Perçemli Küt Saç Modeli


Perçemli Küt Saç Modeli
23 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 999 kez okundu.

Perçemli Küt Saç Modeli

 

Hem modern hem de kullanımı kolay küt saçlar neredeyse 50 yıldır kadınların favorileri arasında ilk sıralarda geliyor. Fransız filmlerinin küt saçlı zarif kadınlarından çok sevilen Mathilda ve Amelie karakterlerine kadar sinema dünyasında da kendini sağlam bir yer bulmuş olan küt saç modelleri modern kadının simgelerinden biri haline gelmiş durumda. Siz de Amelie’den ilham alanlardansanız saçınızı kestirmeden önce bilmeniz gereken birkaç nokta var.


Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Arayanlar İçin Saç Kesim Modelleri Makalemizi inceleyin


Bunlardan en önemlisi her saç modelinde olduğu gibi seçtiğiniz saç kesiminin yani Amelie modelinin yüz şeklinize uygun olup olmadığına karar vermektir.

Perçemli Küt Saç Modeli

Amelie ya da Mathilda karakteriyle özdeşleşmiş olan bu küt saç kesiminde ense tamamen açık, saçın arka kısmı belirgin şekilde bombeli ve saç uzunluğu kulak hizasının hemen altındadır. Bu saç modeli yüzü, özellikle de burnu küçük kişiler tarafından tercih edilmelidir. Tıpkı Amelie ya da Mathilda gibi belirgin bir çene hattına ve büyük gözlere de sahipseniz bu saç modeli sizin için biçilmiş kaftandır. Alnınız geniş ya da yüzünüz uzunsa kahkül kestirebilirsiniz. Buna karşın yüz şekliniz kare ya da yuvarlak yüz şekillerine yakınsa kahkül kestirmek yüzünüzü basık gösterebilir ve iyi bir tercih olmaz.


Son olarak bu saç modelini tercih edecek olanların saçları çok gür, kıvırcık ya da kabarık olmamalı. Aksi takdirde saça şekil vermek zorlaşacaktır, kabaran saç pek de şık durmayacaktır.

 

 

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Perçemli Küt Saç Modeli Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Turker Turan dedi ki:

    Berberime söyledim bu tarz kestir diye. Kesemedi

  2. Tansel Erden dedi ki:

    Berberime söyledim bu tarz kestir diye. Kesemedi

Sayfa başına git