Saç boyama teknikleri nelerdir?


Saç boyama teknikleri nelerdir?
18 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 48 kez okundu.

Saç boyama tekniklerini uyguladığınız andan itibaren saçlarınızın daha dolgun ve göz alıcı olacağını fark edeceksiniz. Öncelikle saçlarınızı hangi renge boyatmak istediğinizi belirlemelisiniz. Çoğu insan saç boyama konusunda yanlış bilgiler elde ettiği için boyama işlemini de yanlış yapmaktadır. Saç boyama tekniklerini merak ediyorsanız yazının devamını okumanız gerekmektedir.

Saç boyama teknikleri nelerdir?

Kadınların en önem verdiği nokta saçlarının uzunluğu ve boyudur. Saçlarınızın güzel gözükmesi için binlerce maske, serum ve boya yapmadan önce bilmeniz gereken noktalar mevcuttur. Saç boyarken yapılan en büyük hatalarla birlikte sizin de dikkat edeceğiniz konular vardır. Bir kadın kendiyle ilgili bir konu varsa her zaman titiz ve dikkatli davranmaktadır.Bazı noktalarda doğru bilinen yanlışlarla birlikte de hata yapmaktadır.

Saçlarınızı boyatırken ve daha güzel gözükmesini isterken yapılan hatalarla birlikte daha kötü bir görünüme neden olmaktasınız. Dış görüntünüzün en önemli parçalarından biri olan saçlarınız, gün geçtikçe parlak ve hacimli olmalıdır.Saçlarınızı boyatırken dikkat etmeniz gereken noktalar aşağıdaki gibidir.

Ton uyuşması sağlanmalıdır

Saçlarınızın her tarafı aynı renk olmalı ve ton farkı olmamalıdır. Bu sayede bir tarafı kahverengiyken diğer tarafı kızıl gibi gözükmemiş olacak ve tonlar birbirleriyle uyum içinde olduğu için saç renginiz oldukça güzel gözükecektir. Bu sorunlar ombre ve ışıltı gibi işlemlerde daha çok görülmektedir. Bunun yanı sıra sarı renkten koyu bir tona geçerken de çok görülmektedir.


Alerjiniz olup olmadığını kontrol etmelisiniz

Daha önce hiç boya yaptırmadıysanız alerji testi yaptırmanız gerekmektedir. Eğer boya size alerji yapıyorsa kesinlikle saçlarınızı boyamamalısınız ve doğal yöntemlere odaklanmanız gerekmektedir.

Krem kullanımı

Boya saçın dengesini değiştirdiği için saç kremi kullanmanız gerekmektedir. Çoğu kadın bu konuda eksik bir bakım yapmaktadır ve bu da saçlarının kurumasına, yıpranmasına, kırılmasına neden olmaktadır. Özellikle boya yaptığınız zaman saç bakımı ile ilgili olan ürünlerinizin daha farklı olması gerekmektedir. Şampuanınızı bile boyalı saçlar için almalısınız.

Kaş rengi

Saçlarınızı boyadığınız zaman aynı zamanda kaşlarınızı da boyamalısınız. Eğer bunu yapmazsanız komik bir görüntü elde edebilirsiniz. Sarı saçlı kadınların siyah renkte kaşları oldukça komik durmaktadır. Bu nedenle kaş renginizi de açmanız gerekmektedir. Açık kahve tonlarında yapabilirsiniz. Tüm boyalarınıza uygun olarak kaş bölgenizin rengini ayarlamalısınız.

Boyayı saçta tutma süresi

Çoğu kadın burada hata yapmaktadır. Boyayı talimattan daha uzun süre saçında tutan kadınlar vardır. Bu durumda oldukça hatalı bir davranıştır. Tamamen saçlarınızın yıpranmasına neden olabilirsiniz. Talimatları iyice okuyarak onlara göre hareket etmelisiniz.

Temiz saça uygulanması

Yapılan en büyük hatalardan biri de budur. Boyalar kirli ve yağlı saçlara uygulanmalıdır. Eğer saçınız temizse kesinlikle uygulamamanız gerekmektedir. Almış olduğunuz bütün malzemeleri çöpe atacaksınız demektir. Bunu yapmamak için pis saça uygulama yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git