Saçlarınız çabuk yağlanıyorsa bunları yapmamalısınız


Saçlarınız çabuk yağlanıyorsa bunları yapmamalısınız
13 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 70 kez okundu.

Saçlarınız yağlanıyorsa bu önerilere dikkat etmelisiniz!

Kadınların korkulu rüyası olan en büyük konulardan biri de saçlarının hemen yağlanmasıdır. Genellikle saçlarıyla ilgilenen çoğu kadın sadece boyu ya da rengiyle değil hacmi ve saç tipiyle de ilgilenmektedir. Kuru, yıpranmış ya da yağlı saç tipine sahip olan kadınların arasında en çok rahatsız edici saç tipi yağlı saçlardır. Saçlarınızı her gün yıkamak bir zaman sonra çözüm yolundan çıkmak demektir. Özellikle kış aylarında bu durum daha can sıkıcı bir hal almaktadır.

Kadınlar saç bakımları için bile çeşitli maskeler alarak farklı yollara başvurmaktadır. Bunu yaparken önem verdiği en öncelikli konu da saçlarının sürekli yağlı olmamasını sağlamaktır. Bu nedenle ilgilenmeniz gerek birçok nokta da mevcuttur. Sadece yüz bakımı ya da vücut bakımı değil, saç bakımına da önem veren kadınların birçoğu saçları için çözüm yollarını araştırmaktadır. Eğer sizin de saçlarınız her gün yağlanıyorsa aşağıdaki taktikleri uygulayarak bu sorununuzu çözebilirsiniz.

Saç kremi

Saç kremi kullanımı genellikle yanlış yapılmaktadır. Bu ürünü şampuan gibi kullanmamalısınız. Saçlarınızın ucundan orta kısmına kadar tarak yardımıyla kremi saçlarınıza yedirmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ılık su yardımıyla güzelce durulamalısınız ve saçlarınızı kurutmak için fön makinesinden uzak durmalısınız.

Yıkamak

Çoğu kadın yağlı saçları nedeniyle her gün duşa girmektedir. Bu durum saçlarınızın daha da yağlanmasından başka bir şeye yaramayacaktır. Bu nedenle eğer saçlarınız yağlanıyorsa birkaç gün yağlı saçla gezerek daha sonrasında yıkamanız gerekmektedir. Saçlarınızı bu tempoya alıştırırsanız bir zaman sonra yağlanmasını da geciktirmiş olacaksınız.


Pudra

Saçınızı yıkmaya vaktiniz yoksa bebek pudrası ya da yüzünüze sürdüğünüz pudrayı saç derilerinize dökmelisiniz. Tarak ile birlikte iyice yaymalısınız ve saçınızda pudranın rengi kalmayacak şekilde yedirmelisiniz. Hem saçlarınız kuru gözükecek hem de daha tok ve dolgun duracaktır.

Düzleştirmek

Saçı yıpratan ve hızlı bir şekilde yağlanmasını sağlayan tek şey düzleştirmektedir. Saçınızı her gün düzleştirirseniz, bakımsız ve hacmi düşük bir görünüme sebep olabilirsiniz.

Kuru şampuan

Kişisel bakım mağazalarından alacağınız kuru şampuan sayesinde saçlarınızı bakımlı gösterebilir ve yağlı olmasının önüne geçebilirsiniz. Bu gibi yöntemleri haftada bir kullandığınız zaman yağlanma oranınız günden güne düşecektir.

Dokunmak

Kadınlar canları sıkıldıkça saçlarına dokunarak onlarla oynamaktadır. Bu durum hem dışarıdan çok kötü gözükmektedir hem de saçlarınızın daha kolay yağlanmasını sağlamaktadır. Gün içerisinde birçok yer ile temas ettiğiniz için en çok kirlenen bölgeniz ellerinizdir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git