Saçların Sık Sık Yağlanmasına Çözüm


Saçların Sık Sık Yağlanmasına Çözüm
14 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 388 kez okundu.

Saç yağlanmaları her kişide oluşan sorunlardan olup, bazı kişilerde saçların sık sık yağlanmasına çözümler aramaktadır. Sık sık yağlanma sorunu aslında kişilerin yağ bezelerinin normalden fazla çalışmasından kaynaklanmaktadır. Bu sorun aslında saçlardan değil saç derilerinden kaynaklanan bir sorundur. Bu sorun tabi ki yaşayan kişilere oldukça rahatsızlık vermekte olup, yağlanma sonucunda oluşan saçlarda ki parlaklık itici bir görünüm vermektedir. Bu görünümden kurtulmak için kişiler sık sık duşa girmeleri gerektiği gibi daha farklı yöntemlerde aramaktadır. Bu yöntemleri sizler için araştırdık. Vardığımız sonuçları sizler ile yazımızda paylaşacağız.

Saçların Sık Sık Yağlanmasına Çözüm

Saç Yağlanmalarını Nasıl Önleriz?

Daha öncede bahsettiğimiz üzere saç yağlanmaları saçlar ile bağlantılı olmayıp, tamamen saç dipleri ile ilgilidir. Saçların sık sık yağlanmasına çözüm arayan kişilere saç yağlanmalarından kurtulmaları için önerilerimizin başında sıcak su ile yıkanmamanızı tavsiye ediyoruz. Sıcak su saç diplerine doğrudan etki ettiği için saç derilerinizi etkilemekte ve yağ bezelerini daha aktif hale getirmektedir. Bunun için saçların yağlanmasını önlemek için ılık su ile saçlarınızı yıkamanızı öneriyoruz. Bunun dışında sadece sıcak su değil yağ bezelerini tetikleyen diğer bir durum ise tabi beslenme şeklinizdir. Beslenmenizde aşırı yağlı ya da alkol gibi tüketimleri çok kullanıyorsanız bu durum size eksi olarak geri dönecektir.

Saçlarınızı yağlanmalara karşı olan şampuan tercih etmeniz sizlerin yararınıza olacaktır. Uzun saçlı kişiler eğer saç kremi kullanıyor ise doğrudan saç derilerine değil sadece saç uçlarına kullanmalıdır. Aksi halde saç derilerine temas etmesi yağlanmayı hızlandırmaktadır. Bunların dışın da saçlarınızın yağlanmasını önlemek amacı ile elmalı sirke maskeleri, bebe pudrası kullanımı ciddi derecede yağlanma sorununu çözümleyecektir.


Saçların Sık Sık Yağlanmasına Çözüm

Saç Yağlanmalarına Bitkisel Çözümler

Saçların sık sık yağlanmasına çözüm arayan kişilerin diğer bir şansı ise bitkisel çözümlerdir. Bu çözümler arasında en etkili denenmiş yöntem ise 1 tatlı kaşığı yardımı ile biberiye, 1,5 su bardağı ile su, 1 tatlı kaşığı yardımı ile kekik karışımı saç yağlanmalarını engellemektedir. Bunun için normal bitki çayı demler gibi suyu kaynatın miktarları ile bitkileri katarak demlenmesini beklemeli ve daha sonra süzerek suyu ile saçlarınızın derilerine sürmelisiniz. Daha sonra 1 saat saç derinizde bekleterek ılık su ile saçlarınızı yıkayınız.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Saçların Sık Sık Yağlanmasına Çözüm Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. Eren Menderes dedi ki:

  gercekten cok begendim

 2. Ulku Bilgi dedi ki:

  bu tarza bayiliyorum

 3. Tulin Boran dedi ki:

  bekliyorum yeni yazinizi

 4. Yurt Uygun dedi ki:

  Bu saç modellerini denemem gerekli

 5. Isit Gursel dedi ki:

  Berberime söyledim bu tarz kestir diye. Kesemedi

 6. Tulin Boran dedi ki:

  ellleriniz dert gormesin

 7. Kutsal Mumcu dedi ki:

  harika

 8. Beyaz Pasa dedi ki:

  Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git