KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ


KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ
15 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 429 kez okundu.

Her saç türüne ayrı bir bakım gerekir. Bu listeye kıvırcık saçlar için bakım önerilerini paylaşmakla başlayabiliriz. Düz saçlı kadınların en büyük hayali hatta kıskançlığı diyebileceğimiz bu muhteşem bukleleri nasıl koruyabiliriz ve zarar görmeden nasıl daha sağlıklı gözükmesini sağlayabiliriz? İşte size kolay uygulanabilen kıvırcık saç önerileri..

1.Öncelikle saçlarınızın nem dengesini korumanız ve özellikle kıvırcık saçlar için bakım maskesi yapmanız oldukça önemlidir. Bu maskeler saçlarınızın düğümlenmemesi ve karışmamasını sağlamakta etkili olacaktır. Bu sebeple duşa girmeden öncelikle saçınızı nemlendiren maske, yağ ya da köpük kullanabilirsiniz.

 

 


2.Her duşta mutlaka kıvırcık saçlarda saç kremi kullanmanız gerekir. Bu kullanım kıvırcık saç bakımının en önemli kuralıdır. Bu kullanım saçlarınızı duştan sonra daha az zarar görerek ve kolay tarayabilmenizi sağlar.

 

 

3.Saçınızı yıkadıktan sonra, saçınızda oluşan karışıklığı ve kıvrılmayı önlemek için havlu yerine bir t-shirt ile sıkın. Havluyla kurulama işlemini yapmanız halinde saçlarınızdan çok fazla su ve nem eksilecektir. Bu durum da orantısız bukleler oluşmasına sebep olur ve saçınızın doğal halinde bozulmalar meydana gelebilir. T-shirtün havludan ziyade pürüzsüz dokusu saçınızda karışıklıklar oluşmasını engelleyecek ve tarama adımını daha kolay gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

 

 

4.“Kıvırcık saç nasıl taranmalı?” diye sorarsanız, saçınızı nemli kalacak şekilde kuruttuktan sonra kırılmayı önlemek ve saç kıvırcıklarınızın şeklin korumak için parmaklarınızı ya da geniş diş tarağı kullanın. Fırça kullanmanız hem saçlarınızın kopmasına hem de buklelerin kopmasına sebep olur.

 

 

5.Saçınızı tararken en dip noktadan başlamak yerine kademeli olarak yukarı doğru devam ederek taramanız gerekir. Öncelikle uçlardaki saç düğümlerini çözmeniz daha kolay olacak ve size zaman kazandıracaktır.

 

 

6.Kıvırcık saçları koruma yöntemlerinden bir diğeri de saçlarınızı taradıktan sonra topuz şeklinde toplamanızdır. Bu uygulamayla buklelerin daha kalıcı ve daha dengeli olduğunu göreceksiniz.

 

 

Her saç gibi kıvırcık saç kullanımı da oldukça önem ve özen gösterilmesini ister. Bu adımları takip etmeniz kıvırcık saç yapımı ve kıvırcık saç modellerini daha kolay uygulamanızı sağlar. Bakımsız bir saç doğal saçınız olsa bile olması gerektiği gibi gözükmez. Tıpkı yüzümüz ve vücudumuz gibi saçlarımıza da gereken vakti ayırarak daha iyi bir görünüme sahip olmasını sağlayabiliriz.

 

 

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Seven Batur dedi ki:

  bekliyorum yeni yazinizi

 2. Aysun Demir dedi ki:

  Berberime söyledim bu tarz kestir diye. Kesemedi

 3. Ceylan Fahri dedi ki:

  iste bu yaa cok guzel olmus

 4. Ulku Yakin dedi ki:

  Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

 5. Damla Sonmez dedi ki:

  ben bunu uyguladim cok da begendim

 6. Turker Turan dedi ki:

  elinize saglik

 7. Aycan Onay dedi ki:

  Vaaay harika

Sayfa başına git