Kısa Saçlı Gelin için Model Fikirleri


Kısa Saçlı Gelin için Model Fikirleri
17 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 96 kez okundu.

Düğün, nişan, kına için her gelinin aklında iki önemli konu vardır. Bir tanesi şüphesiz gelinlik seçimi diğeri de gelin saç modelidir. Aslında 2015 yılında beri gerek saç modası detaylarına, gerekse makyaj trendlerine baktığımız zaman doğala en yakın güzelliğin kabul gördüğünü anlıyoruz. Elbette o gün sizin gününüz ve ön planda olan zaten siz olacaksınız ama bunun için abartıya gerek yok tercihiniz hep doğallıktan yana olsun. Siz de kısa saçlara sahipseniz ve ek kaynak saçlarınıza takmak istemiyorsanız, işte kısa saçlı gelinler için birbirinden güzel kısa gelin saçı fikirleri.

Taşlı Gelin Tacı ve Pixie Saç Modeli

Saçlarınız pixie yani erkek saçı kısalığında ise, bilmeniz gereken son trendlerde olan ve herkesin dikkatinin üzerinde olacağı bir saç modeline sahipsiniz demektir. Nedeni ise pixie saç modeli herkese yakışmaz ve riskli bir kesimdir. Saçınızın kısalığından ve modelinden memnun kaldıysanız saçlarınıza düğünde uygulamanız gereken ışıltılı, taşlı gelin taçları. Sizi öne çıkaracak olan bu taçları kullandığınız zaman abartılı takıdan uzak durmalısınız çünkü tacınız sizi zaten ön planda tutacaktır. Bu saç modeli sizin yüzünüze yakışıp yakışmayacağını merak ediyorsanız saç modelleri içerisinde bulunan pixie saç modelini detaylı inceleyebilirsiniz.

Çiçekli Gelin Tacı ve Kısa Saç Modeli


Eğer kumsalda, kırlarda düğün yapmayı düşünüyorsanız, aklınıza gelecek gelinler için en güzel aksesuarlardan biri çiçekli gelin tacıdır. Bu taçları gerçek çiçeklerden yaptırabileceğiniz gibi yapay çiçeklerden de yaptırabilirsiniz. Size tavsiyemiz ise yapay çiçek olacaktır çünkü gerçek çiçeklerde sıkıntı yaşayabilirsiniz ve artık yapay çiçekler de gerçek gibi.

Saç Bandı ve Vintage Parmak Dalgalar

Genellikle kısa saçlara çok yakışan parmak dalgalar, eğer seçtiğiniz gelinlik modeli vintage ise ve de özellikle 20’lerin gatsby izlerini taşıyor ise hiç tereddüt etmeden tercih etmeniz gereken bir modeldir. 20’lerin saç modası taşıyan bir saç bandanası ile tamamlarsanız farklı ve tarzı olan bir gelin olarak çok konuşulacaksanız.

Örgülü Pixie Saç Modeli

Saçlarınızın ön kısmı uzun  ise romantik saç örgülerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kısa saçlara sahip olanların en büyük hataları hayallerini sınırlı tutmaktır, fazla saç modeli kendilerine uymayacağını düşünmektedir. Ancak saçların ön bölümünü ya da arka tarafını oranla daha uzun olan yanlarına saç örgüleri yapabilirler. Bu örgülerin üzerine güzel bir gelin tacı ile tamamlarsanız mükemmel olacağınız konusunda hiç şüpheniz olmasın.

Orta Uzunlukta Olan Saçlar için Gelin Saçı

Kısa saç denildiği zaman aklınıza ilk olarak pixie ya da kulak hizasında olan kesimler gelebilir ancak omuz hizasında biten saç modelleri de vardır. Orta uzunluktaki saçlar da ara boy olarak kabul edildiğinden gelin saçı konusunda kararsızlık yaşayabilirler. Böylesi saçlara en çok yakışacak model ise küçük pırıltılı tokalar ile yapılan ensede topuzdur. Zarif ve şık duran ensedeki topuzlara biraz da dağınık havası katarak harika bir görüntü sahibi olabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git