Makyaj malzemeleri nasıl muhafaza edilmelidir?


Makyaj malzemeleri nasıl muhafaza edilmelidir?
20 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 48 kez okundu.

Makyaj malzemeleri ürünleri kadınların hayatlarında önemi oldukça büyüktür. Alışverişe çıktıklarında, alışveriş sürenizin yarısını bu ürünleri alırken geçirmektesiniz. Üstelik bunu yaparken birçok ücret ödeyerek yapıyorsanız ürünleriniz 1 ay geçmeden bozulmasını da istemezsiniz. Bu nedenle makyaj malzemelerinizin muhafaza edilmesi için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

Makyaj malzemeleri nasıl muhafaza edilmelidir?

Kadınların olmazsa olmaz eşyalarından biri de makyaj malzemeleridir. Bu malzemelere birçok ücret ödeyerek her zaman güzelleşmek isteyen kadınlar, makyaj ürünlerini doğru bir şekilde koruyamadığı zaman gün geçtikçe bozulmaktadır. Bu nedenle makyaj malzemelerinizi korumanız için çeşitli yollara denemeniz gerekmektedir.

Makyaj ürünlerinin hepsini cildinize ve yüzünüze uyguladığınız için bozulmaması gerekmektedir. Özellikle fondöten, rimel ve ruj gibi ürünlerin her zaman ilk aldığınız kalitede olması için elinizden geleni yapmalısınız. Cildinizin sizin için önemli olduğunu unutmamalısınız. Cildiniz için makyaj malzemelerini alırken en kalitelisini alıyorsanız onları da korumayı bilmeniz gerekmektedir. Makyaj malzemelerinizin bozulduğunu hem kokusundan hem de dokusundan kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Kullanım şekli

Makyaj ürünlerini kullandıktan sonra değil kullanırken de korumanız gerekmektedir. Eğer far sürecekseniz elinizle değil fırçadan destek alarak sürmelisiniz. Allığa ihtiyacınız varsa allık fırçası kullanmanız gerekmektedir. Bu nedenle kullanırken ellerinizi kullanmamalısınız. Makyaj ürünlerinin yan malzemelerini alarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra nemli yerlerde muhafaza etmemelisiniz ve kapaklarının kapalı olduğunu her zaman kontrol etmelisiniz.


Muhafaza edilen yer

Genellikle oda sıcaklığı olan alanlarda muhafaza etmeniz gerekmektedir. Makyaj ürünlerinin içindeki kimyasallar nedeniyle alanın oda sıcaklığında olması gerekmektedir. Aynı zamanda bütün kapakları kapalı olmalıdır. Bu sayede makyaj malzemelerinizin hava ile temasını kesmiş olacaksınız ve daha sağlıklı ürünler kullanmış sayılacaksınız. Genellikle makyaj malzemelerinin buzdolabında saklanması gerektiği söylenmektedir fakat bu tamamen yanlış bir davranıştır. Çoğu makyaj malzemesi oda sıcaklığında saklanmalıdır.

Makyaj ürünlerine göre muhafaza şekilleri

Fondöten; bu ürün tüm makyaj malzemelerinin tersine oda sıcaklığında bulundurulmalıdır. Kapak kısmı sıkıca kapatılmalı ve karanlık bir odanın içinde muhafaza etmelisiniz. Eğer fondöteniniz bitmeye yakınsa içine birkaç damla yüzünüze sürdüğünüz nemlendiriciyi katarak karıştırabilirsiniz. Bu sayede bu karışım sizi birkaç hafta daha idare edecektir.

Ruj; oda sıcaklığında korunması gereken en önemli makyaj malzemelerinden biridir. Eğer çok sıcak bir yerde kalırsa eriyebilir, soğuk bir alanda bırakırsanız da sertleşerek kullanılmayacak hale gelebilir. Bu nedenle rujlarınıza dikkat etmeli ve oda sıcaklığında muhafaza etmelisiniz.

Rimel; genellikle en çok bozulan makyaj malzemelerinden biridir. Ağzını sürekli kapalı tuttuğunuz anda herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

Fırça; güzel bir şekilde su ile temizledikten sonra kuruması için bir yerde bekletmeniz gerekmektedir.

Makyaj yapmadan önce ve yaptıktan sonra uygulamanız gereken adımları merak ediyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git