Üçgen Yüze Uygun Saç Modelleri

Üçgen Yüze Uygun Saç Modelleri

 

Saç modeli seçiminizi belirleyecek; zevkleriniz, yaşınız, statünüz, saçınıza ayırdığınız vakit vb pek çok farklı etken vardır. Ancak bu etkenlerden en önemlisi yüz şeklinizdir. Yüz şeklinize uygun olmayan bir saç modeli ne kadar beğenerek kestirmiş olursanız olun sonuçta sizi mutlu etmeyecektir. Bu yüzden öncelikle yüzünüzü tanımalı ve buna göre karar vermelisiniz.

 

 

Üçgen yüz şekli uzun ve sivri bir çene hattıyla özelleşmiştir. Rihanna ya da Barbara Palvin gibi ünlülerin yüz şekilleri üçgen yüz şeklidir. Doğru kararı vermek için onların seçimlerinden de ilham alabilirsiniz. Ancak size bu yazıda birkaç tavsiyemiz olacak.

Üçgen yüze uygun saç kesimleri ya da modelleri çeneyi arka plana atmaya yönelik olmalıdır. Bu nedenle saç kesiminiz çene hizanızdan kısa olmamalıdır. Saçınızı şekillendirirken saçlarınızın çene hizasından aşağıda kalan kısmını daha hacimli göstermeye dikkat edin. Bunun için saçınızın bu kısımlarına su dalgası verebilirsiniz.

Bunların yanında üçgen yüz şekline sahipseniz kaçınmanız gereken modeller de mevcut. Çok yüksek at kuyrukları ya da topuzlar, saçın üst kısmının kabarık olduğu modeller yüzünüz için uygun değildir. Bu modeller yüzünüzü uzun ve yanlardan basık göstereceği için orantısız bir görünüme yol açacaktır.Yine yanaklarınızı ve kulaklarınızı açıkta bırakacak şekilde modeller tercih etmeniz yüzünüzü uzunluk, en bakımından orantılı göstermeye yardımcı olacaktır.

Tüm bunlardan yola çıkarak sizin için ideal kesimin uzun boy bob kesim dalgalı saçlar olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum yapılmamış

Yorumlar Kapalı

SaçModellerimiz
İçeriklerin paylaşılması ve kullanılmasından yanayız. Sitemizdeki içeriklerimizi istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Bunun için konu linkini paylamanız yeterlidir.

Saç Modellerimiz sosyal medya hesaplarımız

Bizi Takip Edin

SaçModellerimiz.com
İletişim Sitemap Rss Gizlilik

Saçınız "markanızdır"