Kırılan makyaj malzemeleri nasıl düzeltilir?


Kırılan makyaj malzemeleri nasıl düzeltilir?
17 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 66 kez okundu.

Kırılan makyaj malzemeleri ürünlerini onarmak oldukça kolaydır.. Gözünüzden sakındığınız onca makyaj malzemesi kırıldıysa üzülmek yerine, yeniden yaratabilirsiniz. Kırılan makyaj malzemeleri ürünlerini bir kenarda bekleterek yenileyene kadar daha da kırılmasını engellemeniz yeterli olacaktır.

Makyaj malzemeleriniz kırılırsa nasıl eski haline getirebilirsiniz?

Kadınların en çok değer verdiği ürünlerden biri özenle aldıkları makyaj malzemeleridir. Alışveriş yaparken birbirinden güzel kıyafetler, çantalar ve ayakkabılar alan kadınların; bunda eşya arasında en değer verdiği eşyaları makyaj malzemeleri olarak bilinmektedir.Çantalarından çıkardıkları ürünlerin kırıldığını görmek onları çok mutsuz etmektedir. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya kadıysanız üzülmenizi gerektirecek hiçbir şey yoktur. Tüm malzemelerinizi kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Kadınların göz bebekleri gibi baktığı her makyaj malzemelerinin kırıldığını gördüğü anda eskisi gibi onarmayı bilmelidir. Üzülmek yerine bu yazıdaki tavsiyeleri okursanız makyaj malzemelerinizin eskisi gibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Göz kaleminiz kırıldıysa

Kırılan bölgeye kadar göz kaleminizi açmalısınız ve içindeki kırıkları engellemek için buzdolabınızda 1 gün boyunca tutmalısınız. Böylece göz kalemi birbirine daha sıkı kenetlenecek ve daha sağlam olacaktır. Kalemtıraş yardımıyla açarken bile kırılmayacak hale gelecektir. Genellikle göz kalemlerinin uçları yumuşak olduğu için kırılmaktadır. Tercih ederken de daha sert uçlu kalemlere yönelmeniz faydalı olacaktır. Aynı şey dudak ve kaş kalemleri için de geçerlidir.


Rujunuz kırıldıysa

Rujunuzun kırılan kısmını elinize alarak kırıldığı yeri çakmakla yumuşatmalısınız ve tekrardan birleştirerek kırılan alanı yine çakmakla yumuşatmalısınız. Rujunuzun kapağını kapatarak buzdolabına atmalısınız. Biraz daha soğuk bir etki yapacağı için çıkardığınız zaman istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey çakmağı tutarken ki süreniz olmalıdır. Ruj eriyerek su gibi olmamalıdır.

Far paleti, pudra ve allık kırıldıysa

Toz halinde bulunan makyaj ürünleridir. Aslında bu ürünleri kırılmış ve parçalanmış olarak kullanabilirsiniz fakat bundan rahatsız oluyorsanız da yapmanız gerekenler mevcuttur. Kırılan parçaları bir kaba alarak 2 ya da 3 damla krem ile iyice karıştırmalısınız. Bu sayede toz olan ürünlerinizi sadece krem formuyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Makyaj malzemelerini kırıldıktan sonra tekrar kullanmak zararlı mı?

Makyaj malzemeleriniz kırıldıktan sonra herhangi bir kimyasala bulaşmadığı için kullanmanız zararlı değildir. Aksine onu onardığınız zaman daha da yararı olacaktır. Özellikle far, pudra ve allık ürünlerinizi krem şekline çevirdiğiniz zaman daha uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz.

Her kadın bu konuda birçok soru sormaktadır. Makyaj malzemelerinin zararı sadece tarihleri geçtiği zaman ve yüzünüzden silmediğiniz zaman size zarar verecektir. Bunların dışında herhangi bir zararı yoktur. Tabi bilindik markaların ürünlerini aldığınız sürece bu durum geçerlidir. Eğer yan sanayi ya da ucuz diye bilmediğiniz bir markayı alıyorsanız problem yaşıyor olabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git