Saç bakımı için ipuçları nelerdir


Saç bakımı için ipuçları nelerdir
12 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 74 kez okundu.

Evde uygulayabileceğiniz saç bakımı seçenekleri nelerdir?

Kadınlar çoğu zaman saçlarıyla ilgilenmekten ve saç bakımı yapmaktan hoşlanmaktadır. Genellikle gür ve parlak olmaları için birçok yöntemi deneler. Bazı zamanlarda bunun için farklı serumlar kullanarak yüklü miktarda ücret ödemeyi bile kabul ederler fakat bunlara artık gerek yoktur. Kadınların saçlarını daha güzel göstermesi için birkaç ipucunu yapması gerekmektedir. Saçlarınızın doğal güzelliğini korumak ve onu her zaman bakımlı göstermek için üşenmeden yapmanız gerekenleri yaparsanız her zaman dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir kadının dış görüntüsünün güzel olması için öncelikle saçlarının bakımlı ve parlak olması gerekmektedir. Saçlarınıza hacim kattığınız anda hem makyaj hem de kıyafet sizde daha farklı duracaktır. Bunların hepsini bilen kadınlarda saç maskelerine yönelerek birbirinden farklı sonuçları karşılaştırmaktadır.

Hem doğal hem de evdeki malzemelerle yapabileceğiniz birbirinden farklı 3 tane saç maskesi mevcuttur. Saç maskelerini yaparken saçınızın yağlı olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Temiz bir saça yaptığınız maske her zaman güzel olmamaktadır. Saçınız temizse ve maske uyguladıysanız tutmama olasılığı çok yüksek olacaktır. Saç bakımınız için verilen ipuçlarını aşağıdaki gibi inceleyebilirsiniz.

Yumurta maskesi

Genellikle üşengeç kadınların başvurduğu yöntemlerden biridir fakat en etkili maskelerden de biridir. Saçınızın boyutuna göre yumurta sayısını belirlemelisiniz. Çok uzun bir saça sahipseniz 3, orta uzunluktaysa 2 ve kısaysa 1 yumurtayı kabın içine koyarak çırpmanız gerekmektedir. Saçınıza bu maskeyi uygulamadan önce ıslatmalısınız ve mutlaka ıslak bir şekilde sürmeniz gerekmektedir. Saç uçlarınızdan başlayarak saç dibinize kadar masaj yaparak yumurtaları yedirmelisiniz. Yarım saat gibi bir süre bekledikten sonra ılık ya da soğuk bir suyla temizlemeniz gerekmektedir.


Doğal yağ maskesi

Bu maskenin ürünlerini aktarlardan ya da kişisel bakım mağazalarından alabilirsiniz. 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı badem yağını iyice karıştırdıktan sonra ıslak ya da kuru olan saçınıza güzelce yedirmeniz gerekmektedir. Bu maskede de yarım saat beklemelisiniz. Ilık su sayesinde şampuanla birlikte maskeyi saçınızdan çıkarmalısınız.

3’lü mucize maskesi

Saç maskeleri arasında kokusu bakımından en kötü kokan maske budur fakat saçınıza vereceği hacim oldukça fazladır. 1 adet soğan ve 1 adet sarımsağı blendırdan geçirerek içine 2 çorba kaşığı zeytinyağı koymanız gerekmektedir. Bu karışımı saçlarınıza yaydıktan sonra beklemelisiniz. 40 dakika boyunca bekledikten sonra şampuan yardımıyla temizleyebilirsiniz. Tüm bu maskeleri haftada 1 kere yaparsanız 1 ay içinde değişim olacağınız göreceksiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git