Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri


Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri
23 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 388 kez okundu.

Ağırlaşan saç diplerine sahip, sönük ve yağlı saç hissiyatını çoğunluğumuz yaşıyordur. Bu durum elbette saç tipimiz ve bünyemizle alakalıdır ancak kimi zaman bunu kendimiz de sağlayabiliyoruz.

 

Yağlı saçlar için ne yapmalı?

Bu saçları her daim temiz görünüme sahip bir şekilde kullanabilmek mümkün olmayabilir. Yalnızca temizlik hissi ve görünümünün süresini uzatabilecek birkaç önerimiz var. İşte bunlardan bazıları;


  • Öncelikle saçınıza en uygun şampuanı seçmelisiniz. Bu şampuanın içerisinde krem ve benzeri ürünler olmamalı. Mümkünse doğal şampuanları tercih etmenizi öneririz.
  • Saçlarınızı şampuandan arındırdığınıza emin olmalısınız.
  • Çok sıcak su hem saç derinize hem de saçınıza zarar verir. Bu sebeple suyun sıcaklığı ılık denebilecek seviyede olmalıdır.
  • Boya, jöle, ısı barındıran işlemlerden yıpranan bir saça sahipseniz ve saçlarınız kremsiz açılmıyorsa bu konuda yalnızca saç uçlarınıza krem sürerek saçlarınızın karışıklığını giderebilirsiniz. Kesinlikle saç diplerinize krem uygulamamalısınız.
  • Saçlarınızı duştan sonra ıslaklığını alarak kısa bir süre nemli bekletip ardından kurutmanız gerekir. Bu sayede saçınızın nem oranını da dengede tutmuş olursunuz.

 

Yağlı saç neden olur?

Saçlarınızın yağlanmasına günlük hayatta sebep olan birden fazla etken vardır. Tabii ki doğal saçınız başkalarına göre daha yağlı olabilir. Örneğin; ince telli saça sahip insanların saçlarının yağlanması çok daha kolaydır. Öncelikle gün içerisinde elinizi saçlarınızla çok fazla temas etmekten kaçının. Kadınlarda yağlı saçlar için en iyi şampuan Head & Shoulders ya da Pantene serisidir.

Yağlı saçlar erkeklerde daha sık rastlanan bir durumdur. Bunun sebebi saçlarının kısa olmasıdır. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de ince telli saçlara sahip olanlar bu durumu çoğu zaman yaşamaktadır. Yağlı saçlar için en iyi erkek şampuanı Bioblas olarak bilinir.

 

Yağlı saç nasıl kamufle edilir?

Yağlı saçları gizlemek için kadınlar saçlarını ortadan değil gün içerisinde sağdan ya da soldan ayırarak değişiklik yapmalıdır. Bununla birlikte krepe uygulaması da yaparak yağlı saçların ağırlaşan duruşundan kurtulabilirler. Saçlarınıza hafif dalgalı modeller uygulayarak da daha dolgun ve kuru saçlara sahipmiş gibi görünebilirsiniz.

Erkeklerde ise uzun saçlı olanlar kadınların uyguladığı adımları uygulayabilir. Kısa saçlılar saç diplerine kuru şampuan sürerek günlük olarak saçlarına daha mat bir görünüm kazandırabilir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git