Makyaj hataları sizi olgun gösterebilir!


Makyaj hataları sizi olgun gösterebilir!
25 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 37 kez okundu.

Yaptığınız makyaj hataları ile birlikte yüzünüzü daha olgun gösterdiğinizi biliyor muydunuz? Genellikle kadınlar bu noktada makyaj yaparken dikkat ettikleri tek şey güzel olmaktır fakat yapılan hatalarla birlikte ne yazık ki olgun bir görünüm elde ederler. Dikkat ederek yaptığınız her makyajla birlikte daha genç ve daha güzel gözükebilirsiniz.

Yaşlı gösteren makyaj hataları nelerdir?

Kadınlar makyaj yaparken hem güzel hem de genç gözükmek istemektedir. Bazı hatalarla birlikte bu durumu tersine çevirecek kadınlarda mevcuttur. Bu nedenle makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken birçok madde vardır. Her kadın güzel gözükmek için birçok yönteme başvurur fakat çoğu zaman başarılı olamaz. Cildinizi yaşlı ve sizi olduğunuzdan daha olgun gösteren makyaj tiplerinden mutlaka uzak durmanız gerekmektedir.

Kadınların olmazsa olmazları arasında yer alan makyaj ve makyaj malzemelerini, düzgün kullandıklarında birçok kusurlarını kapatabilirler. Bu ürünleri düzgün kullanmadığınız takdirde kusurlarınızla birlikte yaşlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu nedenle yaptığınız hataları yapmamanız gerekmektedir. Yaşı gösteren makyaj hataları aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

Fondöten kullanımı

Cildinizin bronz gözükmesini isteyerek hem çok koyu bir tonda hem de çok fazla fondöten sürüyorsanız yaşlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu nedenle hiçbir zaman çok fazla fondöten ve çok koyu bir ton kullanmamalısınız. Cildinizden 1 ya da 2 ton bir fondöteni çok az miktarda kullandığınız zaman kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.


Dudak kalemi tonu ve kullanımı

Koyu tonlarda kullanılan dudak kalemleri oldukça kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra dudak kalemi kullanmak başlı başına yaşlı bir görünüme neden olmaktadır. Bu ürünü kullanmak istiyorsanız dudak tonlarınıza yakın bir renk seçimi ile yapabilirsiniz. Bu sayede dudak kalemi kullandığınızda belli olmayacaktır.

Pudra kullanımı

Pudra toz halinde olduğu için ciltteki kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle çok fazla kullanıldığı zaman kırışıklık görüntüsü daha da göze batmaktadır. Pudra kullanırken dikkat etmeli ve az derecede kullanmaya özen göstermelisiniz. Pudra tonunun seçimini yaparken cildinizle aynı renk olmasına özen göstermelisiniz. Dilerseniz fondötenden önce ya da sonra yüzünüze pudra sürebilirsiniz.

Rimel ve eyeliner kullanımı

Alt kirpiklerinize uygulayacağınız rimel hem yaşlı hem de kötü bir görüntüyü ortaya koyacaktır. Eyeliner ise buğulu bir göz makyajı yapmak için tercih edilmektedir fakat gözün alt kısmına sürüldüğünde çok farklı ve kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Eğer yaşınızdan daha olgun gözükmek istiyorsanız eyeliner ve rimel ürünlerini bu şekilde kullanabilirsiniz.

Far kullanımı

Genellikle mat ve sim olmayan farlar her zaman güzel gözükmektedir. Kadınlar ise bazı zamanlarda farklılık olması adına metalik far renklerini tercih etmektedir. Yapılan en büyük hatalardan biridir. Güzel gözükmek için yaptığınız onca makyajı çıkararak yeniden yapmanız gerekmektedir. Tüm bu noktalara dikkat ettiğiniz zaman kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz. Makyaj konusunda daha da bilgilenmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git