Saçlarda Yağlanma Sorununa En İyi Çözüm


Saçlarda Yağlanma Sorununa En İyi Çözüm
22 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

Kadınların ve erkeklerin en büyük problemlerinden olan saçlarda yağlanma problemlerinin hem medikal hem de bitkisel olarak birçok çözüm yöntemi bulunmaktadır. Öncelikle saç yağlanmasının sebeplerine bakacak olursak;

  • Hormonlar: Ergenlik dönemlerinde ve kadınların adet dönemlerinde fazla çalışan cinsiyet hormonları,
  • Aşırı temizlik: Saçların her gün yıkanması ve aşırı temizlik saçların yağlanma sürecini arttırmaktadır.
  • Uzun saç: saçlar uzadıkça yağ salgısı artmakta ve uzun saçlı kişilerde daha fazla saç yağlanması problemi olmaktadır.
  • Krem Kullanımı: saç kremlerinin genellikle saç diplerine uygulanması genel olarak önerilmemektedir. Saç kremlerini saç diplerine uygulayarak yağ salgısını arttırabilirsiniz.
  • Masaj: Saç diplerine masaj yapmak yağ salgısını arttırmaktadır.

Saçlar da yağlanma sorununa en iyi çözüm için ise saçlarınızı kozmetik ürünlerden olabildiğince uzak tutmanız gerekmektedir.

Saçlarda Yağlanma Sorununa En İyi Çözüm

Saçlarda Yağlanmayı Önlemenin Bitkisel Yolları

Cildimiz ve tenimizle ilgili yaşadığımız her problemin mutlaka bitkisel bir yöntemi bulunmaktadır. Bizler de saçlarda yağlanma sorununa en iyi çözüm bitkilerde gizli olduğunu düşünmekteyiz.


  • Sirkeli Su: Saçlarda yağlanma sorununa en iyi çözüm elma sirkesinden geçmektedir. 500 ml su içerisine 4-5 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek duştan sonra saçlarınızı o su ile durulayarak biraz bekleyerek saçlarınızı tekrar durulayabilirsiniz. Bu işlem ile hem saçlardaki yağlardan hem de kepeklerden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.
  • Lavantalı Su: Sirke kokusundan hoşlanmayan kişilere alternatif olarak lavantalı su uygulaması yapmaları önerilmektedir. Bol miktarda kuru ya da taze lavantayı bir tencere içerisinde 8-10 dakika boyunca kaynattıktan sonra sirkede yapmış olduğunuz uygulamanın aynısını tekrarlayabilirsiniz.
  • Biberiye ve Kekik Karışımı: Bu yöntem oldukça basit olarak uygulanmaktadır. Bir tutam kekik ve biberiyeyi bir bardak kaynamış suda demleyerek duş alırken durulama suyunuzun içerisine ekleyebilirsiniz.

Saçlarda Yağlanma Sorununa En İyi Çözüm

 

Saçlarda yağlanmayı önlemek adına birçok kozmetik şampuanda bulunmaktadır. Saçlar da yağlanma sorununa en iyi çözüm bulmak için bir cilt doktoruna giderek uygun şampuan ve medikal ürünler içinde etkili çözüm yollarını öğrenebilirsiniz. Bu soruna çözüm bulmak için kuru saç sprey şampuanlarda kullanılmaktadır fakat bunlar kesin ve uzun süreli çözümler için değil anlık ve kısa süreli çözüm yöntemleri olarak kullanılmaktadır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git