Uzun Saçlara Kolay Bakım


Uzun Saçlara Kolay Bakım
5 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 354 kez okundu.

Uzun saç modellerinin bakımı oldukça zordur. Bunun için uzun saçlı bayanların daha sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip saçlar elde etmeleri için pek çok bakım ürünü kullanmaktadırlar. Bu uzun saçlara kolay bakım ürünleri uygulayarak saçlarını daha canlı tutmaya çalışan bayanlar, olabildiğince organik, doğal ürünlerden yapılmış bakım ürünlerini tercih etmelilerdir. Bu bakım ürünlerinin içerisinde kimyasal maddelerin yoğun olmasından kaynaklı da saçlarınızın yıprandığını göreceksiniz. Bu yüzden olabildiğince içerisinde az miktarda zararlı kimyasal madde bulunan ürünleri tercih etmeniz saç sağlığınız için daha faydalı olacaktır.

Doğal Bakım Yağları

Saçların sağlık ve çabuk bir şekilde uzamasını sağlayan derideki yağdır. Fakat günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde çok fazla kire maruz kalan saç derisi giderek yağını kaybeder ve mat bir saç görünümüne neden olur. Uzun saçlara kolay bakım uygulamanın yolu ise deriyi doğal yağlarla beslemek olacaktır. Deriyi ve saçı doğal yağlarla maske yaparak beslediğinizde saçlarınızın daha yumuşak ve hoş bir görünüme ulaştığını gözlemleyeceksiniz. Bunun için en etkili bitkisel yağ tatlı badem yağıdır. Tatlı badem yağı saçlarınızın olduğundan daha çabuk uzamasını sağlar ve oldukça parlak gözükmesini sağlayacaktır. Ayrıca çam terebentin de oldukça faydalı bir yağdır. Hem saç köklerinizi besleyerek kuvvetlendirir hem de daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayan bitkisel bir yağdır.


Bitkisel Yağlar Nasıl Uygulanır?

Bitkisel yağların kullanımı da oldukça kolaydır. Saç diplerinize ve uçlarına güzelce bu yağları yediriniz, özellikle saç derinize masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir. Böylelikle kan dolaşımınız hızlanacak ve daha çabuk faydasını göreceksinizdir. Uzun saçlara kolay bakım için bu yağları saçınızda 15-20 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra saçınızı şampuanlamadan önce ılık su ile saçınızdaki yağı akıtmalısınız yoksa yağ saçınızdan tamamen çıkmayacaktır. Daha sonra saçınızı bir kez şampuanlayarak yıkayabilirsiniz. Saçınızı yıkarken de seçtiğiniz şampuanın olabildiğince az parfümlü ve az kimyasal madde içermesine dikkat ediniz. Hatta içerisinde kimyasal maddenin en az olduğu bebek şampuanları ya da doğal içerikli sabunları tercih etmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Saç bakımınız için olabildiğince kimyasal maddeden uzak durmalısınız.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Uzun Saçlara Kolay Bakım Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Gulsah Kartal dedi ki:

    gercekten cok begendim

  2. Emek Taskiran dedi ki:

    elinize saglik

  3. Cevher Cicek dedi ki:

    bu tarza bayiliyorum

Sayfa başına git