Su Dalgası Saç Modelleri


Su Dalgası Saç Modelleri
13 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 6.973 kez okundu.

Su Dalgası Saç Modelleri

Su dalgası saç modelleri doğal ama zarif görünümleriyle hem gündüz hem de gece kullanımına oldukça uygun olduğu için sıkça tercih ediliyor. Ancak bu modelin avantajları bununla kısıtlı değil. Hem kısa hem de uzun saç kesimleri için uygulanabilen su dalgası modelini yapmak son derece kolay.

 

Peki hangi saç modeli için hangi su dalgası nasıl yapılmalı?

Kısa saçlardan başlayalım. Eğer saçlarınız çok kısa, gür ya da kabarıksa küçük dalgalardan kaçınmalısınız. Aksi takdirde saçlarınız son derece kabarık ve biçimsiz gözükebilir. Bunun yerine daha büyük ve dağınık dalgaları tercih etmekte fayda var.

Eğer saçlarınız uzunsa yapacağınız su dalgası istediğiniz sonuca göre değişir. Gece görünümlü ya da hacimli saçlar elde etmek istiyorsanız küçük ve sık dalgaları tercih edin. Daha günlük ve dağınık saçlar istiyorsanız saçınızı büyük tutamlar halinde ayırarak büyük dalgalar verin ve parmaklarınızı saçlarınızın arasında dolaştırarak biraz dağınıklık katın.


Peki yapmak istediğiniz su dalgasına da karar verdiniz diyelim. Peki bu dalgaları nasıl elde edeceksiniz.

Bunun için pek çok yöntem olmakla birlikte kısaca birkaç tanesinden bahsedeceğiz.İlki en sık kullanılan ve en hızlı yöntem; saç şekillendiriciler. Maşa kullanabilir, düzleştirici ile dağınık dalgalar yapabilir ya da fön makinesi ile kırık fön çekebilirsiniz.
Eğer ısı kullanmak ve saçlarınızı yıpratmak istemiyorsanız saçlarınızı bigudi ya da gazete aracılığıyla sarabilir ya da nemli saçlarınıza çorapla şekil verebilirsiniz.

Su Dalgası Saç Modelleri / GALERİ

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Su Dalgası Saç Modelleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Seven Batur dedi ki:

    biraz daha uzun yazin bi dahaki sefere

  2. Beyaz Pasa dedi ki:

    Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git