Saç Dökülmesini Azaltan Altın Öneriler


Saç Dökülmesini Azaltan Altın Öneriler
13 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 483 kez okundu.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Doğal ve sağlıkla parıldayan kalın telli saçlardan daha çekici ne olabilir ki? Ancak saç dökülmesi birçok insanın maruz kaldığı yaygın bir sorundur. Çevresel etkiler, yaşlanma, stres, sigara, beslenme yetersizlikleri, hormonal dengesizlik, genetik faktörler, saç derisi enfeksiyonları, yanlış saç ürünlerinin kullanımı, bazı ilaçlar ve tiroid gibi tıbbi durumlar saç dökülmesinin ardında gizli kalan sebepler olabilir.

Bu konumuzda daha çok saç bakımı, saç dökülmesine ne iyi gelir? Başlıklarını ele aldık. Eğer sizinde saçlarınızda aşırı derecede dökülmeler meydana geliyorsa aşağıda yer alan önerileri dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Saç Yağı Masajı

Saç dökülmesini azaltmak için yapmanız gereken ilk şey, saç derinize uygun saç yağıyla masaj yapmaktır. Saç derisi masajı, saç derisinin durumunu iyileştirecek ve saç köklerinin kuvvetini arttıracaktır. Aynı zamanda rahatlamaya teşvik ederek stres duygularını azaltacaktır.
Hindistan cevizi veya badem yağı, zeytin yağı, hint yağı vb. gibi saç yağlarını kullanabilirsiniz. Saç yağlarından herhangi birisini parmak uçlarınızla hafif basınç uygulayarak saçınıza ve saç derinize masaj yaparak haftada en az bir kez uygulayın.


Soğan Suyu

Soğan suyu, yüksek kükürt içeriğinden dolayı saç dökülmesini tedavi etmeye yardımcı olur ve saç köklerindeki kan dolaşımını hızlandırır. Soğan suyu ayrıca mikropları öldürmeyi sağlar ve saç dökülmesine neden olabilecek kafa derisi enfeksiyonlarını tedavi eder.

saç dökülmesine ne iyi gelir

saç dökülmesine ne iyi gelir

Aloe Vera

Aloe vera doğrudan sağlıklı saç büyümesini sağlayan enzimler içerir. Ayrıca, saç derisinin ve saçın pH seviyesini istenen seviyeye getirmeye yardımcı olur. Bu da saç dökülmesini engelleyerek saçın uzamasını sağlar. Düzenli kullanım aynı zamanda saç derisi kaşıntısını giderebilir, saç derisi kızarıklık ve iltihaplarını azaltır. Saçlara güç ve parlaklık katabilir ve kepeği hafifletebilir. Aloe Vera’yi jel olarak saçlarınıza uygulayın. Birkaç saat boyunca bırakın ve ılık suyla yıkayın. İşlemi haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Saç dökülmesine iyi gelen yöntemler

Meyan Kökü

Meyan kökü saç dökülmesini ve saç dökülmesini önleyen başka bir bitkidir. Meyan kökleri gözenekleri açar, kafa derisini yatıştırır, kuru yara ve tahrişlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Bu bitki; kepek, saç dökülmesi ve kellik için de bilinen bir tedavi yöntemidir. Çeyrek çay kaşığı safran içeren bir fincan süte bir çay kaşığı meyan kökü ekleyin, iyice karıştırın. Saçınıza uyguladıktan sonra bir gece bekletin ve sabah saçlarınızı yıkayın. Haftada bir kez bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Kaynak: www.kadinlive.com

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Saç Dökülmesini Azaltan Altın Öneriler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Eren Menderes dedi ki:

    modeller çok güzel

  2. Pervin Dal dedi ki:

    bu konuyla alakali daha cok yazi bekliyoruz

Sayfa başına git