Mükemmel Saçlar İçin Bakım Önerileri


Mükemmel Saçlar İçin Bakım Önerileri
25 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 346 kez okundu.

Bayanlar ve erkekler için en önemli aksesuar saçlardır. Saç bakımı için de bu yüzden pek çok bakım ürünü kullanılmaktadır. Saçlarımız gün içerisinde havadaki tozdan, kuruluktan oldukça yıpranmakta ve derimiz nefes alamaz hale gelmektedir. Bu yüzden saçlarımıza ekstra bir bakım uygulayarak bu yıpranmış görüntüden kurtarmamız gerekmektedir. Mükemmel saçlar için bakım önerileri denildiğinde ilk olarak saçlarımızın hava almasını sağlamalıyız. Sürekli toplu bir saç ile gezmemelisiniz. Arada saçlarınızı salık bırakarak saçların hava almasını sağlamalısınız. Daha sonra kullandığınız şampuan içerisinde oldukça az kimyasal madde bulunmalı. Şampuanlarda bulunan kimyasallar saç derinizdeki yağı yok edeceği için kısa sürede saç sorunları ile karşılaşacaksınızdır. Bu yüzden olabildiğince içerisinde az kimyasal madde olan bebek şampuanlarını tercih etmelisiniz. Ya da doğal içerikli olan sabunları tercih ederek de saçınızın yağını koruyabilirsiniz.

Mükemmel Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saç Bakım Yağları

Saçınızın yağını kaybetmesi ile saçınıza ek takviye yapabilirsiniz. Bunun için bitkisel yağlardan yapılma kürleri ve maskeleri uygulayabilirsiniz. Saçınızın daha parlak gözükmesi için badem yağını tercih edebilirsiniz. Ya da daha gür ve sağlıklı olması için çam terebentini tercih edebilirsiniz. Saç bakım yağlarından oluşmuş kürler ile de saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Mükemmel saçlar için bakım önerileri denildiğinde bir diğer bakım yöntemi de saç maskeleridir. Saç maskeleri saçı güçlendirerek daha sağlıklı bir görünüme ulaşmasını ve çabuk uzamasını sağlayacaktır.

Mükemmel Saçlar İçin Bakım Önerileri


Zeytinyağı İle Saç Bakımı

Saç bakımı için saçlarınızı haftanın belli günleri belli süreler zeytinyağında bekletmek de saçınıza çok iyi gelecektir. Saç bakımı için saçlarınıza uyguladığınız sıcaklıkta çok önemlidir. Olabildiğince saçınızı kuruturken az ısılarda saçınızı kurutmalısınız. Olabildiğince az sıcaklık ile saçını temasa uğramalıdır. Böylelikle saçlarınız daha az kırılacaktır. Aynı zamanda mükemmel saçlar için bakım önerileri için saçlarınızı her gün yıkamamalısınız saçınızın kendi yağına da ihtiyacı vardır. Bir diğer önemli bakım maddesi de sirkedir. Sirke saçlarınızın daha parlak gözükmesini sağlayacaktır ve kimyasal maddelerden saçınızı arındıracaktır. Son olarak da sağlıklı beslenme ile saçlarınıza takviye de bulunmalısınız b12 ve demir eksikliğinden dolayı da saçlarda dökülmeler gözükmektedir. Bu yüzden sağlıklı beslenme de çok önemli bir faktördür.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Mükemmel Saçlar İçin Bakım Önerileri Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Beyaz Pasa dedi ki:

    güzel öneriler

  2. Goksu Gulen dedi ki:

    harika

  3. Iffet Mumcu dedi ki:

    bu modelden baska var mi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git