Sivilceye kökten çözüm: Sivilce Maskesi


Sivilceye kökten çözüm: Sivilce Maskesi
8 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 533 kez okundu.

Sivilce Maskeleri ile Sivilcelere Kökten Çözüm

Sivilceler erkek, kadın hiç fark etmeksizin herkesin hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Sivilce neden oluşur? Gibi sorular birçok kişinin aklına takılmaktadır. Tamda bu konuda sivilce oluşumu ve doğal tedavi yöntemleri hakkında sivilce maskeleri tarifleri verdik. Aşağıda yer alan maskeler sayesinde sivilcelere kökten çözüm bulabilirsiniz.

Sivilce Maskesi

Sivilce; herkesin en az bir kez belirli bir dönemde yaşamış olduğu problemdir. Bu konuda çeşitli yazılar, maskeler, kozmetik ürünler ortaya çıkmıştır ve hepsi denenmiştir. Faydalı olan sivilce maskelerinden birkaçını sizlerle paylaşıyoruz.

Şekerli Maske

Malzemeler:

  • Elma sirkesi,
  • Poşet yeşil çay,
  • Bal,
  • Şeker.

Yapılışı:


2 yemek kaşığı kadar elma sirkesini bir kaseye koyun. Üzerine poşet yeşil çayı demleyip soğuttuktan sonra iki çay kaşığı ekleyin. Biraz karıştırdıktan sonra 5 çay kaşığı şekeri ekleyin. Son olarak 1 çay kaşığı bal koyun ve iyice karıştırın. Kıvamın daha yoğun olması için biraz daha şeker eklemeniz gerekebilir.

Sİvilce maskesi

Sİvilce maskesi

Uygulanışı:

Maske yüzünüze sürülebilir yoğun bir kıvama ulaştığında, makyaj pamuğu yardımıyla yüzünüze masaj yaparak yayın. Daha sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada en az bir kez bu maskeyi uygulayın.

Evde kolayca yapabileceğiniz sivilce maskesi

Evde kolayca yapabileceğiniz sivilce maskesi

Tarçın Maskesi

Malzemeler:

  • Toz tarçın,
  • Bal.

Yapılışı:

1 çay kaşığı toz tarçını bir kaseye koyun ve üzerine 2 çay kaşığı bal ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın eğer karışım çok yoğun ise biraz daha bal ekleyebilirsiniz.

Evde sivilce maskesi yapımı

Evde sivilce maskesi yapımı

Uygulanışı:

Yüzünüz nemliyken uygulamanızda fayda var. Parmaklarınızı kullanarak yüzünüze uygulayın. En az 10-15 dakika bekletin ve bol su ile yıkayın.

Maskenin ardından tonik uygulayın. Elinizde tonik yoksa, sadece limon suyu veya bir parça elma sirke ve 2 yemek kaşığı su karışımı kullanın. Bu sivilce maskesini neredeyse her gün kullanabilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi

Malzemeler:

  • Zerdeçal tozu,
  • Çiğ süt,
  • Bal.

Yapılışı:

Öncelikle 1 çay kaşığı zerdeçal tozunu bir kaseye koyuyorsunuz. Üzerine 1 çay kaşığı bal ekleyerek karıştırıyorsunuz. 2 çay kaşığı sütü de ekledikten sonra malzemeleri ince bir macun kıvamına gelecek şekilde karıştırıyorsunuz.

Uygulanışı:

Bir makyaj fırçası yardımıyla maskeyi yüz ve boyun bölgesine yayabilirsiniz. Maskenin içeriğinde zerdeçal bulunduğundan ellerinizde sarı leke bırakabilir. Bu sivilce maskesini haftada iki ya da üç gün mutlaka uygulayın.

Piyasada kimyasal ürünler içeren bazı hazır maskeler de yer almaktadır. Bu tarz maskelerin içeriğinden emin olduktan sonra kullanmanızda fayda vardır. Elinizdeki imkanlar dahilinde sizinle paylaştığımız bu maskeleri uygulamanız hem doğal hem de sağlıklı bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Sivilce Maskesi

 

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git