Sonbahara Özel Mat Rujlar


Sonbahara Özel Mat Rujlar
24 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 81 kez okundu.

 

Sonbahar bizim için mat dudak makyajı demektir. Yazın en çok özlediğimiz ve bir an önce sonbahar gelsin de mat rujları kullanalım dediğimiz zaman geldi. Ekim ayının gelmesi ve bitmesine az kalmasıyla mat ve kusursuz görünen dudaklara kavuşmuş olduk. Mat rujlar, sonbaharın o hüzünlü etkisini üzerinde taşırken aynı zamanda da dikkat çeken, çarpıcı renklerden oluşuyor. Nüde, bordo, kızıl, kırmızı tonlarını kombinleyerek sonbaharın ve kışın en güzel ve trend mat ruj görünümünü elde edebilirsiniz.

Soluk Mat Dudaklar

Soluk tonlarda olan mat dudak makyaj yapımında sonbahar tonları ön plana çıkıyor. Sonbaharda en çok yakışan tonların ne olduğunu merak ediyorsanız bize göre sonbaharın uygun rengi melankolik renklerdir. Melankolik renkler denince aklımıza gelen kahve alt tonlu kırmızı ruj, mat nüde rengi ve her sezonun olmazsa olmazlarından olan pembe mat ruj geliyor. Sonbahar aylarında pembe mat ruj tonlarından ise en çok gül kurusuna yakın olan soğuk alt tonları tercih ediyoruz.


Soluk Mat Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Mat tonlarını tercih ediyorsanız sürdükten bir süre sonra kuruyup dudakta çatlak bir görüntü vermemesi için ruju sürmeden önce dudak nemlendiricisi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Dudak nemlendiricisi kullandığınız zaman dudaklarınız çok daha canlı ve kalıcı bir sonuç oluşturacaktır. Peki mat ruju sürmeye nereden başlanmalı? Mat ruju sürerken her zaman ortadan başlanmalı ve rujunuzu kenarlara doğru uygulayarak ilerlemelisiniz. Özel bir makyaj yapıyorsanız da mat rujunuz ile aynı renkte olan dudak kalemini kullanabilirsiniz. Ancak ufak bir tüyo verecek olursak dudak kaleminin de mat olmasına dikkat edilmesi lazım. Rujunuzu tamamen yaydıktan sonra rujunuzun kenarı ile dudak çevresinin üzerinden tekrar geçerek dudaklarınızın kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Mat Ruj Nasıl Seçilir?

Mat ruj seçimi makyajın en önemli aşamalarından biridir. Doğru mat ruju bulmak ise makyaj yapmanın anahtar noktasıdır diyebiliriz. Kusursuz bir mat ruj dudaklarını gün boyu çekici gösterirken, kötü bir ruj seçimi ise dudaklarınızdan dökülür, pul pul ve çatlamış gibi bir görüntü oluşturur. En kötüsü ise yemek yedikten sonra dudaklarınızdan rujun yarısı silinir yarısı kalır bu da kötü bir görüntüye sebep olur. Kusursuz mat ruj seçerken öncelikle mat rujun ne kadar yumuşak sürümlü olduğuna dikkat edilmesi lazım. Zor sürülen mat rujlar ise dudağınızda kuru bir görüntü bırakır.

Dramatik Mat Ruj Renkleri

Sonbahara yakışan mat ruj tonları için kahve alt tonlu renklere öncelik verebilirsiniz. Koyu kırmızılar da bu yılın en popüler mat ruj renklerinden biri. Dudaklarınızda çekici bir etki oluşturmak istiyorsanız mat bitişli, iddialı kırmızı rengini tercih edebilirsiniz bu ton sizi daha da ön plana çıkaracaktır ve çekici bir görüntü oluşumunu sağlayacaktır. Sonbahar aylarına renk katmak için açık kırımızı, turuncu veya pembe tonlarını da deneyebilirsiniz, tabii sonbahar tonlarına sahip olması şartıyla. Mat ruj sürdün diye sadece mat ten makyajı yapabileceğini düşünme. Mat dudaklarla aydınlık makyaj da çok yakışıyor.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git