Makyajınızı Daha da Güzelleştirecek Tüyolar


Makyajınızı Daha da Güzelleştirecek Tüyolar
8 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 107 kez okundu.

Makyaj biz kadınların vazgeçilmezi olduğunun kanısındayız hepimiz. Günlük kıyafetimize göre ya da özel günlerde bir çok makyaj türü denemişizdir. Gerçek şu ki bazen makyajımızı doğru yapmadığımızda kötü görüntüler ortaya çıkabiliyor. Aşağıda gösterdiğimiz ufak tüyolar ile makyajınızı daha doğru yapabilirsiniz.

PLASTİK KAŞIĞIN AMACINI DEĞİŞTİRİN

Makyajınızı Daha da Güzelleştirecek Tüyolar

Rimel sürerken birçok kişinin başına gelen, göz çevresine bulaşması sonucu makyajınızı iki dakikada bozabilirsiniz ve bu durumda tekrar silmek zorunda kalırsınız. Size basit bir o kadar da pratik bir yöntemden bahsedeceğiz.  Sizin için lazım olan tek şey ise plastik kaşık. Plastik kaşığı göz altınıza veya göz kapaklarınıza yerleştirerek rimel sürme işlemini gerçekleştirirseniz böylelikle hem derinize bulaştırmamış olursunuz hem de daha kalın kirpiklere ulaşmanıza sağlayacaktır. Daha dolgun kirpiklere sahip olmak için ise rimelinizi uygulamadan önce bebek pudrası sürün. Bir pamuklu çubuk yardımıyla bebek pudrasını sürebilirsiniz. Bir kat rimel uyguladıktan sonra tekrar pudrayı uygulayıp ikinci kat rimeli sürerseniz daha dolgun kirpik görüntüsüne sahip olursunuz.

FONDÖTEN RENGİNİ NEMLENDİRİCİYLE AÇABİLİRSİNİZ

Makyajınızı Daha da Güzelleştirecek Tüyolar


Eğer cildinize göre koyu bir fondöten seçimi yaptıysanız ve fazla para ödediğiniz için üzülüyorsanız üzülmenize gerek yok çünkü evinizde bulunan nemlendiriciyi fondöteninizle karıştırarak rengini açabilirsiniz. Nemlendirici miktarını fondöten rengini açmak istediğiniz kadar arttırabilirsiniz.

KAŞLARINIZIN DOĞAL GÖRÜNMESİ İÇİN AÇIK RENKLERDE KAŞ FARI KULLANIN

Makyajınızı Daha da Güzelleştirecek Tüyolar

Artık ince kaşların modası geçti ve yerini belirgin kaşlar aldı. Doğal duran taranmış kaşlar ise birçok kişinin tercihi artık. Doğal kaşlar için küllü renklerde fark kullanırsanız kaşlarınızda doğal durmayan kötü bir görüntü yaratmış olursunuz. Ayrıca kaşınızla aynı ton ya da koyu tonda kaş farı kullanırsanız doğal durmasını engeller, yapay bir görüntü oluşturur.

DUDAĞINIZIN DAHA DOLGUN GÖRÜNMESİNİ SAĞLAYIN

Makyajınızı Daha da Güzelleştirecek Tüyolar

Dudağınızda daha dolgun bir görüntü oluşturmak istiyorsanız nane yağı kullanın. Nane yağı birçok alanda kullanıyor olsa da kullanırken dikkat etmek çok önemlidir çünkü alerjiniz olabilir ve dolgun görüntü oluşturmak isterken daha da kötü bir görüntü yaratırsınız. Nane yağını kullanmadan önce bileğinize damlatarak alerjiniz olup olmadığını görebilirsiniz. Sonrasında az miktarda dudağınıza sürerek ya da dudak nemlendiricisi ile karıştırarak dolgun bir görüntü oluşturabilirsiniz. Nane yağı hafif yanma ve kaşıntı yapabilir dolgunlaştırıcı etkisi ile kalıcı değil geçicidir.

ÇATLAMIŞ DUDAKLARA PEELİNG

Makyajınızı Daha da Güzelleştirecek Tüyolar

Özellikle kışın kuruyan ve çatlayan dudaklar hem kötü bir görüntü yaratır hem de ruj sürmenizi zorlaştırır. Çatlamış ve kabuklanmış dudaklara Hindistan cevizi yağı ve şekeri karıştırarak peeling yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı dudaklarınıza nemlendirici özellik kazandırırken esmer şeker ise ölü derilerin soyulmasına yardımcı olur.

FAR FIRÇANIZI ISLATARAK YOĞUN OLMASINI SAĞLAYIN

Makyajınızı Daha da Güzelleştirecek Tüyolar

Farınızın rengi istediğiniz kadar canlı değil ise farınızı uygulamadan önce far fırçanızı ıslatarak farın renginin daha yoğun olmasını sağlayabilirsiniz.

PUDRAYI SADECE YAĞLI BÖLGELERDE KULLANIN

Makyajınızı Daha da Güzelleştirecek Tüyolar

Pudra cildi matlaştırıcı özelliğiyle daha solgun görünmenizi sağlar. Cildinizin sağlıklı görünmesi için sadece aşırı yağlı bölgelere kullanabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git