Sonbahar mevsiminde kullanılan makyaj tonları!


Sonbahar mevsiminde kullanılan makyaj tonları!
21 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 45 kez okundu.

Makyaj tonları genellikle kadınların önemsediği konulardan biridir. Yaz aylarında farklı, kış aylarında daha farklı tonlar kullanan kadınlar; sonbahar ve ilkbaharda da oldukça farklı tonlar kullanmaktadır. Sonbahar aylarında daha çok nude tonlar kullanılmaktadır. Nude makyaj tüyolarıyla ilgili buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Sonbahar mevsiminde makyaj tonları ne olmalıdır?

Sonbaharın gelmesiyle birlikte kadınlar hem kıyafet hem ayakkabı hem de makyaj malzemeleri alışverişine başlamış demektir. Eğer makyaj malzemeleriniz için alışverişe çıkmadıysanız sonbahara uygun malzemeler almanız için birkaç öneriyi okumanızda fayda vardır. Son dönemlerde doğal makyaj olarak bilinen nude tonlar oldukça revaçtadır. Bu nedenle makyaj malzemesi alacaksanız kesinlikle bu tonlardan almanız önerilmektedir. Her kadın kendini güzelleştirmek için birbirinden farklı seçenekleri okumakta ve araştırmaktadır. Eğer önem veriyorsanız toprak tonları ve kahverengi bu senenin modası olan makyaj tonlarıdır.

Kadınlar eskiden abartılı makyajlar, dikkat çeken rujlar ve farlar kullanırken bu dönemde doğallıktan yana renkleri tercih etmektedir. Her sene trend olan ve modası asla geçemeyecek olan toprak tonlarını almanız sizin için oldukça karlı bir alışveriş olabilir. Bazı zamanlarda makyaj yapsanız bile yüzünüzdeki makyajı anlamayacak olan kadınlar bile vardır. Bun işi ustalıkla yapabiliyorsanız gerçekten çok şanslısınız demektir ve el beceriniz yüksektir.

Far paletleriniz


Far paleti alacaksanız tonları genellikle beyaz, krem, gri, kahverengi ve siyah gibi olmalıdır. Sonbaharın getirmiş olduğu soğuk havayla birlikte yüzünüze süreceğiniz tonlarında böyle olması gerekmektedir. Toprak tonlarının yoğunlukta olduğu bir far paletini sadece sonbaharda değil her mevsim kullanabilirsiniz. Kadınlar bu konuda çok yönlü düşündüğü için bir ürün alırken kullanılabilirliğini de araştırmaktadır.

Eyeliner

Son zamanlarda birbirinden farklı renkleri olan eyeliner ürününü siyah ya da kahverengi tercih etmelisiniz. Eğer siyah seçerseniz yüzünüze sert bir görünüm verebilirsiniz. Kahverengi seçenekle kendinizi daha da yumuşatabilir ve hiç makyaj yapmıyormuş gibi gözükebilirsiniz. Göz kaleminin yerini alan eyeliner, makyaj malzemelerinde bir devrim niteliği taşımaktadır. Eskiden sadece göz kalemi süren kadınlar şimdi eyeliner sürmeden sokağa çıkmamaktadır.

Ruj

Ten renginizin tonlarında nude ruj tercihlerinde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra şeftali renkleri ve kahve tonlarını da alabilirsiniz. Dilerseniz renkleri beğenmiyorsanız şeffaf bir parlatıcı ile birlikte kendinizi daha güzel gösterebilirsiniz. Tüm bunları göz önüne alarak makyaj malzemelerinizi alırken bütçenizi de unutmamanız gerekmektedir. Kadın en çok almayı sevmediği makyaj malzemelerinden biri de ruj olarak bilinmektedir. Eğer toprak tonlara uydurabileceğiniz güzel bir ton biliyorsanız onu da alabilirsiniz.

Allık

Son dönemlerde pembe ve şeftali rengi allıklar kullanılsa da açık kahverengi allıklara yönelmeniz daha doğru olacaktır. Bu durumda alacağınız tüm makyaj malzemeleriyle uyumlu bir makyaj yaparak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Allık tercih ederken pigmentinin yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git