Saçlarınız Hakkında Bilmedikleriniz


Saçlarınız Hakkında Bilmedikleriniz
22 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 320 kez okundu.

Saç, bir bayan için de erkek için de oldukça önemli bir aksesuardır. Saçlarınız hakkında bilmediğiniz çok fazla sayıda bilgi bulunmaktadır. Örneğin, saç beyazlaması neden olur? Beyazlar her yaşta inanda çıkabilmektedir. Bunun pek çok sebebi olmaktadır. Bu saç beyazlamasının sebepleri genellikle genetik olmaktadır. Bu sebebin dışında günlük hayatın koşuşturmacası ve stresinden dolayı da vücudunuzda değişiklikler olabilir. Bunlardan biri de beyazlayan saçlardır. Aşırı stresten dolayı saç hücreleri renk pigmentlerini kaybetmektedir. Özellikle kıvırcık saçlar normal saçlara göre daha kırılgan olduğundan dolayı daha çabuk beyazlayan bir saç türüdür.

 Saçlarınız Hakkında Bilmedikleriniz

Her saç cinsi ıslandığı zaman daha uzun gözükmektedir. Bu yüzden saçınızı kestirdiğinizde ıslak hali istediğiniz gibidir fakat kuruttuğunuzda gerçek ile karşılaşırsınız. Kuaförlerin çoğu bu durumu kamufle edebilmek için de saçları kestikten sonra fön çekmektedirler. Saçlarınız hakkında bilmedikleriniz olarak bir de bu yapılar ölü hücrelerden oluşmaktadır. Bu yüzden saçlarınıza ısı uyguladığınızda hiçbir şey hissetmezsiniz. Ayrıca dünya çapında en yaygın olarak kullanılan saç siyahtır.  Dünyanın sadece %4 lük bir kısmı ise kızıl saçlardan oluşmaktadır.

İlginç bir bilgi olarak da saçlarınız o kadar güçlüdür ki 100 gram ağırlığa kadar her şeyi taşıyabilirler. Hatta kafanızda bulunan tüm saç telleri ile bir efsaneye göre 2 fili taşıyabilmeniz mümkündür.


 Saçlarınız Hakkında Bilmedikleriniz

İlginç Saç Bilgileri

İlginç bir saç bilgisi olarak saçlarınızı koruyabilmek için silikonlu saç bantlarını tercih edebilirsiniz. Bunun sebebi ise saçlarınızı silikonun kesmemesidir. Aynı zamanda bu silikon saçlarınızı yıpratmayacağı gibi dolaşmadan da saçınızdan kolaylıkla çıkacaktır. Saçlarınız hakkında bilmedikleriniz olarak sürekli olarak aynı şampuana alışan saçlar artık eskisi gibi görünmeyecek ve parlaklığını kaybedecektir. Bu yüzden çok sık olamasa da belirli süreler ile şampuanınızı değiştirmeniz saçlarınıza iyi gelecektir. Beyaz saçları koparttığınızda daha çok beyazınız olur efsanesi de gerçek değildir. Beyaz saçlarda bulunan folikül saçınızı koparttığınızda tahriş olur ve diğer saçlara da zarar verir. Ayrıca saçlarınızı tararken de öncelikle uçlardan başlamalısınız ki saçlarınızdaki dolaşıklıkları açabilesiniz ve kopartmadan açlarınızı açabilesiniz. Bu şekilde saçlarınız daha sağlıklı ve hızlı uzayacaktır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Saçlarınız Hakkında Bilmedikleriniz Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Bengi Karan dedi ki:

    Vaaay harika

  2. Emek Taskiran dedi ki:

    elinize saglik

  3. Halime Ersoy dedi ki:

    bu konuyla alakali daha cok yazi bekliyoruz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git