Kirli Sakal Kimlere Yakışır ve Nasıl Uzatılmalıdır?


Kirli Sakal Kimlere Yakışır ve Nasıl Uzatılmalıdır?
12 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 361 kez okundu.

Kirli sakal geçmişten günümüze birçok erkeğin kullandığı bohem havaya sahip olan bir sakal modelidir. Erkekler kirli sakal kullanmak için öncelikle sakallarını uzatmalı ve daha sonra bir berbere giderek sakallarını toplattırmaları gereklidir. Erkeklere çok yakışan bu sakal modeli, daha çok genç yaş grubu ve orta yaş grubu erkek tarafından kullanılmaktadır. Genç yaş grubundan erkeklerin daha sokak tarzı ve salaş stillerini süslediği bu sakal modeli kullanım olaraktan da çok kolaydır. Kirli sakal kimlere yakışır ve nasıl uzatılmalıdır, sakal bir erkeğin makyajıdır sözü bu sakal modelinde adeta vücut buluyor. Erkekler ergenliğe girdikten itibaren sakallarını uzatarak ilk deneyimlerini genellikle bu modelde yapıyorlar.

Kirli Sakal Kimlere Yakışır ve Nasıl Uzatılmalıdır

Kirli Sakal Hangi Yüz Tipine Yakışır

Kirli sakal kimlere yakışır, kirli sakal keskin yüz hatlarına sahip erkeklere daha çok yakışmaktadır. Çene kemiği sivri ve keskin aynı zamanda elmacık kemikleri çıkık ve yanakları çökük olan erkeklerde çok daha başarılı görünmektedir. Erkeklerin karizmatik görünmeleri için mutlaka yüz tiplerine uygun bir sakal modeli edinmeleri gerekir. Beyaz tenli erkeklerde yüzü ön plana çıkarmak için bu model sakal kullanılabilir. Esmer erkeklerde çok fazla tercih edilmemesini tavsiye ediyoruz. Esmer ten erkeklerde kirli sakal tamamen cildi kapatarak çok karanlık bir görünüm elde ediliyor. Esmer erkekler daha seyrek sakal modellerini kullanabilirsiniz. Buğday ten erkekler de kirli sakal modelini çok rahat bir şekilde kullanabilirler. Özellikle kirli sakal, buğday ten ve renkli gözlü erkekler oldukça dikkat çekici görünürler.

Kirli Sakal Kimlere Yakışır ve Nasıl Uzatılmalıdır


Kirli Sakal Nasıl Uzatılmalıdır

Yüz tipinize uygun gördüğünüz kirli sakal modeli yapmak istiyorsanız öncelikle bir süre sakallarınızı uzatmanız gereklidir. Bu arada sakallarınız uzarken onlara bakım yaparak daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Sakallarınızı uzattıktan sonra berberinize giderek kirli sakal modelini çıkarttırabilirsiniz. Berberiniz öncelikle sakallarınızı biraz boydan keserek ustura yardımıyla çene kemiğinizin altından model vermeye başlayacaktır. Kirli sakal kullanımı diğer sakallara göre daha kolaydır. Sürekli olarak taranma istemez ve zaten salaş bir görünüme sahip olduğu için uykudan uyandığınız gibi de dışarı çıkabilirsiniz. Orta yaş grubundan erkeklerinde tercih ettiği bu modeli, 35 yaş üstü erkekler daha kısa kullanmaktadırlar.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Kirli Sakal Kimlere Yakışır ve Nasıl Uzatılmalıdır? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Gulsah Kartal dedi ki:

    güzel öneriler

  2. Sefa Sen dedi ki:

    Berberime söyledim bu tarz kestir diye. Kesemedi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git