Saç Kırıklarına Kesin Çözüm


Saç Kırıklarına Kesin Çözüm
29 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 366 kez okundu.

Saçlarımızda canlı bir yapı olduğundan çoğu dış faktörden etkilenerek zaman içerisinde yıpranmakta ve eski sağlıklı görünümünü kaybetmektedir. En çok gözlemlediğimiz saç yıpranmaları ise saçlarımızın uçlarında olan kırılmalardır. Bu saç kırıklarının oluşmasına neden olan pek çok sebep bulunmaktadır. Özellikle bayanların sürekli saçlarını toplu tutmaları saçların kırılmasına neden olmaktadır. Bir diğer etken ise gün içersin de güzel gözükebilmek için saçlarımıza uyguladığımız ısı işlemleridir. Düzleştiriciler ve maşa saçlara çok fazla zarar verip saçın yapısını inceltip kırılmasına neden olmaktadır. Bu yüzden bu tarz ısı ile saçlarımızı olabildiğince az temas ettirmeliyiz. Saç kırıklarına kesin çözüm tabiki bu düzleştirici ve maşaları kullanmamak olacaktır.

Saç Bakım Uygulamaları İle Kırıkları Gidermek

Pek çok saç bakım ürünü ile saçlarınızın yıpranmasını geciktirebilir, hatta daha sağlıklı ve canlı bir görünümü olan saçlar elde edebilirsiniz. Bunun için bazı markaların bakım ürünlerini kullanarak da saçınıza bakım yapabileceğiniz gibi evde kendinizde bitkisel yağlardan maske yapıp saçınıza bakım uygulayabilirsiniz. Saç kırıklarına kesin çözüm olacak tabiki çam terebentin yağıdır. Bu yağ hem saçlarınızı uzatacak hem de uzarken besleyip bakımını yapacaktır. Ya da doğal bir saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunun için; 4 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 yumurtanın sarısı, 1 tatlı kaşığı balı karıştırarak saçlarınıza duş öncesinde yedirerek ve masaj yaparak sürebilirsiniz. 15 dakika kadar bu maske saçınızda dursa yeterli olacaktır. Daha sonra saçınızı yıkayarak daha yumuşak ve parlak olduğunu fark edeceksinizdir. Fakat bu uygulamayı bir seferlik değil her hafta düzenli olarak yapmanız gerekecektir.

Saç Kırıklarına Kesin Çözüm


Saç Bakımı İçin Kırık Aldırmak

Saç bakımı için önemli olan diğer bir faktörde saçlarınızı ne sıklıkla kestirdiğinizdir. Mutlaka her ay saçlarınızın uçlarından aldırmanız gerekmektedir. Saçlarınızın daha sağlıklı ve çabuk uzayabilmesi için mutlaka kırıklarınızı temizletmelisiniz. Saç kırıklarına kesin çözüm olacak bu yol ile hem saçlarınızda daha az kırıklar oluşmuş olacak hem de düzenli bir şekilde kırıklarınızı aldırdığınız için kolay ve sağlıklı bir biçimde saçlarınız uzayacaktır. Özellikle bu işlem kırıklar için kesin olan tek çözüm olacak ve bu şekilde saç kırıklarından kurtulacaksınız.

Saç Kırıklarına Kesin Çözüm

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Saç Kırıklarına Kesin Çözüm Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Sibel Bilge dedi ki:

    Bu saç modellerini denemem gerekli

  2. Bengi Karan dedi ki:

    biraz daha uzun yazin bi dahaki sefere

Sayfa başına git