Saç Ekimi ile ilgili Bilmeniz Gerekenler


Saç Ekimi ile ilgili Bilmeniz Gerekenler
21 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 76 kez okundu.

Bazı nedenlerden dolayı saçları dökülen kişilerin tercih ettiği yöntemlerden biri de şüphesiz saç ekimidir. Bu yöntemin tercih edilmesindeki en büyük etken kişilerin kendileri için kalıcı yöntem sunmasıdır. Saç dökülmesinden şikâyetçi olan ve eski gür saçlara kavuşmak isteyen herkes bu yöntemi tercih edebilir. Bu konu toplum içinde doğru bilinen birçok yanlış bilgi bulunduruyor. Biz de sizlere doğru bildiğiniz ama yanlış olan bilgilerden bahsedeceğiz.

Saç Ekimi

Saç ektirmek isteyen bireyler geçirecekleri operasyonun basit bir işlem olduğunu düşünür ancak saç ekimi oldukça zor bir işlemdir ve önemsenmesi gerekir. Saç ekimi operasyonunu ve bu konudaki işlemi yapacak olan uzmanların önerilerini dinlemeyen çok sayıda kişi işlem sonrasında istediği verimi alamaz ve çoğu kez bu durumun sorumlusunun işlemi yapan uzmanın başarısızlığı olarak yorumlar. Saç ektirme konusunda elbette işlemin yapılacağı sağlık merkezinin ve işlemi yapacak olan uzmanların önemi çok büyüktür ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da uzmanların hastalara söyledikleri bilgilerin dikkate alınması ve önerilere uyulmasıdır. Bu dediklerimizi dikkate almazsanız belli bir ücret vermiş olursunuz ve paranız boşa gidebilir.

Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekenler


Saç ekimi önemli bir işlem olduğu için saç ektirecek olan kişilerin hem saç ekimi öncesinde, hem de saç ekimi sonrasında birçok konuya dikkat etmeleri gerekir. Saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gereken konuların neler olduğunu size anlatmadan önce, işlem öncesi nelere dikkat edilmesi gerektiği ile bilgi vermek gerekiyor. Çünkü saç ekiminin başarılı olabilmesi için hem işlem öncesi, hem de işlem sonrası uyulması gereken tavsiyelere uymak gerekmektedir. Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin işlemden yaklaşık birkaç gün önce alkol içeren içeceklerden uzak durması gerekmektedir. Çünkü alkol kullanımı saç ekimi işleminden verim alınmasını zorlaştırır ve alkol tüketimini bırakmayan kişilere yapılan işlemler olumsuz bir şekilde etkilenir ve kötü sonuçlanır. Saç ekimi işleminden önce dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri ise ilaç kullanımı ile ilgilidir. İşlemden önce mutlaka uzmana kullanılan ilaçların neler olduğu belirtilmeli ve ayrıntılı bir şekilde bilgi verilmelidir. Özellikle kan sulandırıcı özelliği olan ilaçları kullanan ve saç ektirmeyi düşünen kişiler işlemden bir hafta on gün gibi bir süre önce kullandıkları ilaçları bırakmalıdırlar. Bu arada işlem direkt olarak saç diplerine ve saçlara uygulanacağı için çeşitli amaçlarla saçlarda kullanılan losyon tarzı ürünlerinde işlemden birkaç gün öncesine kadar kesilmesi ve kullanılmaması gerekir. Aynı şekilde saç kremleri de saç ekimi işleminden önce kullanılmaması gereken ürünler olduğu için saç kremlerinden de uzak durmak gerekiyor.

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Sağlık kuruluşları tarafından yapılan saç ekim işlemlerinde hastaların uzmanların verdikleri önerileri mutlaka dinlemeniz ve uygulamanız lazım. Olumlu sonuç almak istiyorsanız saç ekimi nasıl olsa bitti diyerek özensiz davranmamak gerekmektedir. Saçların belirli kısımları hassas olduğu için dikkatli ve özenli bir şekilde saçları yıkamak gerekir. Saçları yıkarken ilk zamanlarda kesinlikle sıradan şampuanlar kullanılmamalıdır. Doktor ya da uzman tarafından önerilen ve çeşitli özelliklere sahip olan losyon ve şampuanları kullanmak en doğrusudur. Saç ekiminden sonra belirli bir süre saçların güneş ışığından korunması da çok önemli bir konudur. Her sağlık merkezi hastalarını işlem sonrası bu konuda mutlaka uyarır. İşlemden başarılı sonuçlar elde etmek için en az bir ay sonrasına kadar güneş ışınlarından uzak durmakta yarar bulunmaktadır. Eğer dışarı çıkmak gerekiyorsa da şapka kullanarak saçlarınızı güneş ışınlarından koruyabilirsiniz. Saç ekimi sonrasında birçok kişinin sorun olduğunu düşündüğü durumlardan bir tanesi de saçların dökülmeye başlamış olmasıdır. Ancak deneyimli kişiler tarafından yapılan ve başarılı bir şekilde sonuçlanan saç ekimi işlemlerinden yaklaşık iki üç hafta sonra yaşanan döküntüler normaldir. Hatta bu döküntüler işlemin gayet başarılı sonuçlandığını gösterir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git