Kıvırcık Saçlarda Kabarma Sorununa Çözüm


Kıvırcık Saçlarda Kabarma Sorununa Çözüm
13 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 237 kez okundu.

Kıvırcık saçlar bakımı en zor olan saçlardır ve kıvırcık saçlarda kabarma sorununa çözüm bulmak da gerekir. Saçların kıvırcıklaşmasının sebebi yaşanan su ve nem kaybıdır. Kuruyan saç kıvırcık çıkmaya başlar, telleri kalınlaşır, saçlarda kırılma ve dökülme başlar. Sağlıksız bir görünüm kazanan saçlarda kabarmalar ve elektriklenmeler görülmeye başlar. Özellikle kıvırcık saçlı insanların saç kalitesini koruyabilmek ve kabarmaların önüne geçmek için saça gerekli nemi sağlamaları gerekir.

Kıvırcık Saçlarda Kabarma Sorununa Çözüm

Saça Nem Kazandırmanın Yolları

Saçlarda nem miktarının düşmesi, hava kirliliği ve saça uygulanan boya ve benzeri işlemler ile birleşince saçın kalitesi de düşmeye başlar. Kalitesi düşen saç bakımsız bir hal alır ve kıvırcık saçlarda kabarma sorununa çözüm arayışları başlar. Bu amaçlı üretilmiş birçok kozmetik ürünü vardır fakat bu ürünler saçın eski kalitesine dönmesinde tek başlarında yeterli etkiyi sağlayamaz. Saç nemlendirmek için kullanılacak bazı doğal uygulamalar da oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Zeytinyağı içinde omega yağ asitleri bulunur ve bu asitler saçın yeniden yapılanmasında çok etkilidir. Hafif ısıtılmış zeytinyağı saç diplerinden uçlara doğru uygulanır ve saça hafif masaj yapılarak zeytinyağın saça yedirilmesi sağlanır. Saçlar sıcak bir havlu ile sarılarak bir saat kadar bekletilir ve ardından saç yıkanır.


Kıvırcık ve kabarık saçların nemlenmesini sağlamak için kullanılan doğal yöntemlerin en etkilisinin yumurta sarısı olduğu düşünülür. Yumurta sarısının zengin protein içeriği saçın beslenmesi açısından da çok etkili olur. Yumurta sarısı biraz su ile karıştırılır. Ardından karışım bir fırça yardımıyla saçın her noktasına uygulanır. Yumurta sarısına zeytinyağı da ilave edilirse çok daha güçlü bir etki sağlanır. Saç bu şekilde yirmi dakika kadar bekletilir ve yıkanır.

Temiz saça mayonez uygulamak ve yirmi dakika bekledikten sonra yıkamak saç nemlenmesini sağlamakta çok etkilidir. Saçta yaşanan elektriklenmelerin önüne geçmek için sirke kullanılabilir.

Kıvırcık Saçlarda Kabarma Sorununa Çözüm

Bitkisel Yağlar

Emu yağı, jojoba yağı ve avakado yağı kıvırcık saçlarda kabarma sorununa çözüm için kullanılabilir. Bu yağlar saçın ihtiyacı olan nemi geri kazanmasında oldukça etkilidir. Bu yağlar saç diplerine uygulandıktan sonra yarım saat beklenir ve ardından yıkanır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git