Saç Dökülmesini Azaltan Altın Öneriler

saç dökülmesine ne iyi gelir

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Doğal ve sağlıkla parıldayan kalın telli saçlardan daha çekici ne olabilir ki? Ancak saç dökülmesi birçok insanın maruz kaldığı yaygın bir sorundur. Çevresel etkiler, yaşlanma, stres, sigara, beslenme yetersizlikleri, hormonal dengesizlik, genetik faktörler, saç derisi enfeksiyonları, yanlış saç ürünlerinin kullanımı, bazı ilaçlar ve tiroid gibi tıbbi durumlar saç dökülmesinin ardında gizli kalan sebepler olabilir.

 


Saç Yağı Masajı
Saç dökülmesini azaltmak için yapmanız gereken ilk şey, saç derinize uygun saç yağıyla masaj yapmaktır. Saç derisi masajı, saç derisinin durumunu iyileştirecek ve saç köklerinin kuvvetini arttıracaktır. Aynı zamanda rahatlamaya teşvik ederek stres duygularını azaltacaktır.
Hindistan cevizi veya badem yağı, zeytin yağı, hint yağı vb. gibi saç yağlarını kullanabilirsiniz. Saç yağlarından herhangi birisini parmak uçlarınızla hafif basınç uygulayarak saçınıza ve saç derinize masaj yaparak haftada en az bir kez uygulayın.
Soğan Suyu
Soğan suyu, yüksek kükürt içeriğinden dolayı saç dökülmesini tedavi etmeye yardımcı olur ve saç köklerindeki kan dolaşımını hızlandırır. Soğan suyu ayrıca mikropları öldürmeyi sağlar ve saç dökülmesine neden olabilecek kafa derisi enfeksiyonlarını tedavi eder.

 

saç dökülmesine ne iyi gelir
saç dökülmesine ne iyi gelir

Aloe Vera
Aloe vera doğrudan sağlıklı saç büyümesini sağlayan enzimler içerir. Ayrıca, saç derisinin ve saçın pH seviyesini istenen seviyeye getirmeye yardımcı olur. Bu da saç dökülmesini engelleyerek saçın uzamasını sağlar. Düzenli kullanım aynı zamanda saç derisi kaşıntısını giderebilir, saç derisi kızarıklık ve iltihaplarını azaltır. Saçlara güç ve parlaklık katabilir ve kepeği hafifletebilir. Aloe Vera’yi jel olarak saçlarınıza uygulayın. Birkaç saat boyunca bırakın ve ılık suyla yıkayın. İşlemi haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Saç dökülmesine iyi gelen yöntemler

Meyan Kökü
Meyan kökü saç dökülmesini ve saç dökülmesini önleyen başka bir bitkidir. Meyan kökleri gözenekleri açar, kafa derisini yatıştırır, kuru yara ve tahrişlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Bu bitki; kepek, saç dökülmesi ve kellik için de bilinen bir tedavi yöntemidir. Çeyrek çay kaşığı safran içeren bir fincan süte bir çay kaşığı meyan kökü ekleyin, iyice karıştırın. Saçınıza uyguladıktan sonra bir gece bekletin ve sabah saçlarınızı yıkayın. Haftada bir kez bu uygulamayı yapabilirsiniz.

meyan kökü Saç dökülmesine iyi gelir
meyan kökü Saç dökülmesine iyi gelir
Yorum yapılmamış

Yorumlar Kapalı

SaçModellerimiz
İçeriklerin paylaşılması ve kullanılmasından yanayız. Sitemizdeki içeriklerimizi istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Bunun için konu linkini paylamanız yeterlidir.

Saç Modellerimiz sosyal medya hesaplarımız

Bizi Takip Edin

SaçModellerimiz.com
İletişim Sitemap Rss Gizlilik

Saçınız "markanızdır"