2017 Okul Dönemi İçin Kolay Saç Modelleri


2017 Okul Dönemi İçin Kolay Saç Modelleri
16 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 832 kez okundu.

Ve okullar açılır. Tatilin verdiği o rehavet biter ve tempolu bir hayata giriş yapılır. Peki bu tempolu dönemde vaktinizi dengeli bir şekilde kullanmak istemez misiniz? O halde sizin için ufak birkaç tüyoyla birlikte okul için kolay saç modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler paylaşalım istedik.

 

Okula giderken yapılabilecek kolay saç modellerini kendinize uyarlayabilmeniz için öncelikle saçınızın tipine göre olan modelleri incelemeniz gerekir. Elbette kısa saça uzun saç modeli uygulayamazsınız ancak vaktinizi boşa harcayan, size yakışmayacak ya da aslında saçınıza hiç uymayan modelleri tamamen eleyerek işe başlayabilirsiniz. Genellikle ergenliğin ve kendinize özen göstermeye başladığınız o bilinçli dönem lise yıllarında başlar ve okul saç modelleri lisede özenilir ve taklit edilir. Bu dönemde okul için kolay saç modelleri ve okul için havalı saç modelleri tercih edilir. Okula giderken yapılabilecek kolay saç modelleri resimli anlatımları bu uygulamaları daha hızlı gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Öncelikle eğer daha hızlı hazırlanmak istiyorsanız akşam yatmadan saçlarınızı temizlemiş ve kurutmuş olmanız gerekir. Bu size zaman kazandıracaktır. “Benim saçlarım çabuk yağlanıyor” diyorsanız onun için de size ipucu paylaşabiliriz. Eğer saçlarınızı kurutarak ve tepeden bol/rahat bir topuz şeklinde toplarsanız saçlarınız yağlanmayacaktır. Sabah uyandığınızda ise aşağıda sizin için derlediğimiz modellerden denemeniz için hiçbir engel yok. 🙂

  • Yüksek At Kuyruğu

Bu saç modeli rahat ve hızlıdır. Saçınızı kafanızın tepesinde kaldırın ve kalın bir elastik bantla bağlayın. Kuyruk kısmına biraz krepe yapmanızı öneririz.


  • Gevşek Yan Örgü

Hem doğal hem de havalı olan bu modelde sağ ya da sol tarafa doğru örerek, ördüğünüz kısımları hafifçe bollaştırın.

  • Tek Tarafta Balık Sırtı Örgü

Okul için kısa saç modellerine en güzel örnek gösterebileceğimiz bu modelde tüm saçınızı tek tarafta toplayıp diğer tarafında balık sırtı örgüsünü kulak arkasına kadar devam ettirerek ince lastik tokayla bağlayın.

  • Bandana Kullanılan Modeller

Bu modellerde ister saçınızı örün isterseniz açık bırakın isterseniz hafif dalgalı olarak kullanın ama tarzınıza uygun bir bandanayı aksesuar olarak kullanmanız size ayrı bir hava katacaktır.

 

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

2017 Okul Dönemi İçin Kolay Saç Modelleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Bengi Karan dedi ki:

    bu modelden baska var mi

  2. Emek Taskiran dedi ki:

    iste bu yaa cok guzel olmus

Sayfa başına git