Topuz Saç Modelleri

 Topuz Modelleri

Topuz Modelleri; Saçlarda farklılıklar biz kadınların her zaman en sık tercih ettikleri durumlardan bir tanesidir. Özellikle zaman konusunda bir sıkıntımız varsa o zaman yapacağımız modelde doğrudan topuzlardan yana olacaktır. Çünkü topuz saç modelleri hem biz bayanları şık gösterip hem de bize zaman kalmasına neden olur. Kısacası zor günlerimizde imdadımıza yetişen en kullanışlı modellerdir diyebiliriz. Saçlar konu olduğunda onlarla yapabileceğiniz birçok model vardır ancak topuz modelleri dediğimizde de kendinizi tek bir model üzerinde sınırlamamanız gerekir çünkü topuz modellerinin de birbirinden farklı şekilleri bulunmaktadır. İşte bizde bu makalemizde bunları size daha detaylı sunmak istedik. Eminiz ki buradan faydalanacağınız bilgiler doğrultusunda uygulayacağınız modellerle hem kendinize şıklık katacak hem de zamanınızı daha da tasarruflu kullanmış olacaksınız.

Şimdi nefesinizi tutun ve size anlatacağımız saç modelleri arasından seçtiğimiz topuz modellerini dikkatlice inceleyin. İlk örneğimiz ise sizlere farklı bir tarz olacak dağınık topuz modelleri ile başlayacak.

DAĞINIK TOPUZ MODELLERİ

Bu modeller kişiden kişiye farklılık gösterebilir ancak bir kadına da en fazla yakışanın dağınık topuz modelleri olduğunun altını belirtmek gerekir. Çünkü bu modelde amaçlanan şey kadının abartıdan uzak durmasıdır. Özellikle güzel ve basit bir makyajla birleştirildiğinde kendi tarzınızı da oluşturmuş olacaksınız. Biliyoruz ki zevkler her zaman değişkenlik gösterir ama bu modeli denemeden yolunuza devam etmemenizi şiddetle öneririz çünkü beklediğinizden daha iyi sonuçlarının olacağı da ortadadır.

ÖRGÜLÜ TOPUZ MODELLERİ

Yaşam tarzınız hareketli ise o zaman örgülü topuz modelleri tam size göre olacaktır. Çünkü bu model genelde hareketli yaşam tarzına sahip olanların zorluk çekmeden işlerini kolaylaştırmaya yöneliktir. Günlük rutin işlerinizi yaparken aynı zamanda rahat edebileceğiniz gibi hoş görüntünüzü de hiçbir şekilde bozmayacaktır. Özellikle çalışan bayanlar bu model üzerinde çok fazla dururlar çünkü gün boyunca bozulması oldukça zor olacaktır. Örgülü topuz modelleri özellikle okul çağındaki kız çocuğu annelerinin kurtarıcısı olmuştur.

SADE TOPUZ MODELLERİ

Sade topuz modelleri günlük hayat içerisinde doğal bir görünüm isteyen bayanların tercihidir. Bu modelle şıklığı yakalayabileceğiniz gibi aynı zamanda bakımlı bir bayan olarak görünme özelliğinizden de hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz. Bazı bayanlar için kendilerini kuaförden çıkmış gibi görünmesini tercih etmezler. Bu nedenle de hem güzelliklerini ön plana çıkarmak ister hem de saçlarının doğallığının bozulmamasını tercih ederler. Sade topuz modelleri hem gündüz hem de geceleri rahatlıkla kullanabileceğiniz modeller arasında yer almıştır.

ABİYE TOPUZ MODELLERİ

Kelime anlamıyla bakarsanız abiye özel gün ve gece demektir. Bu nedenle de sizin kıyafetinizden tutunda saçlarınıza varıncaya kadar her şeyin o geceye özel olması gerekir. Abiye topuz modelleri sıradan bir kıyafet üzerinde hoş durmayacaktır bu nedenle de seçeceğiniz kıyafeti de çok dikkatli bir şekilde tercih etmelisiniz. Bir miktar şıklıktan anlayan her bayan abiye bir kıyafete tercih edeceği abiye topuz modelleri için mutlaka fikri vardır. Ama bu modeller genelde evde değil de kuaförde yapıldığı içinde başarısız olma gibi bir durumu yoktur. Kendinizi şık ve bulunduğunuz mekânın en güzel bayanı olarak görmek ve görülmesini istiyorsanız o zaman mutlaka bu modellerle geceye katılmanız gerekecektir. Ülkemizde abiye topuz modelleri denildiğinde en çok uzun saçlar akla gelse de aslında son dönemlerde kısa saç topuz modellerinin de bir hayli fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

GELİN TOPUZ MODELLERİ

O gün sizin için özel bir gün ve sizin bu günde mutlaka salondaki her bayandan daha şık olmanız gerekir. Gelinliğin tamamlayıcısı olan saçlar ise bu konuda üzerine düşen görevi yapmak zorundadır. Burada da gelin topuz modellerini size örnek olarak gösterebiliriz. Bu model abiye bir kıyafetinde tamamlayıcı olmakla birlikte aynı zamanda gelinliğe de en çok yakışandır. Uzun ve de kısa olarak şekil yapılabilir ve üzerine yapılacak birkaç estetik dokunuş sonrasında mükemmel bir gelin topuz modelleri elde edilmiş olunur.

SALAŞ TOPUZ MODELLERİ

Salaş topuz modelleri son dönemlerin en fazla tercih edilenleri arasında yer alıyor. Çünkü artık moda bir nevi daha rahat olmayı gerektiriyor. Elbette ki özel bir geceniz için salaş topuz modelini düşünemezsiniz ancak onu güzel bir kıyafetin üzerinde düşündüğünüzde kadınlığınızı da bir adım daha fazla ön plana çıkarmış olursunuz. Salaş topuz modellerinde verilmek istenen mesaj aslında ben özgürlüğüme düşkünüm olmuştur bu nedenle de her bayan bu modeli tercih etmez. Bu daha çok yaşam tarzınızla da alakalı olan bir tercih sebebidir.

DOĞAL TOPUZ MODELLERİ

Doğal topuz modelleri rahatlık tercih eden bayanlar için en uygun seçeneklerin başında gelir. Buradaki doğallık ise topuzun belli bir şekilde olmamasından kaynaklanmaktadır. Örneğin saçlarınızı yandan bir topuz haline getirerek doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Ya da enseden örgülerle öne doğru getireceğiniz bir model sizi daha şık yapabilir. Doğal topuz modelleri daha çok günlük yaşam için tercih edilir ve özellikle de bugünü mü evimde geçirmek istiyorum diyen bayanlarında kurtarıcısıdır. Hem evlerinde rahatça durabilecekler hem de aniden meydana gelebilecek bir değişiklik ya da organizasyona bu modelle katılabileceklerdir.

ENSEDE TOPUZ MODELLERİ

Bulunduğunuz her türlü ortamda dikkat çekmenin ve de parmakla işaret edilmenin en kolay yolu giydiğiniz kıyafetlerin yanı sıra saçlarınıza uygulamış olduğunuz modellerdir. Sade ve doğal bir saç modeliyle özel bir geceye katılamazsınız bu yüzden de kıyafetinize uygun bir saç tercih etmeniz gerekir. Burada ensede topuz modelleri ise bu konuda sizin beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacaktır.

YANDAN TOPUZ MODELLERİ

Çok şık görünmek istediğinizi biliyoruz hatta bulunduğunuz organizasyonun en güzel bayanı siz olmanız gerektiğinin de farkındayız işte bu nedenle de size yandan topuz modellerini öneriyoruz. Çünkü bu model sizin gecenize farklı bir etki yaratacaktır. Kendinizi bu model sayesinde daha güzel ve dinamik hissedeceksiniz.

DÜZ TOPUZ MODELLERİ

Klasik bir tarz seviyorsanız o zaman sizinde vazgeçilmezleriniz arasında düz topuz modelleri vardır. Çünkü bu tarz her kişiye uymaz. Bu model özel günlerin her zaman kurtarıcısı olmuştur. Özellikle mezuniyet baloları, iş yemekleri ya da buna benzer olan büyük organizasyonlarda tercih için mükemmel sonuçları oluşturabilir. Düz topuz modeller için bir kurtarıcı demek yerinde olacaktır. Çünkü bu tarz modellerde hem şıklık hem de elegant bir görünüm elde edebileceksiniz.

KOLAY TOPUZ MODELLERİ

Topuz modeller o kadar fazla ki aslında hangisini yapmak istediğinize karar veremediniz. Ancak evinizde kendiniz kolay topuz modelleri yapmak istiyor olabilirsiniz bunun içinde sizi zorlayacak bir modeli tercih etmemeniz gerekir. Örneğin enseden örgülü topuz modelini evinizde kendiniz kolayca yapamazsınız. Bu nedenle de daha basit modellerden yararlanmanız gerekecektir.

KISA SAÇ TOPUZ MODELLERİ

Topuz demek yalnızca uzun saçlı bayanların uygulayacakları bir model değildir. Aynı zamanda kısa saça sahip olan bayanlarda fevkalade güzel bir topuzla şahane bir görüntü elde edebilecektir. Bunun için doğru bir kıyafet tercih edildiğinde kendiniz bile neyi başardığınızı anlayamayacaksınız. Kısacası her saçın mutlaka topuz bir modeli olduğu gibi kısa saç topuz modelleri de en fazla ilgi görülenler arasındaki yerini almıştır.

SaçModellerimiz
İçeriklerin paylaşılması ve kullanılmasından yanayız. Sitemizdeki içeriklerimizi istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Bunun için konu linkini paylamanız yeterlidir.

Saç Modellerimiz sosyal medya hesaplarımız

Bizi Takip Edin

SaçModellerimiz.com
İletişim Sitemap Rss Gizlilik

Saçınız "markanızdır"