Saç Tipinize Uygun Bakım Maske Tarifleri


Saç Tipinize Uygun Bakım Maske Tarifleri
25 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 68 kez okundu.

Saçlarımızın en çok ihtiyaç duydukları şeylerin başında nem gelir. Nemsiz kalan saçlar parlaklığını yitirir ve böylelikle sonuç olarak kurur ve çabuk yıpranır. Bunun önüne geçmek istiyorsanız, saç tipinize uygun şampuan, saç kremi ve saç maskesi, saç bakım yağı kullanmalısınız. Özellikle saç kremi ve saç maskesi, saçlarını nemlendiren ve yeniden canlanmasına yardımcı olan iki önemli saç ürünüdür.

Saç kremi ve saç maskesi arasındaki fark

Saç kremi, her banyo sırasında, günlük saç bakımında, saçlarımızın uç ve boylarına sürdüğümüz, saçları yumuşatan ve kolay taranmasını sağlayan kremlerdir. Ayrıca saç kremini her saç tipi kullanabilir. Saç maskesi ise saçı yumuşatmanın yanında daha yoğun ve hedefe yönelik bakımlar sağlar. Saçınızın yıpranmasını ve sağlıksız görünmesini engeller. Yoğun şekilde saçı nemlendirdiği için saç kreminden farklı olarak her saç tipine uygulanmaz. Yıpranmış, işlem görmüş, kuru saçlara uygulanır. Saç maskesinin saç kreminden bir diğer farkı ise uygulama sıklığıdır. Saç kremini saçlarını her şampuanladıktan sonra saçın uç ve boy kısımlarına uygulayabilirsin. Ancak saç maskelerini haftada bir veya iki kere uygulamak gerekir. Fazlası da saçınıza yarar sağlamayabilir. Bizde sizler için saçınıza iyi gelecek maske tariflerinden bahsedeceğiz. Anlattığımız gibi saç tipinize uygun uygulama yaparsanız saçlarınızda oluşan değişimi sizde fark edeceksiniz.

Dökülen Saçlar için Maske

Malzemeler


1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı bal

1 tatlı kaşığı tarçın

2 adet yumurta

1 tatlı kaşığı badem yağı

Yapılışı

1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı tarçın, 2 adet yumurta ve 1 tatlı kaşığı badem yağını bir kasede iyice karıştırın. Karışımı saç diplerinizden başlayarak fırça yardımıyla tüm saçlarınıza uygulayın. 5 dakika boyunca masaj yaptıktan sonra şampuanla yıkayıp durulayabilirsiniz. Bu karışımı haftada 2 kez uyguladığınızda değişimi siz de fark edeceksiniz…

Kuru Saçlar için Maske

Malzemeler

1 yemek kaşığı bal

Küçük kahve fincan dolusu süt

Yapılışı  

1 yemek kaşığı bal ve küçük kahve fincanı sütü iyice karıştırın. Tüm saçlarınıza uygulayın. 20 dakika bekletip, şampuan yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Parlak Saçlar için Maske

Malzemeler

1 yemek kaşığı bal

1 su bardağı portakal suyu

Yapılışı

1 su bardağı portakal suyu ve 1 yemek kaşığı balı bir kapta karıştırın. Bu karışımı şampuan ile karıştırıp saçlarınızı yıkarken uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı Maskesi

Malzemeler

5 yemek kaşığı zeytinyağı

2 adet yumurta

Yapılışı

5 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 adet yumurtayı birbirine karıştırıp fırça yardımıyla saçlarınıza uygulayın. Daha sonra hava girmeyecek şekilde boneyle saçlarınızı kapatın. 20 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın.

Yıpranmış Saçlar için Maske

Malzemeler

1 adet muz

1 çay bardağı badem yağı

Yapılışı

1 adet muzu ezin ve içerisine 1 çay kaşığı badem yağını dökerek iyice karıştırın. Ellerinizle masaj yaparak karışımı saçlarınıza uygulayıp 10 dakika bekletin.

 Bal ve Zeytinyağı Maskesi

Malzemeler

3 yemek kaşığı zeytinyağı

2 yemek kaşığı bal

Yapılışı

3 yemek kaşığı zeytinyağı ile 2 yemek kaşığı balı homojen kıvama gelene kadar karıştırın. Ardından saçlarınızı boneyle kapatın. 20 dakika beklettikten sonra bol suyla yıkayıp durulayın…

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git