Regl Döneminde Saç Boyanır mı?


Regl Döneminde Saç Boyanır mı?
20 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 453 kez okundu.

Adetliyken saç kesilir mi Nureddin yıldız uygun olmadığını belirtmiştir. Kadınların yumurtalıkları ve kadınsal hormonları düzgün çalışsın diye her ay düzenli bir şekilde halk arasında adet bilimsel adı altında regl olmaktadırlar. Regl olmayan kadın hamiledir eğer hamile değilse bir takım hastalıklar taşıma ihtimali vardır. Adetliyken saç boyası tutar mı diye merak edenler için detaylı bilgileri aktaracağız. Adetliyken saç boyanması dinimizce caizdir. Fakat bakım zamanlarında yapılması daha çok önerilmektedir. Saç diplerinize karışan boyayı abdest alırken temizlenecek şekilde su tuttuğunuzda abdestiniz kabul olmaktadır. Adetliyken saç boyanır mı sorularla İslamiyet dininin koyduğu şartlar da bu şekildedir. Televizyonlarda gördüğümüz din adamları da İslamiyet’e göre doğru cevaplar vermişlerdir. Saç boyandığında çok iyi yıkanması ve abdest alırken de çok dikkat edilerek yıkanması gereklidir. Adetin kaçıncı günü saç boyanır ile ilgili de doğru bilgilendirmeler yapılacaktır.

adetliyken saç boyanır mı

Adetliyken saç boyanır mı Nihat Hatipoğlu bu soruya bakım zamanlarında ve abdestli zamanlarda yapılmasının daha uygun görüldüğünü çünkü saç diplerinde boyanın net olarak akıp akmayacağının bilgisi olmadığından abdestin tutup tutmayacağı riskinin göze alınmaması gerektiğini belirtmiştir. Adetliyken saç boyatmak günah mı diye bir soru yöneldiğinde adetliyken saç boyatmanın günah olmadığı söylenmiştir. Fakat hormonal durumlardan dolayı adetliyken boyanın saçın boyasının da tutmayacağı bilimsel olarak açıklanmıştır. Adetliyken saç boyanır mı fetva olarak verilen cevap adetliyken saç boyatmanın günahının olmadığıdır. Kadınlar adetliyken saç boyatabilirler. Dinimizde iğne ucu kadar su değmeyen yer olduğunda abdest kabul edilmemektedir. Adetliyken saç kesilir mi fetva meclisi bunu uygun görmemektedir.

adetliyken saç boyanır mı


Adetliyken saç boyanır mı diyanet fetva olarak adet döneminde saçınızı boyatmanız gerekiyorsa eğer bunu adet günlerinizden son 3. Gününde gerçekleştirirseniz hem daha iyi sonuç alır hem de dinimizce bakıma yakın olduğu için daha uygun görülmektedir. Örneğin adetiniz 5 gün sürüyorsa 3. Gün boyatabilirsiniz. Adetliyken ombre yapılır mı merak edenler için de dinimizce bir sorun görülmemektedir. Adetliyken yapılmaması gerek birçok şeyin arasında saç kesimi de bulunmaktadır. Adetliyken saç kesilir mi Nihat Hatipoğlu cevabı uygun görülmediği ve gusülden sonra bu işlemin yapılmasının uygun olduğunu söylemiştir. Hanefi mezhebinde adetliyken tırnak kesilir mi diye merak edenler için günah değil mekruh sayılmaktadır.

adetliyken saç boyanır mı

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Regl Döneminde Saç Boyanır mı? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Sibel Bilge dedi ki:

    bu tarza bayiliyorum

  2. Goksu Gulen dedi ki:

    sac kesimleri icin sizden baskasini bilmiyorum

  3. Ceylan Fahri dedi ki:

    Bu saç modellerini denemem gerekli

Sayfa başına git