Kıvırcık Saçlar için Farklı Saç Modelleri


Kıvırcık Saçlar için Farklı Saç Modelleri
26 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 90 kez okundu.

Siz de kıvırcık saçlara sahipseniz ve kıvırcık olduğu için sürekli düzleştirip saçını kıranlardansanız size birkaç tavsiyemiz var. Öncelikle saçlarınızı düzleştirmeye hiç gerek olmadığını belirtmek istiyoruz. Kıvırcık saçların da kontrole alınabileceği harika saç modelleri vardır. Bu modellerden bahsetmeden önce saçlarınız çok düzleştirmekten yıprandıysa haftada 1 ya da 2 hafta da bir uygulayacağınız saç maskeleri saçınıza olumlu şekilde etki sunacaktır. Saç maskeleri için sayfamızdan tariflere bakabilirsiniz.

Saçın yapısından kaynaklanan çok hacimli olması durumu, dilediğinizi yapmanızı zorlaştırabilir. Neyse ki, kıvırcık saçlara kolay saç modeli seçenekleri de var. Bu modeller ile saçlarınızı daha hızlı şekle sokabilirsiniz. Ancak bundan önce, buklelerin daima güzel görünmesini sağlamak gerekiyor. Bunun için ilk dikkat etmeniz gereken sürekli saçlarınıza dokunmaktan kaçınarak, elinizdeki yağ ve kirin buklelere bulaşmasına engel olmaktır. Uzmanlar yıkadıktan sonra kurumaya bırakmak en iyisi diyor ancak aceleniz varsa veya kış aylarıysa, saç kurutma makinesi kullanmak gerekecektir. Bu durumda başınızı öne eğip, saç kurutma makinesi difüzörü kullanarak, bukleleri daha belirgin hale getirip kurutabilirsiniz. Saçları durularken soğuk su kullanmak, saçı nemlendirmek, buklelerin güzel görünmesi için son derece önemli. Gün içerisinde saçlarınız karışmışsa, sakın bir tarak yardımına ihtiyaç duyup tarak kullanmayın. Saçınızı toparlamak için en iyi yöntem parmaklarınızı kullanmak olacaktır.

Kıvırcık Saçlar için Yapımı Kolay Saç Modelleri

Kıvırcık Saçlar için Tepeden Topuz Modeli

Saçı tepeden topuz yapmak kıvırcık ve uzun saçlı olanların, çoğunlukla yaptığı modellerden biridir. Kıvırcık saçları olanlar zaten fazla hacimli olmasından şikayetçi olduklarından, topuzu daha büyük gösterecek malzemelere gerek duymazlar.


Kıvırcık Saç için Şelale Örgü Saç Modeli

Sadece düz saçların yapabileceği modelleri gibi görünen pek çok saç modelini kıvırcık saçlı olanlar da rahatlıkla bu modeli uygulayabilirsiniz. Hatta bazı saç modelleri kıvırcık saçlı olanlarda daha iyi görünür. İşte bunlardan bir tanesi şelale saç örgüsü. Doğal kıvırcıklarınızın tadını çıkarın derim. Boşuna saçınızı yıpratmayın düzleştirme gereksiniminde bulunmayın.

Kıvırcık Saçlar için Saç Bantlı Saç Modeli

Genellikle düz saçlara sahip olanların, ısı kullanmadan bukleler elde etmek için kullandıkları gayet şık bir model olan, yukarıdaki saç bantlı saç modeli, kıvırcık saçlı olanlar içinde oldukça uygun. Eğer saçlarınız uzun değilse, tel tokalar ile saçların çıkmasının önüne geçebilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git