Öğrenciler İçin Kolay ve Trend Saç Modelleri


Öğrenciler İçin Kolay ve Trend Saç Modelleri
2 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 111 kez okundu.

Saç konusunda seçim yapmakta zorlanan, her gün sorun yaşayan, farklı bir görünümle okula gitmek isteyen öğrenciler tercih konusunda zorlanıyor. Yeni eğitim-öğretim yılında erken kalkan öğrenciler için bu durum daha da zor oluyor. Bunun dışında okulun belli kurallar içinde olması saç modellerinde kısıtlama yapabiliyor. Bizde hızlı ve kolay yapabileceğimiz, trend olan saç modellerine bakalım…

dağınık topuz

DAĞINIK TOPUZ MODELİ PRATİK VE BİR O KADAR ŞIK!

Günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz topuz modellerinde toplanan saçlar tel toka ile sabitlenirken, perçem bölgesinin yan taraflarının serbest bırakılıp dağınık ve şık görüntü olmasını sağlıyor. Bu topuz modelini günlük hayatta iş yerinde, arkadaşlarla buluşmada ve özellikle okulda kullanabilirsiniz. Okul kuralları gereği saç açıklığı okul idaresi tarafından izin verilmiyor. Bu model ise okul idaresi tarafından uygun ve sizin için de hem rahat hem de güzel bir görüntü oluşturuyor.

MODASI GEÇMEYEN YARIM TOPUZ!

yarım topuz


Popülerliği git gide artarak, 2018 yılında da modası devam eden yarım topuzun görüntüsü oldukça havalı. Okula giden öğrenciler için sık tercih edilen yarım topuzun yapması da çok kolay. Okul idaresi açık bırakmama konusunda ısrarcı ise ve siz de açık bir görüntü oluşturmak istiyorsanız bu model tam size göre. Yarım topuz her türlü saç rengine, saç tipine yakışan bir model olduğu için herkes rahatlıkla kullanabilir. Yarım topuz yapmak için saç fırçasına bile gerek yok. Parmaklarınızla saçlarınızı ayırarak tarayıp, iki yandan aldığınız perçemleri tepede toplayarak, saçın arkasını açık bırakarak tepede topladığınız küçük topuzu tel toka ve lastik toka yardımıyla tutturabilirsiniz.

TRENDLERDEN DÜŞMEYEN HOLLANDA ÖRGÜSÜ!

Son dönemlerde popüler saç örgüsü olan Hollanda örgüsü, klasik ortadan ikiye ayırılarak yapılan zincirli örgüden farkı içe değil de dışa doğru olması bu örgüyü daha dikkat çekici ve havalı olmasını sağlıyor. Okul için de gayet uygun olan bu saç modelinin yapımı da basit ve bir o kadar pratik. Hollanda örgüsünün yapımı ise şöyle; Öncelikle saçımızı ortadan ikiye ayırıyoruz bir tarafını tokayla tutturuyoruz diğer tarafa gelince üç parçaya ayırıyoruz, ayırdığımız üç parçadan sağ taraftakini, ortadakinin altından geçirerek sola ekliyoruz. Aynı işlemi sol taraftaki saç tutamını, sağ tarafa geçirmek için tekrarla. Sağ taraftaki saç tutamına, bu sefer biraz daha saç ekliyoruz ve tekrar ortadaki saç tutamının altından geçiriyoruz. Aynı işlemi sol taraf içinde tekrarlıyoruz ve saç ekleyerek örgüyü bu şekilde uç kısmına kadar devam ettiriyoruz. Örgü işlemi bittiğinde uç kısmını lastik toka ile sabitliyoruz. Yaptığımız örgü işlemini toka ile ayırdığımız diğer tarafa uyguluyoruz ve artık Hollanda örgümüz hazır.

hollanda örgüsü

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git