Sonbahar Saç Renkleri


Sonbahar Saç Renkleri
28 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 87 kez okundu.

Saç rengini değiştirmek, bir kadının dış görünüşünde yarattığı en hızlı ve en etkili sihir diyebiliriz. Kendisine yakışanı bulanlar bile araştırmaktan geri kalamıyor çünkü daha iyisi her zaman var. Bir kadının saçlarının bakımına ve görselliğine harcadığı mesai toplansa herhalde ömrünün yarısı kadar eder. Hem mevsime, hem giyim tarzına hem de kilo ve boy gibi fiziksel özelliklere uygun saç rengini tutturmak kolay değil. Doğru renk ise kendini göstermek için şık bir kesime ihtiyaç duyuyor. Üstelik sonrasında da özverili bir saç bakımına ihtiyaç var. Tam doğru seçimi yaptığınızı düşünürken trendin gerisinde kalabilir ya da sadece trendleri yakalamak için yola çıkarsanız da yüz çevrenizde doğru ışıltıyı bulamayabilirsiniz. Peki 2018’in en moda, dikkat çeken ve sonbahar saç renkleri neler?

 Parlak Beyaz

Geçen yıl esen gümüş saç rüzgarı 2018 yılında yerini çok daha marjinal bir seçime bıraktı. Belki de trend saç renklerini araştırırken beyaz görmeyi beklemiyordunuz; ama bu yıl ünlü isimlerde en çok göreceğiniz tonlardan biri beyaz saç diyebiliriz. Dışarıdan oldukça dikkat çeken bu renk herkesin gözdesi diyebiliriz. Tüm saçını ışıltılı bir beyaza büründürmekten çekinenler için ombre ya da balyaj yoluyla bu rengi uygulamak iyi bir fikir. Bu iddialı rengin hakkını verebilmek için sürekli iddialı bir makyaj yapmanız gerekecek olsa da; tek hamleyle çevrenizdeki etkilemek için bu zahmete fazlasıyla değer. Saçlarınızı bu ton yapınca akma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz bunun için özel şampuan kullanmanızı öneririz.

Altın Kahve


Kahverengiyle sarının karışımı olan bu renk saçında köklü bir değişiklik istemeyen daha ‘temkinli’ bir renk olarak dikkat çekiyor. Farklı bir renk arayanlar için altın kahve rengini rahatlıkla tavsiye ediyoruz.

Sıcak Kızıl

Sonbaharı gelişini tam anlamıyla hissetmek isteyenler için en uygun  renk gibi gözüküyor. Kızıl turuncu karışımı bu renk, aynaya baktığınızda size dökülen yaprakları hatırlatacak. Dışarıda olan havayla adeta bir bütün içerisinde olacaksınız.

Siyah

Siyah sevenlere ama klasik oldu diyenlere güzel bir haberimiz var. Her yıl görmeye alışık olduğumuz siyah renk bu yıl da trend. Siyahtan vazgeçemeyenler ama saçında küçük bir değişiklik yapmak isteyenler içinse, saçlara atılacak incecik kestane rengi gölgeler yardıma yetişiyor.

Okyanus Mavisi

Yeni sezona bakıldığında, en az doğal saçlar kadar sıra dışı saçların da trendi belirlediğini söylemek mümkün. Bu iki ayrı akım arasında sessiz ama derin bir mücadele var. Zamanında marjinal seçimler yapanlar doğala dönmeye çalışırken, ilk kez kendi stilinden uzaklaşanlar da çok farklı saç renkleri deneyecek. Okyanus mavisi; yeşil, turkuaz ve mavinin karışımı ile seçilebilecek en güzel saç renklerinden biri. Adını durgun okyanuslardan alsa da ne yazık ki bu saç renginin akma hızı ivmeli bir nehir gibi. Söylemeye gerek var mı bilinmez, ömrü oldukça kısa olan bu saçı çok kısa aralıklarla yenilemek gerekir. Buna da gücünüz var ve farklı olma peşindeyseniz sizin için bu ton diyebiliriz.

 Krem sarı

Sarı saç renkleri arasında, oldukça açık bir sarı olmasına rağmen doğal ve zarif de bir duruş sergileyen krem sarı var. İkon isimler şimdiden sarının bu tonunu kendi renk yelpazelerine dahil etti bile. Eğer açık tenliyseniz bu saçı kullanmak için vaktiniz geldi diyebiliriz. Günlük hayatta ne kadar makyaj yapmaya dikkat etseniz de, denizde, havuzda ya da plajda bu renkle soluk kalabilirsiniz. Bu yüzden bu saç rengini yazın pek tavsiye etmiyoruz. Fakat sonbaharda olduğumuz için bu renk tonunun şimdi tam zamanı!

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git