Saç dökülmesini önlemenin yolları-Saç dökülmesinin tedavisi


Saç dökülmesini önlemenin yolları-Saç dökülmesinin tedavisi
16 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 527 kez okundu.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesi günümüzde oldukça yaygındır. Kadınlar da erkekler de bu durumu önlemek adına birden fazla yöntem denerler. Saç dökülmesinin nedenlerine bağlı olarak tedavisi değişiklik göstermektedir. Ancak sizlere saç dökülmesi tedavisi başlığı altında genel tedavi seçeneklerinden bahsedeceğiz.


Doğru yiyecekler seçin.

Bu en kolay tedavi yöntemidir. Daha yavaş ama kalıcı sonuçlar verir. Saç; protein, demir, çinko ve B12 vitamini üzerine gelişir. Bu ihtiyacınız olan besinleri yağsız etlerden, yapraklı yeşilliklerden, fındıklardan, fasulye ve balıklardan temin etmeniz gerekmektedir.

Saç derinize mutlaka masaj uygulayın.( SAÇ DÖKÜLMESİNİN ÖNLEMENİN YOLLARI)

Birçok kişi duşta saç derisine tırnaklarıyla temas etmektedir. Fakat bu oldukça yanlış bir yöntemdir. Saç derisine parmaklarınızla yaptığınız masaj kan dolaşımını hızlandırır ve bu durum saçlarınızın sağlıklı uzaması için gerekli koşulları sağlamaya yardımcı olur. Üstelik şampuan ya da diğer saç ürünlerine ait kalıntıların tamamen temizlenmesini sağlar.

Kadınlarda Saç dökülmesinin tedavisi

Kadınlarda Saç dökülmesinin tedavisi

Saçlarınızı sıcak temastan uzak tutun.

Özellikle kadınlar saçlarına şekil vermek için saatlerce ısı işlemine maruz kalmaktadır. Özellikle saçınızda boya varsa bu işlemlerden tamamen uzak durmalısınız. Aksi takdirde saçlarınız kırılır ve dökülmeye başlar. Saçlarınızı kuruturken doğru bir tarak yardımıyla hafifçe şekillendirebilirsiniz.


Stresten uzak durmaya çalışın.

Gün içerisinde bize stres ortamı yaratan birçok olayla karşılaşabiliriz. Bu konuda kendimizi rahatlatmak adına yöntemler geliştirmeli ya da bu tarz ortamlardan olabildiğince uzak kalmalıyız. Stres ve zorlu süreçler saç dökülmesine sebep olabilir.

Sürekli şampuan değiştirmeyin.

Kadınlarda Saç dökülmesinin tedavisi

Kadınlarda Saç dökülmesinin tedavisi

Saçınıza en uygun şampuanı ancak siz bulabilirsiniz. Çevrenizdeki önerilere kulak asmayın. Herkesin saç yapısı birbirinden farklıdır. Sadece kokuya bağlı şampuan seçimi yapmayın. Saçlarınızın türünü araştırın ve size uygun olmayan içerikteki şampuanları kullanmayın.

Saçlarınızı ıslak taramayın.

Ne kadar aceleniz olursa olsun saçlarınızı mutlaka kurutun. Kuruturken taramanızda sorun yaşamazsınız fakat ıslak saç, saçın en savunmasız halidir. Çabuk kırılır ve çabuk kopabilir. Bu detayı atlamadığınızda saçlarınızın daha az döküldüğünü farkedeceksiniz.

Saç dökülmesinin tedavisi

Sürekli ve yoğun devam eden saç dökülmesi vücudunuzda devam eden başka bir hastalığın habercisi olabilir. Bahsetmiş olduğumuz basit yöntemler ya da öneriler işe yaramazsa doktorunuzla birlikte olasılıklar hakkında konuşmalısınız.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Saç dökülmesini önlemenin yolları-Saç dökülmesinin tedavisi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Cevher Cicek dedi ki:

    iste bu yaa cok guzel olmus

  2. Cevher Cicek dedi ki:

    mukemmel olmus

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git