Saçları Sert Olan Erkekler İçin Müthiş Öneriler


Saçları Sert Olan Erkekler İçin Müthiş Öneriler
9 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 378 kez okundu.

Saçlar vücudun yaşayan parçalarından biridir. Saçlar doğuştan sert, yumuşak, ince telli ve kalın telli gibi şekillerde olabiliyor. Genelde kadınların saçları daha yumuşak ve ince telli olmakla beraber erkeklerin saçları da sert ve kalın telli oluyor. İnce teller için kalınlaştırma güçlendirme teknikleri uygulandığı gibi sert ve kalın teller içinde yumuşatma işlemleri uygulanıyor. Günümüzde kadınlar vakitlerinin uzun bir bölümünü kuaförlere, bakımlara ayırarak istediklerini kısa süreler içinde elde ediyorlar, erkeklerse kuaförlere sadece saç sakal kesimi için gidiyorlar. Bizlerde sizlere Saçları sert olan erkekler için müthiş öneriler yazımızla evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç tüyo vereceğiz.

Neden Saçlarım Sert?

Erkeklerin saçlarının sert olmasının genelde tek nedeni vardır. Neden saçlarım sert diyenler için aslında bu durum doğal yapısıyla alakalıdır. Küçük bir yüzde diliminde ise saç boyaları, şampuanlama, deniz ve güneş etkenleri vardır. Erkekler saç boyasını nadiren kullandıkları için saçlarının sert yapıda olması sonradan olan bir şey değil doğuştan olan bir durumdur. Peki, saçlarınız sert ve kalın telli bunun için ne yapabiliriz diyorsanız sizlere hemen Saçları Sert Olan Erkekler İçin Müthiş Önerileri vereceğiz.


Sert Saçlar İçin Öneriler

Saçlarınızı yumuşatmak için iki yolumuz var. Bu iki yol ise saçlarınızın neden sert olduğuyla bağlantılı. Eğer saçlarınızın doğal yapısı sert ise bakım yağları, kürler, serumlar, keratin ve nemlendirici özelliğini taşıyan şampuan bakım kremi kullanmanız saçlarınızın yumuşamasına yardımcı olacaktır. Saçlarınız eğer yıpratıldığı için sert ise saçlarınızı sert şampuan bakım kremlerinden, saç boyalarından ve kesinlikle fön makinelerinden bir süre uzak kalın. Uzak kaldığınız bu süreçte saçlarınıza doğal yöntemlerle bakımlar yapabilirsiniz. Sert saçlara en iyi gelen şey yasemin ve defne yağıdır. Bu yağlara aktarlardan ulaşabilir ve temin edebilirsiniz. Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı sadece havlu ile kurulayıp biraz nemli bırakın daha sonra bu yağlardan birini saçlarınızın uçlarından başlayarak hafif hafif diplerine doğru sürün. Kafanızda 20 dakika beklettikten sonra iyice durulayın. Saçlarınıza uzun bir süre fön makinesi kullanmayın. Çünkü fön makineleri saçlarda ki nemi çekerek saçların kurumasına ve kırılmasına sebebiyet verir! ve son olarak Saçları Sert Olan Erkekler İçin Müthiş Önerilerimizden en önemlisi seçeceğiniz şampuan ve bakım kremi nemlendirici özellikte olmalıdır!

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Saçları Sert Olan Erkekler İçin Müthiş Öneriler Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Halime Ersoy dedi ki:

  ben bunu uyguladim cok da begendim

 2. Beyaz Pasa dedi ki:

  Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

 3. Bengi Karan dedi ki:

  ben bunu uyguladim cok da begendim

 4. Uysal Guney dedi ki:

  güzel öneriler

 5. Turkan Koprulu dedi ki:

  bu konuyla alakali daha cok yazi bekliyoruz

 6. Turkan Koprulu dedi ki:

  mukemmel olmus

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git