Makyaj öncesi ve sonrası ne yapılmalıdır


Makyaj öncesi ve sonrası ne yapılmalıdır
14 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 71 kez okundu.

Makyaj öncesi ve sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Hem çalışan hem de çalışmayan kadınlar her gün makyaj yaparak bakımlı olmanın ilk adımını atmaktadır. Kadınların hayatında makyajın önemi oldukça büyüktür. Makyaj yapmak sadece güzel ve bakımlı olmak için yapılan bir olay değildir. Bunu yaparken cildinizi de sürekli korumanız gerekmektedir. Bu nedenle makyaj yapmadan önce ve yaptıktan sonra uygulamanız gereken önemli adımlara göz atmalısınız.

Kadınlar her gün makyaj yaptığı için neredeyse 8 ya da 9 saat boyunca ciltlerinde makyaj ile dolaşırlar. Ciltteki oluşumları her zaman temizlemeleri gerektiği için de uygulamaları gereken maddeler mevcuttur. Makyaj yaptıktan sonra ne kadar temizlerseniz temizleyin cildiniz üzerinde kalıntılar oluşmaktadır. Bu nedenle makyaj öncesi ve sonrası uygulamanız gereken adımlarla birlikte cildinize nefes aldırabilirsiniz.

Makyaj yapmadan önce uygulanması gerekenler

Yüzünüzü sade bir sabunla yıkayarak temizlemeniz gerekmektedir. Önceki makyajınızdan herhangi bir kalıntı kalmışsa bu yöntem sayesinde temizlenecektir. Makyaja başlamadan önce cildinizi nemlendirici ile ferahlatmalısınız. Sevdiğiniz bir nemlendiriciyi alarak cildinize yaymalısınız ve kurumasını beklemelisiniz. Cildiniz 5 ya da 10 dakika içerisinde bu kremi emecektir. Dişlerinizi güzel bir şekilde fırçalamanız gerekmektedir. Ağız bakım ürünlerinden gargara solüsyonlarını kullanıyorsanız onu da yapmanız gerekmektedir. Eğer makyaj yaptıktan sonra ağız bakımına geçerseniz bütün makyajınız silinecektir. Bu nedenle bu işlemi makyaj yapmadan önce yapmalısınız. Dudaklarınızın bakımını yapmaya başlayabilirsiniz. Daha dolgun dudaklar istiyorsanız dudak dolgunlaştırıcı ürünlerini sürmelisiniz ve yine 5 dakika kadar bir süre beklemeniz gerekmektedir. Far sürdüğünüz bölgelere far bazı sürmeniz gerekmektedir. Bu sayede göz kapaklarınızdaki far, daha kalıcı olacaktır. Yüzünüzdeki lekeli bölgeleri kapatıcı yardımıyla kapatmanız gerekmektedir. Tüm bu uygulamaları geçtikten sonra makyaj yapmaya başlayabilirsiniz.


Makyaj yaptıktan sonra uygulanması gerekenler

İlk olarak makyajı çıkarmanız gerekmektedir. Gözünüz ve göz çevresinden başlayarak çıkarabilirsiniz. Özellikle kirpiklerinize çok dikkat etmelisiniz. Herhangi bir kalıntı olmaması gerekmektedir. Genellikle kirpik diplerinden kaynaklı kalıntılar yüzünden, gözde arpacık ya da enfeksiyon oluşmaktadır. Daha sonrasında dudak ve yüz bölgenizdeki makyajı güzel bir şekilde çıkarmanız gerekmektedir. Bütün bu temizleme aşaması bittikten sonra tonik yardımıyla cildinizi dinlendirebilirsiniz. Toniğinizi cildinizin her yerine sürerek bir saat dinlendirdikten sonra temiz su ile yüzünüzü durulamanız gerekmektedir. Toniklerin en önemli faydalarından biri gözeneklerin açılmasını sağlarlar. Bu nedenle makyaj yapan her kadının kullanması gereken ürünlerden biridir. Bütün işlemler bittikten sonra haftada 1 kere yüzünüze güzel bir maske yapabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git