Saç Dökülmelerine Mucizevi Çözümler


Saç Dökülmelerine Mucizevi Çözümler
4 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 288 kez okundu.

Günümüzde özellikle bayanların çok sık rastladığı bir cilt problemi olan saç dökülmesinin pek çok sebebi bulunmaktadır. Kötü hava koşulları, hava kirliliği gibi doğal etmenlerden dolayı da saçlarınızda dökülmeler yaşayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak saçlarınızı olabildiğince temiz kullanmalı ve hava almasını sağlamalısınız. Sürekli olarak kapalı kalan saçlar ve toplana saçlar havasız kalacağı için dökülmelere sebep olur. Bu yüzden olabildiğince saçınızı açık kullanmalısınız. Özellikle gece yatarken saçlarınızı kesinlikle toplamayınız. Açık bırakarak gece saçlarınızın hava lamasını sağlayınız. Saç dökülmelerine mucizevi çözümler olarak saçlarınıza bakım yağları uygulayabilirsiniz. Bu yağlar doğal esanslı oldukları için saçınızı hemen onaracaklardır.

Saç Dökülmelerine Mucizevi Çözümler

Doğal Yağlarla Saç Bakımı

Çiçek özlü doğal yağları kullanarak saçlarınızın bakımını yapabilir ve dökülmesini durdurabilirsiniz. Bunun için çam terebentini, badem yapı, lavanta yağı, Hindistan cevizi yağı, aleo vera, Argan yağı gibi pek çok yağın karışımından oluşan bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Ya da bu yağları kendinizde evde karıştırarak bir serum oluşturabilirsiniz. Her gün saçınıza duş öncesinde uygulayarak derinizin bu yağları emmesini sağlayınız. Daha sonra duş sırasında saçınızı yıkayarak yağlardan arındırınız. Düzenli kullanımlar sonucunda kısa sürede saçınızdaki dökülmenin durduğunu göreceksinizdir. Saç dökülmelerine mucizevi çözümler olarak bu doğal çiçek özlü yağları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Saç Dökülmelerine Mucizevi Çözümler


Şampuan Kullanımı

Saç dökülmesine sebep olan faktör şampuanınızda olabilir. Bunun için saçlarınız her gün yıkamak yerine 2- 3 günde bir ph değeri 5.5 olan bir şampuanla yıkamayı tercih etmelisiniz. Bu şekilde saç derinizin yıpranmasını önlersiniz ve saçlarınız kolay kolay koparak dökülmez.  Ayrıca saçlarınızı sık sık yıkadığınızda yağ dengenizde bozulur ve saçlarınız olduğundan daha çok yağlanmaya başlayacaktır. Bu yüzden her gün saç yıkaması yapmamalısınız. Saç dökülmelerine mucizevi çözümler olarak saçlarınızı her gece yatmadan önce tarayabilirsiniz. Saç derinize tarama işlemi uyguladığınızda damarlardaki kan akışı hızlanacaktır ve saçlarınız daha hızlı uzayacak dökülmelerde de azalma görülecektir. Ayrıca saçlarınıza olabildiğince ısı uygulamamaya çalışın, saçlarınızı kuruturken havlu kullanın. Bu şekilde saclarınız zarar görmeyecektir ve ısı dan dolayı dökülmelerle karşılaşmayacaksınızdır. Isı saçları yıpratır ve köklerinizin ölmesine sebep olur.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Saç Dökülmelerine Mucizevi Çözümler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Ulku Bilgi dedi ki:

    bekliyorum yeni yazinizi

  2. Sefa Sen dedi ki:

    bu tarza bayiliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git