Saç renginize göre makyaj önerileri nelerdir


Saç renginize göre makyaj önerileri nelerdir
9 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 65 kez okundu.

Saç renginize göre makyaj önerileri nelerdir?

Kadınların makyaj üzerine yaptığı alışverişler ve konuşmaları herkes bilmektedir. Gerek makyaj videoları izleyerek gerekse makyaj yazılarından destek alarak kendilerine özgü makyaj tüyoları vardır. Makyaj yaparken en dikkat edilmesi gereken konuda saç renginiz olmalıdır. Saçınızın rengine uygun olan tonlarda makyajları tercih ettiğiniz zaman güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Saç ve makyajın birbiriyle uyumlu olması her şeyden çok önemlidir.

Size en çok yakışan makyajın saçınıza uygun olan makyaj tonları olduğunu biliyor muydunuz? Teninize uygun olan saç rengini birde makyajla desteklediğiniz zaman kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Böylelikle hem saç hem de ten renginize uygun makyajı yapabilirsiniz. Unutmayın iyi görünmek istiyorsanız sadece kıyafet, saç ve ayakkabılarla değil makyajınızı tamamlayarak bir bütün halinde iyi görünmeniz gerekmektedir. Bu bütünlüğü koruyarak kendinize bakarsanız her ortamda da gözler üzerinizde olacaktır.

Kızıl saç

Saçlarınız kızıl, teninizde koyuysa pembe bir allık tercih ederken teniniz açık ise kahverengi ve sarı renkte allık kullanmanız gerekmektedir. Her iki ten için sarı tonlarında fondöten kullanmalı bunun yanı sıra göz kapaklarınıza koyu renk farlar sürmelisiniz. Göz kaleminiz siyah, gri ve kahverengi olmalıyken rujunuz da bordo, kırmızı ya da pembe olmalıdır. Ruj renginde toprak tonlar ve ten rengi olanlardan uzak durmalısınız.

Kahverengi saç

Kahverengi saçlı kadınlar genellikle her türlü makyajı kaldırabilmektedir. Onlara en çok yakışan farlar ise ten rengi, gri, siyah, beyaz ve buğulu renkleri tercih etmeleri gerekmektedir. Fondöten kullanırken ten renginize göre seçim yapmanız gerekmektedir. Ten renginiz açıksa teninizin bir ton koyusunu tercih edebilirsiniz. Ten renginiz koyuysa teninizin renginde olan fondöten kullanımı önerilmektedir. Göz kaleminiz kesinlikle siyah olmalı ve dudaklarınızı doğal bir görünüm katmak için kayısı ya da portakal renklerine yönelmeniz gerekmektedir.


Sarı saç

Sarı saçı tercih eden kadınlar çoğunlukla açık tenlilerdir ve açık tenli kadınlar soluk görünmemek için bronzlaştırıcı pudralardan destek almalıdırlar. Farlarınız pastel renkte olmalı ve dudaklarınız için pembe bir renk tercih etmelisiniz. Dilerseniz far olarak kahverengi ve ten rengi tonlarını da kullanabilirsiniz.

Siyah saç

Siyah saçlı kadınların fondöten kullanımları ten renklerine uyumlu olacak şekilde olurken ruj olarak kesinlikle koyu renk tercih etmelidirler. Özellikle bordo ve kırmızı renkler siyah saçlı kadınlara oldukça yakışmaktadır. Farlarını ten rengi, altın rengi ve kahverengi tonlarıyla bütünleştirmelidirler. Allıkları ise varla yok orası kayısı tonları arasında olmalıdır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git