 yemek kaşığı Hint veya Badem yağı
  • 1 su bardağı sirke

Öncelikle maskemizi yapmak için 100 gram maydanozu güzel yıkayıp, doğramamız gereklidir. Maydanozu kıyma haline getirdikten sonra içerisine 1 yemek kaşığı tercihen Hint veya Badem yağını ekleyiniz. Güzelce karıştırdıktan sonra maskeyi saçlarınıza uygulayacaksınız. 1 su bardağı sirkeyi maskeye katmadan saçlarınızı durulamak için kullanacağız.


Yağlı Saçlar İçin Bakım

Maskenin Uygulanışı

Hazırlamış olduğumuz yağlı saçlar için bakım maskesini güzelce saçlarınıza masaj yaparak yediriniz. Saç diplerinizden, saç uçlarınıza kadar yağın ve maydanozların temas etmesi gereklidir. Daha sonra maskeyi saçlarınızda 30 dakika bekletiniz. Maydanoz ve yağ karışım maskesini temizlemek için 3 litre ılık suyun içerisine 1 su bardağı sirkeyi katarak karıştırınız. Maskeyi beklettikten sonra saçlarınızı bu su ile durulayınız. Saç diplerinize masaj yaparak saç derinizin bu suyu emmesini sağlayınız. 5 dakika beklettikten sonra artık saçlarınızı şampuan ile yıkayabilirsiniz. Şampuan tercihimiz kesinlikle bitkisel olmasıdır. Saçlarınıza kullanacağınız şampuanlarda saçlarınızda yağlanma yapabildiği için şampuan seçiminde tamamen doğal ve bitkisel ürünler tercih ediniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınızı havlu ile kurulayınız ve saçlarınıza kurutma makinesini sürmeyiniz. Saçlarınız nemli kalarak kendisinin kurumasını bekleyiniz. Bu şekilde yağlı saçlardan kurtulmanın yollarından en etkilisini uygulayabilirsiniz. Yağlı saçlara bakım bu şekilde etkili olmaktadır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yağlı Saçlar İçin Bakım Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Erendiz Soysal dedi ki:

    Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git