Yağlanan Saçlara Pratik Çözümler


Yağlanan Saçlara Pratik Çözümler
24 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 295 kez okundu.

Bayanların en çok saçlarında sıkıntı yaşadığı konu yağlanma problemidir. Her bayanın saç derisi yağ tipi farklıdır. Saç derisi yağlı olan bayanların saçları daha çabuk yağlanacaktır. Bu yüzden her gün saçınızı yıkamak zorunda kalıyor olabilirsiniz. Fakat yağlanan saçlara pratik çözümler uygulayabilirsiniz. Bu çözüm yollarından ilki pudradır. Saçlarınız yağlandığı zaman makyaj fırçasını mineralli pudraya sokunuz ve pudrayı saç diplerinize uygulamaya başlayınız. Bu sayede saçınızdaki fazla yağı pudra emecektir ve eski saç görünümünüze ulaşacaksınızdır. Ya da elma sirkesi kullanarak da saçlarınızın yağlanmasını önleyebilirsiniz. Bunun için duş aldıktan sonra son kez sirkeli su ile durulanmanız yeterlidir. Ya da sadece saçlarınıza elma sirkesi uygulayabilirsiniz.

Yağlanan Saçlara Pratik Çözümler

Yağlı Saçlara Son Verecek Öneriler

Saçlarınız çok çabuk yağlanıyor ise siyah çayı da deneyebilirsiniz. Bir bardak ılık suyun içerisine 2 kaşık siyah çay koyunuz ve bu çayı kaynatınız. Daha sonra soğutunuz ve posasını atınız. Geriye kalan çayı saçlarınıza narin şekilde uygulayanız. Beş dakika saçlarınızda kalan bu çay saçlarınızın yağlanmasını büyük ölçüde giderecektir. Yağlanan saçlara pratik çözümler olarak duş sırasında saçlarınızı iyi duruladığınıza da emin olunuz. Saçınızda şampuan kaldığı zamanda saçlarınız oldukça çabuk yağlanacaktır. Ayrıca saçlarınız ile çok fazla oynamayınız. Bu şekilde ellerinizdeki yağında saçınıza geçmesini sağlayacağınız için saçlarınız daha hızlı bir şekilde yağlanacaktır.

Yağlanan Saçlara Pratik Çözümler


Saçların Yağlanmaması İçin Bal

Saçlarınız gün içerisinde hemen yağlanıyor ise bunu önlemek için bal kullanabilirsiniz. İki kaşık bal içine bir yumurtanın sarısını koyunuz ve kıvam alana kadar karıştırınız. Bu karışımı saçınıza sürün ve yarım saat kadar bekletiniz. Saçınızı daha sonra ılık su ile kurutunuz. Bu şekilde saçınızın kısa sürede yağlanmasını engellemiş olacaksınızdır. Yağlanan saçlara pratik çözümler için saçlarınızı sürekli toplamamalısınız. Saçlarınızın olabildiğince hava alması gerekmektedir. Saçlarınız çok çabuk yağlanıyor ise kuru saç şampuanlarını da kullanarak gününüzü kurtarabilirsiniz. Ya da bu doğal yöntemleri tercih ederek yağlanma probleminize kökten bir çözüm bulabilirsiniz. Saçlarınızın yağlanmasını önlemek için de saçlarınızı gece yatarken bir eşarp ile kapatabilirsiniz. Bu şekilde terden dolayı da saçlarınızın yağlanmasını önleyeceksinizdir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yağlanan Saçlara Pratik Çözümler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Yurt Uygun dedi ki:

    harika

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git