2017 Ombre Saç Modelleri ile Sezonluk Saç Kesimleri


2017 Ombre Saç Modelleri ile Sezonluk Saç Kesimleri
27 Mart 2017 tarihinde eklendi, 985 kez okundu.

Ombre modelleri 2017 yılında da yükselişe geçen ombre saç modelleri saçlarının hepsini boyamak istemeyen ve sadece görünüşünü değiştirmek isteyen bayanlar tarafından çok fazla tercih edilen saç modelidir. Ombre nedir diye soranlara, saçların uçlarında  saç rengi daha açık ve diplere doğru daha koyu olan saç modeli olarak tanımlanabilir ve ilk bakışta saçın renginin gittikçe açılan bir görünüş sergiler. Bu tarz saç kesim modelleri ise bayanları çok daha bakımlı göstermektedir. Bazı kadınlar saç modellerini bilmeden de olsa ombre saç modeli yapabiliyor. Ombre modellerini fark etmek için sadece etrafınıza bakmanız yeterli olacaktır.

Ombre Saç Modelleri

Ombre Modelleri

Saçlarınızın renginde oynayarak yaratılan bu görünüş kendini doğal hissetmek isteyen bayanlar tarafından günümüzde çok fazla kullanılır. Daha farklı görünüşlere sahip olmak isteyen bayanlar ise ombre modelleri saç boyası renklerini seçtikten sonra saçlarının uçlarını koyu ve diplerine ulaştıkça daha açık şekilde saçlarını boyayabilirler. Ombre saç boyası renk seçimi genelde sarı ve siyah olmaktadır ama yeni bir saç rengi modelleri keşif etmek isteyen bayanlar mavi, yeşil, mor, eflatun veya gri renklerde de saçlarını boyayabilir. Saç rengini değiştirmek istemeyen bayanlar ise asıl saç renklerinden biraz daha açık olanı saçlarının uç kısımlarına sürebilirler.

Ombre Saç modeli 2017

Televizyonda çok fazla gördüğümüz ombre saç modelleri genç bayanlar için daha rahat bir boyama şekli olarak öne çıkıyor. Eğer ki saçlarınız uzunsa ve saç renginizi değiştirmek istiyorsanız ombre saç modelini size öneriyoruz ve biraz farklı gözükmek istiyorsanız gri ve koyu gri saç renklerini deneyebilirsiniz. Ombre saç kimlere yakışır diyen soranlara ise bizim cevabımız; eğer doğru renk seçimi, doğru saç kesiminiz var ise tüm bayanlara bu tarz saç stilli yakışmaktadır.

Ombre Saç Modelleri

Ombre saç modelleri son zamanların oldukça popüler saçlarından ombre saç git gide daha çok rastladığımız modellerden olmaya başladı bile. Ombre saç bildiğimiz üzere gölge yoluyla güneşten açılmış gibi doğal bir görüntü yaratarak saçın uçlarına doğru açık renklerin kullanılması işlemi oluyor. Kısaca saçların uçlarının boyanması da diyebiliriz.
Bu zamana kadar ombre modeline daha çok sarı renklerde rastlamışızdır. Ancak şimdilerde cesur kadınların, bir fark yaratmak isteyen kadınların yeşil, mor, mavi , pembe , gri gibi tonlarda da oldukça hoş bir hava yakaladığına şahit olabiliyoruz.

Ombre Modelleri

Üstelik bu renklerde de uygulanan teknik sayesinde aynı sarı renkte olduğu gibi oldukça doğal bir görüntü yakalanabiliyor. Böylelikle her renkte başarılı olabileceğini gösteren çalışmalar çıkıyor karşımıza. Saçlarını bu marjinal renklere boyamak isteyip ancak cesaret edemeyen, olmayacağından korkan kadınlar için bu teknik çok değerli diyebiliriz. Yaratacağı doğal görüntü cesaret konusunda tetikleyici olacaktır. Popüler ombre modelleri için bizlerde size yardımcı olacağını düşündüğümüz bazı görseller bulduk. Aklınızda olanın şekillenmiş hali çıkar belki fikir sahibi olmanıza yardımcı olur bu modeller.

Ombre Saç Renkleri

Eğer sizde ombre saç modeli renginize karar veremiyorsanız yazının başımızdaki sizin için hazırladığımız ombre saç modelleri galerisine bakabilirsiniz. Eğer diğer saç modelleri bayan stillerini merak ediyorsanız saç modelleri bayan kategorimize de bakmanızı öneririz.


ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

ombre-sac-modelleri

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri

Ombre modelleri 2017 ile marjinallik isteyen bayanların ilk yaptıkları şey saçlarıyla oynamaktır. Bu oynayış bazen şekil değişikliği bazen de saçlarının renginde olur ancak burada önemli olan şey kadının saçlarına yaptığı bu değişiklikler neticesinde psikolojik anlamda kendisini mutlu hissettirmesidir. Ombre modelleri ise burada marjinallik arayan bayanların her zaman ihtiyacına çözüm olmuştur. Şöyle saç çeşitlerine baktığınız zaman onlarca saç trendine de diz çöktürmüştür. İsterseniz milyonlarca kadının merak ettiği ombre saç modellerine şöyle derinlemesine bir göz atalım göreceksiniz ki. Kadınların istediği bu farklı saç modelinde her şey bir başlangıçla başlayıp daha farklı olacak.

Ombre Modelleri 2017

Ombre kadınların en çok sevdiği saç renklendirme uygulamalarının da adıdır. Saç renklendirmeleri arasına baktığınız zaman en çok ve en hızlı şekilde ortaya çıkan bir uygulamadır ve yıllar geçmesine karşında halen modası geçmemiştir. Ombre Fransızcadan dilimize girmiştir ve anlamı ise gölgelendirme demektir. Aslında sizinde alışık olduğunuz krepe balyaj uygulamasıyla benzerlik gösterir. Türkiye’de bayanların ombre ile tanışıklığı ilk olarak saçlarının uç kısımlarının ışıklandırılması şeklinde olmuştu ancak zamanın da geçmesiyle birlikte bu ışıklandırma biraz daha fazlalaşarak yaygınlaştırılmıştır. Kısaca ombre hakkında bir tanımlama yapmamız gerekirse saç uçlarınızın renklendirilmesi çalışması da diyebiliriz.

Ombre modelleri sizin tahmin ettiğinizden de farklı renkler içermektedir. Dilerseniz bu farklı renklere şöyle kısaca bir göz atalım.

GRİ OMBRE MODELLERİ

Gri ombre modelinden bahsetmeden önce ilk önce durup düşünmek gerekir. Acaba gri saç kime yakışır. Sarışın mı, esmer mi, kumral mı? Her yıl olduğu gibi bu yılında moda renkleri arasında gri yer alıyor. Dolayısıyla saçlarını bu şekilde yapmak isteyen bir çok bayan var. Estetik anlamda kadına zarafet ve güzellik kazandırdığı içinde mutlaka denenmesi gereken bir model olarak görülüyor. Ancak siz sarışın bir bayansanız o zaman gri ombre modelinden uzak durmanız gerekir çünkü sizin saç tipinize yakışmayacak bir model olacaktır. Bunun içinde grinin dışında bir renk tercih edebilirsiniz.

SİYAH OMBRE SAÇ

İşte yukarıda bahsettiğimiz gibi sarışınların her saç rengi ile saçlarıyla oynayamacağını söyledik. Bu nedenle de sarışın bayanların tercih etmeleri gereken renk siyah ombre saç olmak zorundadır. Sarı saçların uç kısımları siyah gölge ile renklendirildiğinde size farklı bir bakış algısı da yaratacaktır. Siyah ombre özellikle esmer bayanların tercih etmemesi gereken bir modeldir. Onlar için gri ombre daha uygun olacaktır.

KIZIL OMBRE SAÇ

Bazı erkekler ve kadınlar vardır ki kızıl saç dediğiniz zaman akan sular durur. Bu tür saçlar daha çok erkekleri mutlu etmeye yöneliktir. Çünkü bu renk bir erkeğin dikkatini her zaman çekmeye yetecektir. Özellikle son bir iki yılda kızıl saç modeli üzerinde fazlaca durulması aynı zamanda kızıl ombre saç modasını da bir adım öne çıkarmıştır. Kızıl ombre modeli her bayanda beklenen etkiyi yaratmaz bu nedenle de ilk önce saçın rengiyle oynadıktan sonra kızıl ombre işlemini yapmak gerekecektir.

KISA SAÇ OMBRE MODELLERİ

Kısa saçlar her zaman bayanların kurtarıcısı olmuştur. Hem size zaman kazandırmak hem de bakımı daha kolay olacaktır. Ancak kısa saçları da basit bir şekilde algılamamak ve onun üzerinde de değişiklikler yaparak kendinize farklı bir imaj çizebilirsiniz. Örneğin kısa saç ombre modelleri bu konuda her zaman iddiasını korumuş ve yakışmayan bir bayanda kalmamıştır. Her bayan bu modeli rahatlıkla seçebilir ancak burada önemli olan saçınıza ombre için vereceğiniz rengin doğru seçilmesidir.

OMBRE SAÇ KİMLERE YAKIŞIR

Ombre saç tercih eden kişilerin ten rengine göre tercih yapması gerekmektedir. Yani şu saç rengine yakışmaz ya da şu kişiye yakışmaz diye bir şey söz konusu değildir. Ombre farklı tarz isteyen bayanların en büyük kurtarıcısıdır bu nedenle de kim tercih ederse etsin yakışacaktır. Ancak dediğimiz gibi buradaki ten uyumu çok önemlidir. Sarışın bayanların ya da esmer bayanların yapmaması gereken renkler vardır. Bunlar içinde bilgi aldığınız da durumu çözmüş olursunuz.

OMBRE SAÇ RENKLERİ

Ombrenin trend olmayı tercih eden kadınların modeli olduğunu söylemiştik. Ancak buradaki renklerinde oldukça büyük önemi vardır. Çünkü bazı bayanlar saçlarını kendilerine göre özel olarak boyatmak isterler. Ancak genellikle genç ve orta yaşlı olan bayanların seçtikleri saçlarının ya açık tonu ya da koyu tonu olmuştur. Ancak bunun yanı sıra ombrede bir çok renk seçeneğini tercih etme şansına sahipsiniz. Buradaki sınır tamamen sizin hayal gücünüzle alakalıdır. Mesela bu sene mor ve lila renklerinin de ombreye girmesi bekleniyor.

OMBRE SAÇ BOYASI

Ombre saç boyası denildiğinde ilk akla gelenin Loreal olduğunu sanıyorum bilmeyen yoktur. Çünkü internet üzerinden de bir araştırma yapacak olursanız en fazla bu marka ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Burada markanın ucuz ya da pahalı olması değil mesele saçınıza istediğiniz renk uyumunu yakalatıp yakalatamayacağınızla alakalıdır. Eğer ki siz doğru bir şekilde yapabilirseniz bir kuaföre gitmeden evinizden de kendi saçınızın ombresini kendiniz yapabilirsiniz.

OMBRE SAÇ FİYATLARI

Ombre saç fiyatları belirlenirken genelde kuaförler saçın uzunluğuna göre bir fiyatlandırma yapar. Bu nedenle de kafanızda belli bir fiyat ortalaması olur aslında. Örneğin 2017 yılı için ombre fiyatlarını baz alacak olursak yaklaşık olarak 160-550 TL arasında bir fiyat farkı çıkabilmektedir. Ancak bunda krepe balyaj ve de flamin baylaş şeklinde de bir çok çeşitlendirme yapılabilmektedir. Ombre kesinlikle istediğiniz sonucu size yakalatabilecek bir saç modelidir. Bu nedenle de fiyat aralığını az çok bilirsiniz. Bu fiyatta size uygun geliyorsa en azından bir kereliğine bile bu modeli denemenizde fayda vardır. Yoksa içinizde hep bir uyde olarak kalacaktır.

DÜZ SAÇ OMBRE

Ombre modellerinde özellikle düz olan modeli tercih etmek daha iyi olacaktır. Çünkü dalgalı ombreler çok fazla tercih edilmez. Ancak dalgalı bir saça ombre yaparsanız o zaman fön çektirdiğinizde de hatalar ben buradayım diye yüzünüze vurulacaktır. Bu nedenle ombreyi yaparken ilk önce fön çektirmek doğru olandır. Düz saç ombrede bir diğer önemli konuda dalgalanmaların görünmemesidir. Çünkü burada koyudan açığa doğru geçişlerde bir iz söz konusu olacaktır. Eğer ki bu izi yok etmeyi başaramazsanız o zamanda kötü bir görünüm olacaktır. Bu nedenle size önereceğimiz saçlarınız düz ise çizgi gözükmemesi eğer ki dalgalı ise bu kez de fönlendikten sonra ombre’nin yapılması.

Yukarıda size ombre modellerine, fiyatlarına,renklerine kadar bir çok önemli bilgiyi sunduk. Bu bilgiler doğrultusunda ombre hakkındaki bilgilerinizi tazeleyebilir ve eğer ki karar vermediniz ise bilgi edinmeniz açısından size yardımcı olabilecektir. Sonuçta her bayanın saçlarına verdiği ilgi ve alaka ortadadır. Zaman zaman bazı hareketler yaparak kendinizi de farklılaştırabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

2017 Ombre Saç Modelleri ile Sezonluk Saç Kesimleri Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Goksu Gulen dedi ki:

  ellleriniz dert gormesin

 2. Bengi Karan dedi ki:

  mukemmel olmus

 3. Damla Sonmez dedi ki:

  tekrardan cok sagolun

 4. Goksu Gulen dedi ki:

  elinize saglik

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git