Doğal Bir Şekilde Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri


Doğal Bir Şekilde Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
19 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 433 kez okundu.

Saçlarının uzamasını isteyen herkes çeşitli saç uzatma yöntemleri denemektedir. Bu yöntemleri denemeden önce saç bakımınızla ilgili değiştirmeniz gereken bazı alışkanlıklarınız olabilir.

 

dogal-bir-sekilde-hizli-sac-uzatma-yontemleri

 


Örneğin; sadece çok satıldığı ya da kokusu güzel olduğu için satın aldığınız şampuanınızı değiştirmekle başlayabilirsiniz. Saç uzatma şampuanı içeriğinde genellikle yılan yağı ve at kuyruğu olduğu bilinir. Bu sebeple şampuanınızı alırken hızlı saç uzatan şampuan istiyorsanız içeriğine dikkat etmeniz gerekir.

Doğal saç uzatma yöntemlerinden biri de hızlı saç uzatma maskeleri kullanmaktır. Bu maskelerin krem formunda değil de yağ formunda olduğunu düşünün. Özellikle saç uçlarına kırıkların onarılması için kullanacağınız bu maskeler saçınızın sağlıkla uzamasını sağlayacaktır. Doğal saç uzatma yöntemleri her zaman saçınızın kırılmadan uzamasına yardımcı olacak böylelikle tam saçınız uzadığında kuaföre gitmek ve düzeltmek zorunda kalmayacaksınız.

Saçın hızlı uzaması için evde yapılabileceklerden biri de saçınız nemliyken uygulayabileceğiniz saç tarama tekniğidir. Saçlarınızı tararken fırça yerine araları daha açık dişli tarak kullanmanız ve taramaya saç uçlarından başlamanız gerekmektedir. Bu, saçlarınızın dökülmesini ve kırılmasını engelleyecektir. Sonrasında saçınızın dibinden başlayarak taramaya devam edebilirsiniz. Son olarak saçınızı kuruttuktan sonra saç örgüsü şeklinde model vererek 1-2 saat bekletmeniz de saçınızı uzatma adımlarınızı destekleyecektir.

dogal-bir-sekilde-hizli-sac-uzatma-yontemleri-5

Saç uzatma yöntemleri erkeklerde ise farklılık gösterebilir. Erkeklerin saçları daha çabuk yağlanır ve doğal olarak saç derisi kadınlara oranla daha fazla beslenir. Bu sebeple erkeklerin saç uzatma yöntemleri evde daha kolay uygulanır. Özellikle şampuanınız krem içermelidir ya da mutlaka yan ürün olarak krem kullanmalısınız. Bu saçınızın yağlanmasına etki edecektir. Aynı zamanda haftada 1 kez yılan yağı kullanarak saç derinize maske yapmanız da bu süreci hızlandırabilir.

 

dogal-bir-sekilde-hizli-sac-uzatma-yontemleri-4

Sizin için araştırdığımız kadın ve erkeklerin kolayca uygulayabileceği 1 haftada 20 cm saç uzatma etkisi olduğu söylenen saç maskesini de denemenizi öneriririz.

Saç uzatma maskesi için gerekli malzemeler:

1 adet domates

2 çorba kaşığı zeytinyağı

Aloe vera

Saç uzatma maskesi hazırlanışı ve uygulanışı:

Domates ve zeytinyağını rondo/mikser içerisinde iyice karıştırın daha sonra ılıklaşana kadar ısıtın. İçerisine aloe vera da ekleyerek saç derinize uygulayın. Bu şekilde 30 dakika kadar saçınızda beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Haftada 1 kez uygulamanız yeterlidir.

dogal-bir-sekilde-hizli-sac-uzatma-yontemleri-2

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Doğal Bir Şekilde Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Aycan Onay dedi ki:

    iste bu yaa cok guzel olmus

  2. Ulku Bilgi dedi ki:

    tesekkurler

  3. Sefa Sen dedi ki:

    harika

Sayfa başına git