Nişan için Saç Modelleri


Nişan için Saç Modelleri
7 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 104 kez okundu.

Düğünden önce gelin saçı ve makyajının ilk provası olacak olan nişan saçı ve makyajı için daha çok alternatif olduğunu başta belirtmek istiyoruz. Önemli olan kıyafetinize, tarzınıza ve yüz tipinize uygun olan bir model seçmek. Bizde bu konuda size yardımcı olmak istiyoruz…

Evlilik kararının ardından başlanan söz ve nişan hazırlıkları için ayakkabı, elbise seçimini belki çoktan yaptınız belki daha seçmediniz. Önemli olan nokta düğünden önce nişan gününde kusursuz bir görüntüye sahip olmak için yüz tipin, saç modelin, nişan elbise modelin gibi önemli parçalar birleşimiyle kendi modelini seçmen seni mükemmel yapacaktır.

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE NİŞAN SAÇI MODELLERİ

Yüz hatları, hem makyaj hem de saç için önemli bir kriterdir. Bunun sebebi ise yüzünde nereyi kamufle etmek istiyorsan saçına ve makyajına uygun küçük hilelerde bulunabilirsin. Oval, kare, kalp, yuvarlak ve dikdörtgen en yaygın yüz tipi şekilleri arasındadır. Her yüz şekli için ideal bir saç modeli vardır. Sizde kendi yüz hatlarınıza uygun saç modeli arıyorsanız aşağıdaki bilgileri okuyarak kendi yüz şeklinize göre nişan saç modelinizi seçebilirsiniz.

OVAL YÜZLER İÇİN NİŞAN SAÇ MODELİ


Oval yüz tipi en ideal yüz tipidir ve yapacağınız tüm saç modelleri genelde yakışır. Oval yüz tipine sahipseniz yüz hatlarınızı ortaya çıkaran saç modelleri seçmeniz daha doğru olacaktır. Saçınızı açık bırakmanıza gerek yok topuz ve at kuyruğu modellerini rahatça kullanabilirsiniz. Toplu bir görüntü değil de açık bırakmak istiyorsanız arkaya doğru dağınık örgü yaparak hem açık bir model hem de yüz hatlarınızı ortaya çıkaracak bir model yaptırmış olursunuz.

KARE YÜZLER İÇİN NİŞAN SAÇ MODELİ

Yüzünüzün uzunluğu ve genişliği aynı ise kare yüz tipine sahipsiniz demektir. Köşeli, belirgin ve sert yüz hatlarına sahipsiniz. Eğer saçınız uzunsa su dalgasıyla dikkati saçlarınıza yöneltebilirsiniz. Açık bırakmak istemiyor saçlarınızı toplamak istiyorsanız en uygun olanı bukleli yandan dağınık topuzdur.

KALP YÜZLER İÇİN NİŞAN SAÇ MODELİ

Yüzünüzün alt kısmı dar üst kısmı geniş ise kalp yüz hatlarına sahipsiniz demektir. Kalp yüz hatlarına yakışan saç modelleri arasında başta tepeden bombeli topuzlar gelmektedir. Kalp yüz hatlarına sahipseniz dikkat etmeniz gereken iki nokta ise çene ve alındır. Kalp yüz tipine sıkıca geriye taranmış saç modelleri yakışmaz çünkü yüz hatlarınızı ortaya çıkarırsınız ve bu model sizin için uygun olmayabilir. Önemli olan nokta sımsıkı bir topuz modelinden kaçak bunun dışında dağınık topuz, açık saç sizin için daha da uygun ve doğru  seçim olacaktır.

YUVARLAK YÜZLER İÇİN NİŞAN SAÇ MODELİ

Yüzünüzün uzunluğu ve genişliği hemen hemen aynı ise yuvarlak yüz hattına sahipsiniz demektir. Yuvarlak yüz şeklinde yanakla dolgun ve elmacık kemikler belirsizdir. Bu yüz hattı için ise yandan ayrılmış, dağınık topuzlara yönelebilirsiniz. Yuvarlak yüz hattınızı dairesel olmaktan çıkarıp ovale yaklaştıracak seçimler yapmanızı tercih ederiz.

DİKDÖRTGEN YÜZLER İÇİN NİŞAN SAÇ MODELİ

Yüzünüzün uzunluğu genişliğinden fazla ise dikdörtgen yüz hatlarına sahipsiniz demektir. Köşeli ve uzun bir yapıya sahip olan yüz hattınıza uygun nişan saçı modelleri arıyorsanız yanlara doğru hacim kazanan ve yüzün genişliğini arttıran saç modelleri tercih etmelisiniz. Kıvırcık ya da hafif dalgalı modeller ile ensede dağınık topuz ya da hafif dalgalı saçınızı arkaya doğru açık bir şekilde önden toplayarak yaptırabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git