Sivilceye kökten çözüm: Sivilce Maskesi

Evde sivilce maskesi yapımı

Sivilce Maskesi

Sİvilce maskesi
Sİvilce maskesi
Evde kolayca yapabileceğiniz sivilce maskesi
Evde kolayca yapabileceğiniz sivilce maskesi

Sivilce; herkesin en az bir kez belirli bir dönemde yaşamış olduğu problemdir. Bu konuda çeşitli yazılar, maskeler, kozmetik ürünler ortaya çıkmıştır ve hepsi denenmiştir. Faydalı olan sivilce maskelerinden birkaçını sizlerle paylaşıyoruz.
Şekerli Maske
Malzemeler:
• Elma sirkesi
• Poşet yeşil çay
• Bal
• Şeker

 

Sİvilce
Sİvilce

Yapılışı:
2 yemek kaşığı kadar elma sirkesini bir kaseye koyun. Üzerine poşet yeşil çayı demleyip soğuttuktan sonra iki çay kaşığı ekleyin. Biraz karıştırdıktan sonra 5 çay kaşığı şekeri ekleyin. Son olarak 1 çay kaşığı bal koyun ve iyice karıştırın. Kıvamın daha yoğun olması için biraz daha şeker eklemeniz gerekebilir.
Uygulanışı:
Maske yüzünüze sürülebilir yoğun bir kıvama ulaştığında, makyaj pamuğu yardımıyla yüzünüze masaj yaparak yayın. Daha sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada en az bir kez bu maskeyi uygulayın.
Tarçın Maskesi
Malzemeler:
• Toz tarçın
• Bal
Yapılışı:
1 çay kaşığı toz tarçını bir kaseye koyun ve üzerine 2 çay kaşığı bal ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın eğer karışım çok yoğun ise biraz daha bal ekleyebilirsiniz.
Uygulanışı:
Yüzünüz nemliyken uygulamanızda fayda var. Parmaklarınızı kullanarak yüzünüze uygulayın. En az 10-15 dakika bekletin ve bol su ile yıkayın.
Maskenin ardından tonik uygulayın. Elinizde tonik yoksa, sadece limon suyu veya bir parça elma sirke ve 2 yemek kaşığı su karışımı kullanın. Bu sivilce maskesini neredeyse her gün kullanabilirsiniz.
Zerdeçal Maskesi
Malzemeler:
• Zerdeçal tozu
• Çiğ süt
• Bal

Yapılışı:
Öncelikle 1 çay kaşığı zerdeçal tozunu bir kaseye koyuyorsunuz. Üzerine 1 çay kaşığı bal ekleyerek karıştırıyorsunuz. 2 çay kaşığı sütü de ekledikten sonra malzemeleri ince bir macun kıvamına gelecek şekilde karıştırıyorsunuz.
Uygulanışı:
Bir makyaj fırçası yardımıyla maskeyi yüz ve boyun bölgesine yayabilirsiniz. Maskenin içeriğinde zerdeçal bulunduğundan ellerinizde sarı leke bırakabilir. Bu sivilce maskesini haftada iki ya da üç gün mutlaka uygulayın.
Piyasada kimyasal ürünler içeren bazı hazır maskeler de yer almaktadır. Bu tarz maskelerin içeriğinden emin olduktan sonra kullanmanızda fayda vardır. Elinizdeki imkanlar dahilinde sizinle paylaştığımız bu maskeleri uygulamanız hem doğal hem de sağlıklı bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Evde sivilce maskesi yapımı
Evde sivilce maskesi yapımı
Sivilce Maskesi
Yorum yapılmamış

Yorumlar Kapalı

SaçModellerimiz
İçeriklerin paylaşılması ve kullanılmasından yanayız. Sitemizdeki içeriklerimizi istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Bunun için konu linkini paylamanız yeterlidir.

Saç Modellerimiz sosyal medya hesaplarımız

Bizi Takip Edin

SaçModellerimiz.com
İletişim Sitemap Rss Gizlilik

Saçınız "markanızdır"