Saç Dökülmelerine Karşı Yapılacaklar


Saç Dökülmelerine Karşı Yapılacaklar
16 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 323 kez okundu.

Gün içerisinde havanın kirliliği, nem gibi doğal koşullardan dolayı saçlarımız yıpranır ve havasız kalır. Özellikle saçlarınızı sürekli topluyor ya da örtüyor iseniz saçlarınız havasız kalacağı için daha çok dökülmeye başlayacaktır. Saç dökülmelerine karşı yapılacaklar denildiğinde ilk olarak saçlarınızı çok sık toplamak yerine hava alabilmesi için açık bırakmalısınız. Özellikle gece yatarken saçlarınızı dinlendirmek için açık bir şekilde yatmalısınız. Saçlarınızın dökülmesinin bir diğer nedeni ise saç derinizin ihtiyacı olan yağları alamamasıdır. Bu yüzden de saç derinize dışarıdan yağ takviyesi yapmalısınız.

Doğal, çiçek özlü yağları kullanarak saçınız için maskeler oluşturabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede saç deriniz ihtiyacı olan yağı alacaktır. Bu maskeleri olabildiğince saçınızda çok bekletmelisiniz ki deriniz tamamen yağları emsin ve beslensin.

Saç Dökülmelerine Karşı Yapılacaklar

Saç Dökülmelerinin Sebepleri

Saç dökülmesinin en büyük sebebi B12 vitamini ve demir eksikliğidir. Saçlarınız anormal şekilde dökülmeye başladı ise mutlak beslenme düzeninizde bir sıkıntı olduğu içindir. Derinizin ihtiyacı olan vitaminleri besinlerden aldığınız için vitaminsiz kalan saç derisi zayıflar ve saçlarınız dökülmeye başlar. Saç dökülmesine karşı yapılacaklar denildiğinde mutlaka bir doktor kontrolünde B12 iğnesi ya da ilaçları kullanabilirsiniz. Demir eksikliğinizi de ilaç takviyesi ile giderebilirsiniz. Bir de beslenmenize dikkat ederek olabildiğince her besinden vitamininizi almaya çalışmalısınız. Özellikle kırmız et tüketiminizi arttırmalısınız. Bu şekilde saç derinizin eski haline dönmesini sağlayarak saç dökülmelerinizi azaltabilir, durdurabilirsiniz.


Saç Dökülmelerine Karşı Yapılacaklar

Saç Dökülmesi İçin Ne Yapmalı?

Saç dökülmeleriniz tüm bunlara rağmen geçmiyor ise bir de şampuanınızı değiştirmeyi denemelisiniz. Bazı şampuanlar ne kadar kimyasal madde barındırmıyor denilse de çok fazla kimyasal içerikli olduğu için devamlı kullanımda saç derinize zarar vermektedir. Özellikle parfüm kokusu çok olan şampuanlardan uzak durmalısınız. En çok kimyasal madde bu parfümlerde bulunmaktadır. Olabildiğince doğal içerikli ya da bebek şampuanlarını tercih ediniz. Saç dökülmesine karşı yapılacaklar denildiğinde doğal içerikli sabunlar da kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sabunlardan doğal yağ içerikli olan, keratinli ve arganlısını tercih ederek saçlarınızın kısa sürede güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede artık dökülme ve kopma yaşamadan daha sağlıklı saçlara sahip olacaksınızdır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Saç Dökülmelerine Karşı Yapılacaklar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Emek Taskiran dedi ki:

    bu modelden baska var mi

  2. Melisa Kaner dedi ki:

    Bu saç modellerini denemem gerekli

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git