Saçlarımı nasıl uzatırım diyen kadınlar buraya!


Saçlarımı nasıl uzatırım diyen kadınlar buraya!
16 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 77 kez okundu.

Saçlarımı nasıl uzatırım diyen her kadın için bir çözüm önerisi mevcuttur. Eğer uzun saçlı olmaktan hoşlanıyorsanız ve saçlarınız kısaysa yapmanız gereken maddeleri teker teker uygulamalısınız. Bu sayede saçlarınız istediğiniz gibi bir uzunluğa kavuşabilir ve dolgun, güçlü gözükebilir. Çoğu kadın bu noktada internette saçlarımı nasıl uzatırım gibi sözcükler yazarak araştırma yapmaktadır. Her sitenin vermiş olduğu bilgiler eksik olduğu için saç uzatma tekniklerinin hepsi yazının devamında belirtilmektedir.

Saçlarınızı hızlı bir şekilde nasıl uzatabilirsiniz?

Kadınların hayalleri arasında olan en önemli konulardan biri de saçlarının uzunluğudur. Her kadın saçları hangi boyutta olursa olsun uzun ve bakımlı bir saçın hayalini kurmaktadır. Aynı zamanda parlak ve hacimli olmaları da oldukça önemlidir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken birçok nokta vardır. Saçlarınızın daha uzun olması için hem beslenmenize hem de bakımınıza oldukça dikkat etmelisiniz. Sağlıklı beslenme vücudunuzdaki her bölgenin daha sağlıklı bir şekilde uzamasına, büyümesine ve çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Kadınların aralarında konuştukları bütün yöntemleri bir kenara bırakarak aşağıdaki maddeleri yaptığınız zaman saçlarınızın ayda 5 cm kadar uzadığını görebilirsiniz. Sizde saçlarımı nasıl uzatırım diyorsanız aşağıdaki bilgileri incelemeniz gerekmektedir.

Saç bakımı düzenli bir şekilde yapmalısınız

Saç bakım ürünlerinizle birlikte saçlarınızı yenilemeniz gerekmektedir.Saç kremini, şampuan, maske ve serumlarla birlikte düzenli bir şekilde bakımını yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda saçlarınızın yıpranmaması için yastık kılıfınızı saten kumaştan kullanmalı ve güneş ışınlarına maruz bırakmamalısınız. Saç bakımınızı yeterli bir şekilde yaptığınıza inanıyorsanız ikinci aşamaya geçebilirsiniz.


Beslenmenize dikkat etmelisiniz

E vitamini, protein ve meyve, sebze gibi besinleri iyi bir şekilde almalısınız. Saçınızı besleyici bütün besinleri alarak saçlarınızın parlak ve hacimli olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda size de iyi gelecek yiyecekler olduğu için sağlığınızı da olumlu yönde etkileyecektir.

Suyla haşır neşir olmalısınız

Saçlarınızın uzamasını sağlayan en güzel maddelerden biri de sudur. Duş alarak sürekli suyun altında tutulan saçlar, hızlı bir uzama sağlayacaktır. Aynı zamanda gün içerisinde 9 bardak su içmeniz de önerilmektedir. İki türlü de su ihtiyacınızı karşılaştığınız anda uzunluğu bakımından oldukça hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Kırıkları sürekli aldırmalısınız

Saçınızı 2 ayda bir uçlarından kestirmelisiniz. Kuaförler genellikle bunu hep söylemektedir fakat insanlar para kazanmak istedikleri için söylediklerini zannetmektedir. Aslında doğru bir bilgi olduğu için söylenmektedir. Kestirdiğiniz zaman daha hızlı uzayacak ve sağlıklı bir şekilde oluşacaktır. Saçınızda herhangi bir kırık olmadığı zaman parlak ve hacimli görünecektir.

Saçlarınızı düzgün bir şekilde toplamalısınız

Çoğu kadın saçlarını gelişigüzel bir şekilde toplamaktadır fakat bu durum yanlıştır. Topuz yapacağınız zaman uçlarını bir yerde birleştirerek kıvrılmasını engellemelisiniz. Genellikle saç toplama stillerinden kaynaklı saçların uçları kırılmaktadır. Bunun önüne geçmek de sizin elinizdedir. Saçlarınızın yıpranmaması ve kıvrılmaması için düzgün bir şekilde toplamaya özen göstermelisiniz.

Saçlarınızın her zaman bakımlı olması için ne yapmalısınız?

Bakımlı saçlar çoğu zaman her kadının istediği özelliklerden biridir. Erkekler genellikle dolgun ve bakımlı saçlardan hoşlandıkları için kadınlar da bu noktada her zaman bakımlarını yaptırmaktadır. Bu nedenle saç bakımını evde yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak saç bakımı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git